مزایا و معایب استفاده از روغن ماهی خالص امگا ۳ در رژیم غذایی

هنگامی که بسیاری از داروخانه ها یا فروشگاه های مواد غذایی بهداشتی محلی خود را مرور می کنند، سعی می کنند به دنبال کپسول های خالص امگا ۳ باشند. در حالی که دریافت تازه ترین و موثرترین روغن ماهی موجود در بازار فواید زیادی دارد، ممکن است بیش از آنچه فکر می کنید در معرض خطر باشید.

اثرات مثبت چربی های خالص امگا ۳ بر ذهن و بدن به سادگی شگفت انگیز است. آنها برای رژیم غذایی و ورزش و همچنین برای درمان و پیشگیری از بیماری ها مفید هستند.

زیرا این ماده یک مقوی طبیعی برای ایمنی است. نه تنها با بسیاری از علائم بیماری مبارزه می کند، بلکه به بدن شما فرصت می دهد تا با میکروب ها و ویروس هایی که با آن مواجه می شود مبارزه کند.

برای نام بردن از چند مورد، چربی های امگا ۳ برای مقابله با بیماری قلبی، دیابت، آلرژی، سلامت پروستات، سلامت تخمدان و موارد دیگر مفید هستند.

این ماده حتی برای مبارزه با دردهای جزئی مانند دردهای عضلانی، دردهای قاعدگی، سردرد و … مفید است. همچنین اغلب برای دردهای مزمن ناشی از آرتریت، انواع مختلف سرطان و غیره استفاده می شود.

چیزی که بسیاری نمی دانند این است که روغن ماهی امگا ۳ برای درمان بیماری های روانی مختلف مانند افسردگی، اسکیزوفرنی، بیماری آلزایمر و غیره نیز استفاده می شود. این عمدتا به این دلیل است که امگا ۳ از کل اسیدهای چرب موجود در مغز حدود ۴۰٪ مصرف می شود.

بنابراین ضرر خوردن چربی های خالص امگا ۳ چیست؟

تنها خطری که هنگام مصرف مقادیر زیادی روغن ماهی غلیظ نشده برای شما وجود دارد این است که خطر آلودگی همچنان در کمین است. به هر حال هیچ کس نمی خواهد خود را در اثر مسمومیت با سرب یا جیوه بیمار ببیند!

برای جلوگیری از این اتفاق می توانید چندین کار را انجام دهید:

روغن ماهی مقطر مولکولی بخرید. این فرآیند تمام آلاینده های انسانی را بدون تأثیر بر خواص طبیعی و سالم روغن ماهی از بین می برد.

همچنین می توانید به دنبال روغن ماهی باشید که از ماهی هاکی نیوزیلند گرفته شده است. این ماهی نه تنها به طور غیرعادی سرشار از امگا ۳ است، بلکه زیستگاه طبیعی آن تمیز و کاملاً عاری از مواد شیمیایی معمولی است که اقیانوس ها را آلوده می کند.

این به شما این امکان را می دهد که از تمام مزایای سلامتی روغن ماهی امگا ۳ بدون هیچ نگرانی یا دردسری بهره مند شوید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر