You are currently viewing متخصص تغذیه || چگونه یک متخصص تغذیه با توصیه های خود شیوه زندگی سالم را به ما می آموزد؟

متخصص تغذیه || چگونه یک متخصص تغذیه با توصیه های خود شیوه زندگی سالم را به ما می آموزد؟


متخصص تغذیه متخصص در غذا و تغذیه برای ارتقاء سلامت و مدیریت بیماری ها. این متخصصان به شما توصیه می کنند که برای داشتن یک سبک زندگی سالم یا رسیدن به اهداف خاص سلامتی چه بخورید. اکثر متخصصان تغذیه در بیمارستان ها و کلینیک ها کار می کنند. خانه های سالمندان؛ آنها در مراکز مراقبت طولانی مدت یا بیمارستان ها کار می کنند.

اگرچه تغذیه یک رشته تخصصی است که می تواند به طور گسترده در دنیای واقعی مورد استفاده قرار گیرد ، اما دو حوزه اصلی وجود دارد که متخصصان تغذیه در آنها با مردم ارتباط برقرار می کنند.

متخصصان مددکاران اجتماعی؛ به عنوان بخشی از یک تیم جامع مراقبت های بهداشتی متشکل از پرستاران و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خانگی کار می کند. یک متخصص تغذیه از درمان می تواند بهترین استفاده را ببرد آلرژی و غذا را تحمل نکنید سوء تغذیه به سوء هاضمه و مشکلات وزن کمک کنید.

همین حالا با پزشک خود مشاوره آنلاین بگیرید

در این زمینه ، متخصصان تغذیه معمولاً موارد زیر را انجام می دهند:

 • ارزیابی نیازهای تغذیه ای و بهداشتی بیماران و مراجعه کنندگان
 • به بیماران در مورد مسائل تغذیه ای و رژیم غذایی مناسب توصیه کنید
 • تعیین برنامه های غذایی و تغذیه بر اساس اولویت ها و بودجه مشتری
 • تأثیر برنامه های غذایی را ارزیابی کرده و در صورت نیاز تعدیل کنید

تغذیه ویژه

متخصص تغذیه کیست؟ | دکتر

برخی از متخصصان تغذیه در برخی زمینه ها آموزش های لازم را می بینند و توجه آنها را جلب می کنند. تخصص در تغذیه نیاز به آموزش و دانش بیشتری دارد. موارد زیر برخی از ویژگی های تغذیه ای است که در بالا ذکر شده است.

متخصص تغذیه ورزشی ورزشکاران فعال و بزرگسالان برای افزایش عملکرد ورزشی از راهنمایی ورزشکاران حرفه ای استفاده می کنند. متخصصان تغذیه ورزشی برای بهبود برنامه های تغذیه و کیفیت برای ورزشکاران یا تیم ها استخدام می شوند.

متخصص تغذیه کودک این متخصصان در نوزادان ، کودکان نوپا و بزرگسالان تخصص دارند. تلاش برای ارتقاء تغذیه مناسب برای کودکان و نوجوانان.

متخصص تغذیه محافظه کار این متخصصان استراتژی های موثر رژیم غذایی را برای بهبود زندگی و سلامت سالمندان مدیریت می کنند. در زمانی که تغذیه به طور فزاینده ای به عنوان بخشی اساسی از پیری سالم و مدیریت بیماری ها شناخته می شود ، این متخصصان مهارت های اساسی را برای افراد مسن دارند.

متخصص تغذیه کلیه یا متخصص کلیه. شکل درمان بیماران بیماری مزمن کلیوی بیماری قلبی عروقی برای افراد مبتلا به بیماری کلیوی ضروری است تا درمان تغذیه سلامت شخصی (MNT) خود را ارزیابی کرده و از نیازهای تغذیه ای خاص مطلع شوند. طبق اعلام موسسه ملی دیابت و گوارش می تواند با عوارض جانبی مانند بیماری مزمن کلیوی به تاخیر بیفتد سوء تغذیه پیشگیری یا درمان آنها و بهبود کیفیت زندگی آنها. علاوه بر این ، MNT می تواند هزینه مراقبت های بهداشتی را کاهش دهد.

