ما از مردم فلسطین برای بازپس گیری حقوق مشروع خود حمایت می کنیم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سانا، «بشار الجعفری» معاون وزیر امور خارجه سوریه با «احمد ابوهولی» از اعضای کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین و «سمیر الرفاعی» دیدار و گفت‌وگو کرد. سفیر تشکیلات خودگردان فلسطین در دمشق فلسطین و وضعیت آوارگان فلسطینی در سوریه و سایر کشورها.

وی با تاکید بر اینکه فلسطین مهمترین مسئله دمشق است، افزود: سوریه از مبارزه و مقاومت مردم فلسطین در دفاع مشروع برای پایان دادن به اشغالگری رژیم صهیونیستی و بازپس گیری حقوق از دست رفته خود در چارچوب قطعنامه ها و حقوق بین المللی حمایت می کند. ” تاکید را برمی‌گرداند.

الجعفری تاکید کرد: از نظر قانونی به حق بازگشت به مرور زمان خدشه ای وارد نمی شود و تمامی تلاش ها برای سرکوب موضوع فلسطین محکوم به شکست است.

از سوی دیگر، عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش از موضع سوریه در حمایت از ملت فلسطین و حقوق این ملت و همچنین مقاومت سوریه در برابر گروه های تروریستی مورد حمایت کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی قدردانی کرد.

وی حمایت دمشق از حقوق ملت فلسطین و حق بازگشت آوارگان به جامعه جهانی را ستود و گفت: مبارزه سوریه با گروه های تروریستی مورد حمایت رژیم صهیونیستی و کشورهای غربی از سوی مردم فلسطین در برابر اشغالگری است.