مزایای استفاده از دستگاه اکسیژن ساز و بخور سرد


می‌توانیم اکسیژن را یکی از مواد ضروری برای بافت‌های بدن و مغز معرفی کنیم، ریه‌ها اکسیژن را جذب می‌کنند و وارد جریان خون می‌کنند، اگر میزان اکسیژن دریافتی فرد کمتر از ۱۰ درصد باشد، مغز متورم و اکسیژن می‌شود. کمتر از ۶ درصد باعث مرگ حتمی فرد می شود.

دستگاه اکسیژن ساز یکی از اصلی ترین تجهیزات پزشکی است که اکسیژن را از محیط گرفته و از طریق ماسک دهان یا بینی به ریه های بیمار متمرکز می کند.اکسیژن تولید شده توسط دستگاه که به آن اکسیژن پزشکی نیز می گویند دارای خلوص ۹۵ درصد است. باش، ادامه بررسی مزایای استفاده از دستگاه اکسیژن ساز ما پرداخت می کنیم

مزایای استفاده از دستگاه اکسیژن ساز چیست؟

 1. تولید اکسیژن خالص با اکسیژن ساز

از آنجایی که دستگاه اکسیژن ساز هوای محیط را جذب و فشرده می کند و اکسیژن فشرده را با خلوص بین ۹۰ تا ۹۵ درصد در اختیار بیمار قرار می دهد، تولید اکسیژن خالص را می توان یکی از مزیت های اصلی این دستگاه دانست.

 1. بدون وابستگی به زمان و مکان

از آنجایی که این دستگاه با جذب هوای محیط، اکسیژن خالص تولید می کند، می توان از آن در هر نقطه از جهان بدون محدودیت مکانی خاص استفاده کرد. امکان استفاده از دستگاه اکسیژن ساز در تمام ساعات شبانه روز وجود دارد. همچنین محدودیت زمانی وجود ندارد.

 1. سازگاری بافت قلبی عروقی

اکسیژن یکی از حیاتی ترین موادی است که انسان برای بقا به آن نیاز دارد. دستگاه اکسیژن ساز به گونه ای ساخته و ساخته شده است که خون را تنظیم و تصفیه می کند و از فشار خون جلوگیری می کند. همچنین دستگاه اکسیژن ساز توانایی تامین هوای بافت های بدن بیمار را دارد و اکسیژن خالصی که تولید می کند باعث بهبود ریه های ناسالم افراد سیگاری می شود.

 1. ارزان، نامحدود و دائمی

دستگاه های اکسیژن ساز با قیمت های متفاوتی در بازار موجود است اما این دستگاه به جز هزینه خرید اولیه هیچ هزینه اضافی ندارد و پس از خرید هزینه دیگری پرداخت نمی کنید به همین دلیل هزینه اکسیژن ساز بسیار کمتر و ارزان تر است. نسبت به کپسول اکسیژن بیشتر است

 1. بسیاری از عوارض جانبی

از آنجایی که این دستگاه اکسیژن خالص تولید می کند، اثرات بسیار مثبتی بر بدن و ذهن انسان دارد. اثرات استفاده از دستگاه اکسیژن ساز بر بدن و ذهن عبارتند از: تنظیم و تصفیه بهتر گردش خون، کاهش بیماری های قلبی عروقی، بهبود کیفیت تنفس، گردش خون بهتر در پوست و کند کردن روند پیری پوست، بهبود و افزایش. حافظه، تقویت فعالیت مغز، افزایش طول عمر، کاهش اضطراب و جلوگیری از استرس، رشد و سلامت سیستم عصبی جنین در دوران بارداری.

 1. وزن کم و میزان بالای اکسیژن رسانی

یکی از راه‌های اکسیژن‌رسانی در گذشته استفاده از کپسول‌های اکسیژن بود، امروزه به دلیل اکسیژن‌رسانی سریع‌تر و وزن و خطرات کمتر استفاده از دستگاه‌های اکسیژن ساز افزایش یافته است.