چگونه می توانید متخصص تغذیه شوید؟

متخصص تغذیه در درمان رژیم غذایی تخصص دارد. در زمینه دانش مواد غذایی و تأثیر آن بر سلامتی تخصص دارد. یک متخصص تغذیه اغلب رژیم غذایی یک مشتری را بر اساس شرایط پزشکی یا اهداف فردی تغییر می دهد.

طبق نظر آکادمی تغذیه و تغذیه ، یک متخصص تغذیه ثبت شده باید موارد زیر را برای دریافت گواهینامه تکمیل کند:

 • درجه و درجه از دوره های معتبر توسط شورای معتبر آکادمی برای آموزش تغذیه و تغذیه درمانی
 • مرکز بهداشت معتبر ؛ حداقل 1200 ساعت سابقه نظارت در یک آژانس اجتماعی یا یک شرکت خدمات غذایی
 • گذراندن آزمون سراسری که توسط کمیسیون ثبت دولت برگزار شد.

علاوه بر این ، یک متخصص تغذیه باید شرایط تحصیل سالانه مداوم را رعایت کند تا توصیه هیئت مدیره را حفظ کند.

یک متخصص تغذیه چه کاری میکند؟

متخصص تغذیه کیست؟ | دکتر

مراحل زیر را می توان با مشورت متخصص تغذیه انجام داد:

ابتدا سلامت خود را بررسی کنید یک متخصص تغذیه قبل از توصیه به رژیم غذایی باید وضعیت سلامتی شما را بداند. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما می تواند فشار خون و داده های آزمایش خون شما را بررسی کند کلسترول در خونتری گلیسیرید ؛ قند خون (گلوکز) ؛ سطح هموگلوبین و هماتوکریت (اندازه گیری تعداد گلبول های قرمز خون) و موارد دیگر را بررسی کنید. برخی از مشکلات سلامتی را می توان تا حدی یا به طور کامل از طریق رژیم غذایی و ورزش مدیریت کرد.

اگر به دنبال مشاوره تغذیه ای به تنهایی هستید ، آنچه را که نیاز دارید پیدا کنید. آیا می خواهید لاغر شوید؟ آیا وزن اضافه می کنید؟ آیا انرژی بیشتری دارید؟ به اهداف خود زود فکر کنید و مطمئن شوید که هدف خود از ملاقات با متخصص تغذیه را می دانید.

آماده پاسخگویی به سوالات باشید.

وقتی با یک متخصص تغذیه ملاقات می کنید ، با عادات غذایی خود آشنا می شوید ، غذا تقویت رکورد وزن ترجیحات غذایی سابقه سلامت عمومی ؛ سابقه سلامت خانواده ؛ در مورد داروها و عادات زندگی صحبت کنید. این اطلاعات می تواند به متخصص تغذیه کمک کند تا سبک زندگی و نیازهای سلامتی شما را برآورده کند.

رژیم غذایی خود را پیگیری کنید. وقتی از شما خواسته شد ، تمام نوشیدنی های خود را برای چند روز بنویسید. سرخ کردن در مقادیر (فنجان ، اونس ، قاشق و غیره) ؛ طرز تهیه غذا ، مانند کباب کردن یا پختن.

توصیه نهایی

یک متخصص تغذیه واجد شرایط می تواند به شما در تغییر شیوه زندگی و انتخاب مواد غذایی با نتایج فوری کمک کند. ما روی درمان های معجزه آسا یا مکمل های گران قیمت تمرکز نمی کنیم. بنابراین بهتر است همه جزئیات را بنویسید.

تهیه غذا با مشاوره آنلاین این یکی از خدمات ویژه شرکت دکتر برای کسانی که بدنبال تغذیه خود هستند رژیم غذایی متعادل آنها برای موقعیت شما مناسب هستند. از سوی دیگر ، آنها مستعد اختلالات خوردن هستند بی اشتهایی عصبی یا استفاده بیش از حد اعصاب حتی با مشورت متخصص تغذیه می توانید به مشکل بر بخورید روانپزشک تجربه پزشک و وضعیت آنها برای جلوگیری از عوارض جسمی و روحی.

منابع

https://www.verywellhealth.com/nutritionist-what-is-a-nutritionist-1736231

دیدگاهتان را بنویسید