You are currently viewing مزایای روی برای سلامتی |  روی چقدر برای سلامتی ما اهمیت دارد؟

مزایای روی برای سلامتی | روی چقدر برای سلامتی ما اهمیت دارد؟


غذاهای غنی از روی

ابزارهای مجازی در جستجوی سلامت عمومی و تأثیرات ، سیستم ارزیابی ما را کند می کند. بیماری های مزمن؛ بروز بیماریهای عفونی ؛ جهان به دلیل افزایش سن و تعرفه های بالای مراقبت های بهداشتی ، کاستی های زیادی ایجاد کرده است. تمرکز ما را تغییر می دهد. برای انجام این ما غافل از این هستیم که در سیستم نظارت بر سلامت ضعیف هستیم
این ریز مغذی ها نقش مهمی در هماهنگی بدن انسان دارند.

فلز روی منیزیم عناصر شبه آهن در عملکرد مناسب و یکپارچگی عضلات و مفاصل نقش حیاتی دارند. بنابراین ، ارزیابی این اجزا در فواصل منظم برای رفاه ضروری است.

روی ، یک ماده مغذی مهم ، توسط بدن انسان تولید نمی شود. روی باید روزانه برآورده شود تا نیاز بدن به روی تامین شود.

روی چیست؟

روی یک ماده مغذی مهم است. در بدن انسان بین 1.6 تا 3.0 گرم تا 2.0 گرم یافت می شود. به عبارت دیگر ، 30 میلی متر است که 0.005٪ وزن بدن است. طبق گزارش WHO ، بیش از 2 میلیارد نفر در کشورهای در حال توسعه از کمبود روی رنج می برند.

کمک هزینه روزانه توصیه می شود RDA روی برای یک زن بالغ 8 میلی گرم در روز و برای یک مرد بالغ 11 میلی گرم در روز است.

روی یک ماده مغذی مهم است

با توجه به این که روی یک عنصر درون سلولی است ، 2 گرم روی از 60 درصد ماهیچه های اسکلتی و 40 درصد باقی مانده در استخوان ها یافت می شود. به عنوان یک مولکول ، در فرایندهای مختلف آنزیمی دخیل است. واکنش های اکسیداتیو ؛ ژنتیک ؛ درگیر سیگنالینگ و عصبی شدن است.

روی یکی از بهترین منابع طبیعی روی در رژیم غذایی روزانه ما است. محصولات لبنی؛ گوشت قرمز صدف خوراکی، سبزیجات برگ سبز؛ . آجیل လျှော် ပင်، دانه دانه کدو تنبل؛ لوبیا قرمز در قارچ و آجیل و گردو غنی شده است. فلز روی

روی برای بدن انسان مفید است

روی برای سلامتی ما بسیار مهم است. اجازه دهید برخی از فواید سلامتی روی و میزان مفید بودن آن برای عملکرد و هماهنگی کل سیستم بدن را مورد بحث قرار دهیم.

عملکرد آنزیمی

روی برای توسعه بیش از 300 آنزیم در بدن انسان ضروری است. این آنزیم به شکل آنزیم طبقه بندی می شود. این آنزیم ها در متابولیسم پروتئین نقش دارند ، رشد استخوان ؛ تشکیل استخوان ؛ یکپارچگی گلبول قرمز ؛ مسئول تعامل دی اکسید کربن و حفظ تعادل اسید و باز بدن انسان است.

برای عملکرد مناسب سیستم ایمنی طبیعی بدن انسان و هضم مناسب پروتئین ها از بدن قابل اعتماد است.

التهاب و مصونیت

با از بین بردن میکروب ها ، از جمله ویروس ها و باکتری ها ، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. مسئول ایجاد اختلال در ساختار پروتئینی در این میکروارگانیسم ها است.

روی جزء مهمی از بسیاری از آنزیم ها است که در تجزیه ساختار پروتئینی این موجودات کوچک با فعالیت آنزیمی DNA و DNA RNA نقش دارند. از رشد این میکروب ها جلوگیری کرده و عزت نفس آنها را در بدن انسان کاهش می دهد.

در التهاب ، روی با تولید سلول های T در اولین خط سیستم ایمنی بدن ، نقش مهمی در تولید ایمنی با واسطه سلول ایفا می کند.

آنتی اکسیدان

روی با کاهش فشار آنتی اکسیدانی با کاهش تولید ROS (گونه های واکنشی) عملکرد محافظتی پدیده های سلولی را نشان می دهد.

جلوگیری از تولید بیش از حد ROS در برابر سلول های مرده مانند آسیب سلولی و آپوپتوز محافظت می کند.

التیام زخم

روی نقش مهمی در تسریع روند بهبود دارد. از سنتز کلاژن پشتیبانی می کند و یکپارچگی ساختاری بافت های پوست را حفظ می کند.

سطح گلوکز خون

مکمل های روی در بیماران مبتلا به دیابت نوع 1 و نوع 2 بسیار مفید است. روی انسولین آزاد می کند و به حفظ سطح طبیعی قند خون کمک می کند.

روی سطح کلسترول را در خون کاهش می دهد ، LDL را کاهش می دهد و تولید تری گلیسیرید را کاهش می دهد.

زنان و زایمان

با افزایش تعداد اسپرم ، نقش مهمی در سلامت باروری ملی ایفا می کند. کلسترول را به هورمونهای جنسی تبدیل می کند ، که به نوبه خود تولید تستوسترون را افزایش می دهد. مطالعات نشان داده است که حرکت و ظاهر اسپرم را بهبود می بخشد.

حفظ سطح ویتامین A

نشان داده شده است که روی روی ترویج جذب ویتامین A و جلوگیری از شب کوری تأثیر منحصر به فردی دارد. سطوح بالای روی در سیستم عصبی ثبت می شود. همراه با ویتامین A ، یک جزء مهم در درمان آکنه است. با تبدیل رتینول A به شکل فعال آن ، نقش مهمی در درمان آکنه ایفا می کند. خطر آکنه فعال را کاهش داده و از مسدود شدن منافذ جلوگیری می کند.

ذهنی و فکری

این باعث انقباض بیش از حد عصبی می شود و اعصاب متصل به مغز را در یک تعادل سالم نگه می دارد. با افزایش سطح سروتونین ، به شما آرامش خاطر و موفقیت می بخشد.

مزه ها

گوستین که حاوی روی است ، مسئول ایجاد حس چشایی و از دست دادن طعم است. Hypogeusia به دلیل کمبود روی گزارش شده است.

سلامت ناخن و مو

روی در رژیم غذایی راز بهبود سلامت مو و ناخن است. روی حاوی پروتئین هایی است که در فولیکول های مو تجمع می یابد و باعث تقویت مو و ساختار آن می شود. از نازک شدن موها و ریزش مو جلوگیری می کند.

آخرین اندیشه ها

این فواید سلامتی روی را در نظر می گیرد و نحوه عملکرد آن را در بدن انسان توضیح می دهد. افزودن یک ماده مغذی قوی مانند روی برای پتانسیل سلامتی طولانی مدت ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید