مسئول مرگ شوهرم من را دوست دارد


راهنمایی شخصی: علت مرگ شوهرم متوجه من شد!

خواستگاری خواستگاری

پرسیدن:

شوهرم دو سال پیش فوت کرد. او پس از شرکت در جشن تولد دوستش با چند نفر دیگر کرونا را برداشت و دو هفته بعد درگذشت. از آن گروه فقط شوهرم فوت کرد و من یک سال تمام برای او سیاه پوشیدم. من او را خیلی دوست داشتم. حالا دوستش که در آن جشن تولد بود و باعث مرگ شوهرم شده بود به خواستگاری من آمده است. من خودم نمی توانم تحمل کنم که با او صحبت کنم، اما خانواده ام اصرار دارند که با او صحبت کنم زیرا او خوب است. باید چکار کنم؟

پاسخ:

خواهر گرامی موضوعی که مطرح کردید از چند جهت قابل بررسی است که سعی می کنم به اختصار این ابعاد را بررسی کنم.

چرا اومدی خواستگاری؟

با توجه به اینکه دوست پسر همسرتان اسپانسر این مراسم بوده است، همانطور که در صحبت های شما هم گفته شد، ممکن است در ذهن او احساس سرزنش و سرزنش شخصی وجود داشته باشد و مصمم به پرداخت خسارت باشد. اگر برای جبران این حادثه و رهایی از عذاب وجدان پیشنهاد داد، می توان گفت که این دلیل موجهی نیست.

این نکات را نادیده نگیرید

مطمئناً شما این شخص را به خاطر اتفاقی که برای شوهرتان افتاده سرزنش می کنید و به همین دلیل با او احساس خوبی ندارید، اما مهم این است که در اتفاقی که افتاده عوامل و شرایط مختلفی مؤثر بوده است که به آنها توجه می کنید، شما کمتر دارید و شما تنها بر یک عامل اصلی متمرکز هستند. صرف نظر از اینکه برگزاری مراسم در شرایط اوج شیوع ویروس کرونا مغایر با موازین و پروتکل های بهداشتی است، حضور همسرتان در آن مجلس کاملا اختیاری است و رعایت نکردن دستورات از سوی همسر متوفی شما در این خصوص. ممنوعیت بازدید از جلسات تا حدودی در مورد این حادثه است.بد نقش داشت. از سوی دیگر ناآگاهی این فرد و تمامی شرکت کنندگان در مراسم از عواقب احتمالی آن یکی از مولفه هایی است که می تواند به پذیرش این مشکل کمک کند.

ارزیابی خواستگار باید بر اساس دیدگاه شما باشد

نظر هرکسی در مورد شرایط و ارزیابی آن موقعیت ها متفاوت است و خوب بودن حال این خواستگار از نظر خانواده ممکن است مبنای قبولی شما نباشد، اما بهتر است این ارزیابی را طبق نظر خودتان انجام دهید. نظر زیرا معیارهای شما برای خوب و بد ممکن است متفاوت باشد. ارزیابی شما از موقعیت ستایشگرتان نباید بر اساس طرز فکر گذشته باشد، بنابراین قبل از اینکه او را خواستگار بدانید، ارزش دارد که به او به عنوان فردی نگاه کنید که هیچ طرز فکر یا قضاوتی درباره او ندارید.

اگر از دیدن او ناراحت نشدید می توانید این فرد را مورد مناسبی برای ازدواج در نظر بگیرید و قبل از هر چیز وظیفه خود را با این موضوع تثبیت کنید. توجه داشته باشید که واقعیت زندگی همیشه مربوط به خواسته ها و تمایلات ما نیست و پذیرش واقعیت تلخ و شیرین زندگی یکی از کارهایی است که باید انجام دهیم. با این حال، باید بپذیرید که شریک زندگی خود را از دست خواهید داد و بر این اساس برای آینده خود برنامه ریزی کنید. به یاد داشته باشید که اگر معیارهای دیگری در انتخاب همسر وجود دارد، نمی توان مشکلات پیش آمده را مانعی برای ازدواج شما با این فرد دانست، مشروط بر اینکه احساس شما نسبت به او تغییر کند. در نهایت از یک مشاور پیش از ازدواج کمک بخواهید.

نویسنده: Dr. حسین محرابی | روانشناس و مدرس دانشگاه