You are currently viewing مزایای سلامتی شرکت دارویی بوی پوراتب گستر برای سلامتی

مزایای سلامتی شرکت دارویی بوی پوراتب گستر برای سلامتی


کرفس درختی است که توجه زیادی را به خود جلب می کند. طرفداران آن معتقدند که خواص گیاهان چینی ضد التهاب ، ضد التهاب و ضد التهاب است. اعتقاد بر این است که با بسیاری از بیماری ها مانند فشار خون بالا و کلسترول مبارزه می کند. کرفس سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است. منبع خوبی از مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها است.

ارزش غذایی گیاهان چینی

این گیاه حاوی ویتامین K است ، ویتامین A سرشار از ویتامین B2 و B6 و ویتامین C است. کرفس حاوی فولات است ، پتاسیم منگنز همچنین منبع خوبی از اسید پانتوتنیک و فیبر است. گشنیز و دانه ها هم حاوی مواد مغذی به نام فیتونوترینت هستند. زعفران چینی حاوی دو آنتی اکسیدان مفید است. دانشمندان این دو ترکیب را apigenin و luteolin می نامند. تحقیقات نشان می دهد که آپیژنین و لوتئولین التهاب را کاهش می دهند و به درمان بیماری های مختلف التهابی کمک می کنند. کالری و قند کرفس کم است و این یک انتخاب عالی برای یک میان وعده سریع و سالم است.

خواص رایحه چینی

خواص ضد التهابی

یکی از خواص گشنیز چینی کاهش التهاب است. بر اساس یک مطالعه در سال 2019 ، برگ زعفران چینی می تواند به سایتوکین ها ، مولکول های پیام رسان ایمنی که با التهاب در بدن مبارزه می کنند ، آسیب برساند. این به این دلیل است که برگها ممکن است حاوی آپیژنین ، لوتئولین و کافور باشند. محققان به این نتیجه رسیده اند که گشنیز می تواند جزء بالقوه ای در درمان و پیشگیری از بیماری های التهابی باشد.

کلسترول را کاهش می دهد

فیبر موجود در گیاهان چینی می تواند کلسترول را کاهش دهد. فتالات موجود در این سبزیجات کیسه صفرا را تحریک می کند که باعث کاهش سطح کلسترول می شود. کلسترول پایین به معنی پلاک کمتر در دیواره عروق است که سلامت کلی قلب را بهبود می بخشد. فیبر موجود در آن چربی ها را تجزیه کرده و آنها را از جریان خون خارج می کند. به دلیل اسهال از بدن دفع می شود. سلامت قلب و عروق را بهبود می بخشد.

خواص رایحه چینی

فشار خون را پایین می آورد

Cilantro حاوی یک ماده شیمیایی آلی به نام فتالیک است. این ترکیبات می توانند هورمون های استرس را در خون کاهش دهند. طبق یک مطالعه ، این گیاه رگ های خونی را گشاد می کند. دارای اثرات چربی خون بالا است که می تواند فشار خون را افزایش دهد. این باعث کاهش فشار خون می شود. Cilantro حاوی پتاسیم است ، یک گشاد کننده عروق که می تواند فشار خون را کاهش دهد. هنگامی که فشار خون کاهش می یابد ، فشار بر کل سیستم قلبی عروقی را کاهش می دهد و خطر تصلب شرایین یا حمله قلبی یا سکته را کاهش می دهد.

سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

یکی از خواص گیاهان چینی این است که سرشار از ویتامین A و C و همچنین آنتی اکسیدان هایی هستند که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند. مصرف منظم این سبزیجات غنی از ویتامین C می تواند خطر ابتلا به سرماخوردگی را کاهش داده و بدن را در برابر انواع دیگر بیماری ها محافظت کند.

علائم آسم را کاهش دهید

ویتامین C موجود در گشنیز چینی می تواند از آسیب رادیکال های آزاد جلوگیری کند. همچنین دارای خواص ضد التهابی است که می تواند شدت التهاب مانند آسم را کاهش دهد. شواهد نشان می دهد که ویتامین C ممکن است یک اثر محافظتی بر دستگاه تنفسی بیماران مبتلا به آسم ناشی از ورزش داشته باشد.

بیشتر بدانید فواید ویتامین B کمپلکس

اعصاب را تقویت می کند

Cilantro سرشار از کلسیم و منیزیم است. کلسیم نقش مهمی در تولید انتقال دهنده های عصبی دارد که مغز را به بدن متصل می کند و علاوه بر دو ماده معدنی که استرس و استرس را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. حاوی کومارین است که می تواند بیماری های عصبی از جمله آلزایمر ، پارکینسون ، صرع و بسیاری دیگر را درمان کند.

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود

یک فنجان کنجد چینی برش خورده تنها حاوی 14 کالری و 1.5 گرم فیبر است. اگر رژیم کاهش وزن دارید ، می توانید از ادویه چینی به عنوان یک غذای عالی برای سالاد یا سوپ استفاده کنید. گفته می شود زعفران چینی کالری منفی دارد. این بدان معناست که فرد بعد از خوردن این گیاه کالری بیشتری مصرف می کند. آره، هیچ مدرک علمی برای این ادعا وجود ندارد. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد اسانس چینی می تواند به کاهش وزن شما کمک کند.

نویسنده: طیبه رفیعی
منبع: organicfacts

دیدگاهتان را بنویسید