لغو ممنوعیت سفر جوکوویچ به استرالیا؟


به گزارش خبرگزاری فارس، نواک جوکوویچ پس از اخراج از استرالیا به دلیل عدم واکسیناسیون و محرومیت سه ساله از درخواست ویزا، ممکن است بتواند در مسابقات تنیس اوپن ملبورن در ژانویه ۲۰۲۳ شرکت کند. دولت محدودیت ها را برای خارجی ها کاهش داده است و آنها دیگر مجبور نیستند وضعیت واکسیناسیون خود را اعلام کنند.

جوکوویچ که اوایل امسال برای شرکت در مسابقات آزاد ملبورن به استرالیا رفته بود، به دلیل عدم موفقیت در تزریق واکسن کرونا، نتوانست در این مسابقات شرکت کند، حتی این موضوع در دادگاه به چالش کشیده شد و در نهایت با وجود شواهدی که ستاره صرب ارائه کرد. ، نتوانست رأی دادگاه را جلب کند و در نهایت از استرالیا اخراج شد. طبق قوانین استرالیا، اخراج از این کشور تا ۳ سال ممنوع است.

با رفع محدودیت ها، بازگشت نواک جوکوویچ به استرالیا در حال بررسی است و این احتمال وجود دارد که تنیسور سرشناس جهان بتواند در اولین گرند اسلم سال جدید شرکت کند.

به گفته مارک باتلر، وزیر بهداشت استرالیا، کاهش محدودیت های کرونا از روز چهارشنبه بر اساس توصیه های پزشکی اعمال خواهد شد.

وی گفت: یک مقام ارشد پزشکی توصیه کرده است که مسافران دیگر مجبور نباشند وضعیت واکسیناسیون خود را به عنوان بخشی از مدیریت کووید-۱۹ ما اعلام کنند.

انتهای پیام/
این مقاله را در صفحه اول پیشنهاد دهید