You are currently viewing لیتیوم: ماده معدنی سیندرلا برای زوال شناختی

لیتیوم: ماده معدنی سیندرلا برای زوال شناختی


سدیم منیزیم لیتیوم برای بقای ما به عنوان یک ماده معدنی ضروری مانند پتاسیم و کلرید بسیار مهم است. عملکرد آن محافظت از مغز در برابر تخریب عصبی است. با افزایش سن ، می توان توسعه از دست دادن حافظه را متوقف کرد و حتی بیماری آلزایمر و حتی زوال عقل را معکوس کرد. نشان داده شده است که لیتیوم از رشد پلاک ها و رسوبات آمیلوئید در مغز جلوگیری می کند. هنگامی که لیتیوم در دوزهای کوچک تجویز می شود ، به طور موثر حافظه را تقویت کرده و حافظه را تقویت می کند. این می تواند از آسیب عصبی جلوگیری کرده و حتی آن را ترمیم کند. خطر سکته مغزی و آسیب را کاهش می دهد و آسیب مغزی را بهبود می بخشد. از آنجا که عملکرد کلی مغز را تقویت می کند ، اضطراب و افسردگی را کاهش می دهد. افسردگی بهبود مشکلات سلامت روان ، از جمله ADD و ADHD و PTSD.

وقتی کتاب خود را جستجو کردم و پیدا کردم ، سال ها پیش لیتیوم را دوباره کشف کردم بیماری آلزایمر از دکتر تیموتی اسمیت این داستان خود او از لیتیوم است.

در سال 2003 ، من MRI مغزم انجام دادم. انقباض مغز را نشان می دهد. این یافته شگفت انگیز نیست. اکثر افراد بالای 60 سال فلج مغزی را به عنوان علامت “طبیعی” پیری تجربه می کنند. چند ماه بعد ، پس از خواندن یک مقاله تحقیقی در Lancet ، من روزانه 20 میلی گرم به برنامه لیتیوم خود اضافه کردم زیرا معکوس شدن دوز پایین لیتیوم نشان دهنده کوچک شدن مغز بود.

در کمال تعجب ، یک سری اسکن های مکرر MRI چند سال پیش به طور کامل ناپدید شد. تحقیقات اخیر مکانیزمی را نشان داده است: لیتیوم تولید BDNF را تحریک می کند و بازسازی عصب را تحریک می کند. برای معکوس کردن انقباض مغز هیچ کار دیگری نمی توان انجام داد. بنابراین ، این لیتیوم است. چه هدیه ای! “دیدگاهتان را بنویسید