دستگاه بخور سرد چیست؟

رطوبت ساز یکی از پرکاربردترین وسایل و تجهیزات پزشکی است که با مرطوب کردن اتاق عملکرد سیستم تنفسی انسان را بهبود می بخشد. دستگاه بخور سرد لازم است در هر محیطی به خصوص محیط های بسته استفاده از دستگاه بخور در منازل، مطب ها، کلینیک ها، مراکز درمانی و … رایج است.

دستگاه بخور دو نوع بخور سرد و بخور گرم دارد، چون دمای بخور سرد کمتر از دمای محیط است به آن سرد می گویند. آنها مانند مه رطوبت هوا را افزایش می دهند، در متن زیر به بررسی مزایای استفاده از دستگاه بخور می پردازیم.

مزایای استفاده از دستگاه بخور سرد چیست؟

 1. درمان آسم و آلرژی

مرطوب کننده هوا را مرطوب می کند و خشکی هوا را برطرف می کند، اگر از بیماری های تنفسی مانند آسم، آلرژی، سینوزیت و … رنج می برید توصیه می شود با استفاده از مرطوب کننده رطوبت محیط را افزایش دهید کمک زیادی به درمان و بهبود بیماری های تنفسی و ضروری است.

 1. پیشگیری از آنفولانزا

یکی از اصلی ترین مزایا و مزایای دستگاه بخور کاهش خطر ابتلا به آنفولانزا است.بر اساس تحقیقات محققان، ویروس آنفولانزا با افزایش رطوبت محیط به میزان ۴۰ درصد از بین می رود و خاموش می شود.

 1. جلوگیری از سرفه خشک

استفاده از دستگاه بخور در درمان سرفه خشک موثر است، باعث افزایش مایعات ورودی به ریه ها می شود و در نتیجه سرفه های خشک به سرفه های خارش دار تبدیل می شوند و در مدت کوتاهی تمام آلودگی ها از بدن خارج می شود. زمان. بودن

 1. درمان خروپف و خروپف کردن

خشکی مجاری تنفسی یکی از دلایل خروپف شدید افراد در هنگام خواب، رطوبت اتاق و در نتیجه رطوبت موجود در مجاری تنفسی باعث کاهش میزان خروپف می شود.

 1. پوستی شفاف و جوان

اگر پوست صورت و بدنتان خشک است، بدنتان خارش دارد یا لب هایتان ترک خورده است، به دلیل کمبود آب و رطوبت در بدن است، با استفاده از دستگاه بخور می توان رطوبت را افزایش داد. پوست شما افزایش یافته و پوست شما روشن و جوان خواهد شد. بیشتر خواهد بود

 1. درمان سرماخوردگی

استفاده از دستگاه بخارساز نیز ویروس های سرماخوردگی را از بین می برد و بهبودی را سرعت می بخشد.

 1. کاهش عفونت های تنفسی

اگر سرماخوردگی، آنفولانزا و غیره باعث عفونت در مجاری تنفسی و مجاری تنفسی شما می شود، استفاده از مرطوب کننده راه های هوایی شما را مرطوب کرده و عفونت ها را پاک می کند.

 1. باز شدن گرفتگی بینی

اگر بینی شما بر اثر سرماخوردگی و پولیپ بینی مسدود شده است، می توانید با افزایش رطوبت راه های هوایی خود با کمک یک مرطوب کننده، این مشکل را حل کنید.

 1. درمان خون دماغ

اگر به دلیل مثلاً خشکی رگ های بینی دچار خونریزی بینی می شوید، رطوبت محیط و در نتیجه رطوبت راه های هوایی خود را با استفاده از مرطوب کننده افزایش دهید و این مشکل را به راحتی حل کنید.

۱۰ موها را مرطوب کنید

اگر موهای خشک، حساس و شکننده دارید، با افزایش رطوبت محیط با استفاده از مرطوب کننده، موهای سالمی خواهید داشت.

بهترین مارک اکسیژن ساز و استنشاقی

اگر قصد خرید اکسیژن ساز و نبولایزر با کیفیت و مطمئن را دارید به سایت تجیر سلامت مراجعه کنید. tajhizsalamat.com دیدن.