مسابقات قرآن بسیج به پایان رسید/ معرفی برگزیدگان – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرنگار مهر، مراسم اختتامیه بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآن و عترت بسیج صبح امروز پنجشنبه سوم تیرماه با معرفی نفرات برگزیده برگزار شد.

در ابتدای این مراسم مجید زینلی قهرمان قرآنی جزء روخوانی پژوهشی این دوره مسابقه قرائت قرآن را برگزار کرد. در ادامه حجت الاسلام احسان رضایی نائب رئیس سازمان بسیج مستضعفین آموزش و پرورش در سخنانی کوتاه با اشاره به اینکه این مسابقات در سه سطح شهرستانی، استانی و کشوری برگزار شد. اشاره: مقام معظم رهبری فرمودند فعالیت های قرآنی باید در سطح مساجد و محلات ترویج شود و مسابقات قرآن در این سطح برگزار شود.

وی افزود: بسیج واحدهای قرآنی در سطح مساجد برای اجرا نقشه هلی طرح های عمومی و تخصصی مانند طرح سراج وجود دارد که قصد داریم ظرف ۱۰ سال به ۲۰ هزار واحد برسانیم. حیات و امید این واحدها بدون عناصر کارآمد محقق نخواهد شد.

قاریان و حافظان قرآن باید جوانان را تربیت کنند

رضایی ادامه داد: هر واحد قرآنی که در آن قاری، حافظ و مفسر قرآن کریم وجود داشته باشد، می تواند نور قرآن را افروخته و جایگاه قرآنی را در آن محله و مسجد بالا ببرد، اما این قدرت کجاست. موجود نیست فقیر است. هر فردی که در مسابقات شهرستانی، استانی یا کشوری برگزیده شود یا در امور قرآنی تبحر داشته باشد، وظیفه دارد سفیر قرآن باشد.

معاون پرورشی و تربیتی سازمان بسیج مصطفیفین گفت: شرکت در مسابقات قرآن و یا محافل خوانی کافی نیست بلکه باید به تعلیم و تربیت جوانان بپردازند.

در بخشی دیگر از این مراسم محمدحسین محدی اولین برگزیده مسابقات بین المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران به تلاوت قرآن پرداخت.

نفرات برتر این مسابقات در بخش های مختلف به شرح زیر است:

محبت به کل برادران:
۱- مجتبی علیرضالو
۲- محمد نائینی
۳- علیرضا محمدیچ

تحقیق برادران را بخوانید:
۱- مجید زینلیک
۲- یونس شاه مرادی
۳- کاظم نوری پور

قرائت ترتیل برادران:
۱- علی کاظمی
۲- احسان پیرداد بیرانوند
۳- حمیدرضا شکری

۱۵ را نگه دارید بجز برادران:
۱- سید مهدی بنی هاشمی
۲- محمدعلی کشاورز
۳- سید علی حسینی

خواندن ترتیل خواهران:
۱- محبت نادرست
۲- ام البنین طالبی
۳- آسیا دهقان

۱۵ را نگه دارید بجز خواهران:
۱- شیما مبارک آبادی
۲- فاطمه محمدیچ
۳- فاطمه صالح آبادیچ

همه خواهران را حفظ کنید:
۱- فاطمه نظری
۲- عطیه انیسی
۳- رئیس صرافی ها

در حوزه خانواده:
۱- خانواده رضایی
۲- خانواده کمالی
۳- خاندان حسینی

در گروه خواهران:
۱- گروه سما
۲- گروه راحیل
۳- گروه سختی

در گروه برادران:
۱- گروهی از اردبیل
۲- گروهی از خراسان شمالی
۳- گروهی از استان قم