مسابقات ووشوی قهرمانی آسیا سال آینده در چین برگزار می شود/ خانه ووشوی خراسان شمالی راه اندازی می شود


علیرضا بهرمان دبیر فدراسیون ووشو در بجنورد در گفت وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با اشاره به وقفه در برگزاری بازی های آسیایی و مشخص شدن زمان برگزاری این مسابقات اظهار داشت: فدراسیون ووشو این مسابقات را برگزار می کند. مسابقات انتخابی تیم ملی در شهریور ماه و همچنین اردوهای تیم ملی بلافاصله برگزار می شود.

وی گفت: بازی های آسیایی سال آینده یکم تا ۲۵ مهرماه در چین برگزار می شود.

دبیر فدراسیون ووشو کشور در خصوص برگزاری اردوی تیم ملی افزود: فدراسیون برنامه ای برای اردوهای خارج از کشور ندارد و اردوهای تیم ملی در داخل کشور برگزار می شود.

بهرمان همچنین از میزبانی مسابقات ووشوی قهرمانی نوجوانان جهان در اندزی و مسابقات جهانی کوراش در هندوستان علاوه بر برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی خبر داد.

این مسئول با تاکید بر اینکه این دو رشته برای کشور اهمیت زیادی دارد و این مسابقات از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: از ۱۵ شهریورماه اردوهای تیم ملی با حضور قهرمانان کشور برگزار می شود.

وی هدف فدراسیون ووشو در کشور را توسعه متوازن ووشو در کل کشور عنوان کرد و گفت: به دنبال این هستیم که ووشو در کل کشور پیشرفت کند.

بهرمان همچنین خراسان شمالی را مهد کوراش ایران اعلام کرد و افزود: خراسان شمالی به عنوان استان کشتی گیر برای فدراسیون اهمیت زیادی دارد.

وی با تاکید بر اینکه باید خانه ووشو در مرکز استان خراسان شمالی ایجاد شود، گفت: اگر اداره کل کمک کند تا خانه ووشو راه اندازی شود، ما به عنوان فدراسیون قول افتتاح خانه ووشو را می دهیم استراحت کنید.

دبیر فدراسیون ووشوی کشور با اشاره به اینکه در سال های اخیر رتبه ووشوی خراسان شمالی ۲۶ بود، در سال ۱۴۰۰ خراسان شمالی را رتبه شانزدهم کشور اعلام کرد و گفت: خراسان شمالی پتانسیل رسیدن به رتبه زیر ده را دارد.

وی در پایان در خصوص اتفاق در مسابقات تیم ملی جوانان و درگیری خواهران منصوریان اظهار داشت: به هیچ وجه درگیری صورت نگرفت و تنها فردی که دخترش در این مسابقات شکست خورده بود به دلیل تحریکات سایر افراد وارد سالن شد. ، و دختران این شخص و رقیب. درگیر شدند و خواهران منصوریان فقط سعی کردند فرد را به بیرون از محوطه مسابقه هدایت کنند.

انتهای پیام
این مقاله را در صفحه اول پیشنهاد دهید