مادران شهدا ۶۳ شهید بی خانمان را به فرزندی قبول کردند


به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، مراسم یادواره سراسری شهدای سازمان بهزیستی با عنوان «غریب تر از غریب» با حضور سید امیرحسین قاضی زاده رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، اصحاب کریمی مدیرعامل این سازمان برگزار شد. – فرمانده بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تهران و جمعی از بستگان شهدا امشب چهارشنبه ۸ تیرماه در فرهنگسرای بهمن ماه بازداشت شدند.

قاضی زاده در این مراسم گفت: این گردهمایی ۲ رصد مهم دارد که اولی مشاهدات شهدای عزیز سازمان بهزیستی است که در دل گرم خانواده نبودند و طعم بی پدری را چشیدند و به نوعی زیر بار غفلت بودند. عنایت سازمان بهزیستی است اما با وجود همه این مشکلات آنقدر شخصیت های قوی و برجسته ای هستند که وقتی بهانه های زیادی برای کمبودهای عاطفی داشتند متوجه شدند که دین خدا به دستور نایب امام زمان(عج) نیاز به کمک دارد. زمان و جان خود را در این راه فدا کردند.

وی افزود: وقتی به شخصیت خانواده های شهدا در جامعه امروزی نگاه می کنیم، مشاهده می شود که خانواده هایی هستند که هیچ گونه مشکل اقتصادی ندارند و از نظر اعتقادی کاملاً در محضر دین خدا هستند، اما این شهدا در محیط نابسامانی که داشتند بودند.»

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه شهدا همیشه به ما نشان می دهند که راه خدا باز است، تصریح کرد: به طوری که اگر در قیامت از ما بپرسند که چرا از راه حق غافل شده ایم، هیچ عذری نداریم، زیرا این امر شهدا برای ما که با وجود سختی زندگی به این درجه رسیده‌ایم حجت بودند.

وی ادامه داد: ما نمی توانیم کمبود خود را بهانه ای برای عدول از فرمان خداوند قرار دهیم. چهره های شاخص این جمع مادران شهدا هستند که برای شهدای غریب و یتیمی هستند که شاید پس از آن کسی یادی از آنها نداشته باشد و یاد و خاطره این شهدا را گرامی بدارند و مجلس یادبودی برگزار کنند که به عنوان مادر شهید هستند. شهدای خالقی پور که همراه با او سرپرستی سه فرزند شهید را بر عهده داشتند و گفتند از امروز مادر چهار شهید خواهم بود.

قاضی زاده اظهار داشت: هر بار که موفق به دیدار با خانواده شهدا می شویم با این واقعیت مواجه می شویم که شهدا واقعا زنده هستند و با خانواده هایشان در ارتباط هستند و دستگیر می شوند که نمونه های زیادی از آن را دیده ایم.

وی بیان کرد: امروز دشمن در مناطق مختلف تلاش می کند به ما حمله کند و امیدواریم به برکت خون این شهدا که راه را برای ما باز کرده و ملت را رهبری می کنند جزو گمراهان نباشیم.

اصحاب کریمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تهران گفت: امروز این دیدار با حضور خانواده ها و به ویژه مادران شهدا برگزار شد و تقاضا داریم برای این شهدا که دارند مادر باشید. بدون مادر

وی افزود: علیرغم کهولت سن و سختی راه، به اینجا آمدید تا به این شهدای گرانقدر اعلام کنید که اگر پدران و مادرانتان نبودند، آمده بودیم تا به شما ثابت کنیم که هستیم و درست مثل شهدا. مادر شهید خالقی پور که امروز علاوه بر سه شهیدش باید ۶۲ شهید دیگر را نیز مادری کند.

به گزارش فارس، یادواره شهدای کشوری بهزیستی با مشارکت بهزیستی، بنیاد شهید، شهرداری تهران، سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ و کنگره ملی شهدای استان تهران در فرهنگسرای بهمن تهران با حضور خانواده ها برگزار شد. شهدا، فرزندان سازمان بهزیستی و مسئولان بهزیستی و بنیاد شهید برگزار شد. همچنین در این مراسم که مادران شهدای گمنام حضور داشتند ۶۲ شهید بهزیستی به صورت نمادین توسط مادران شهدای گمنام به فرزندی پذیرفته شدند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید