لطفا پیام صوتی نفرستید


این مقاله تجربه شخصی شخصی است که نسبت به پیام صوتی واکنش منفی نشان داده است و بسیاری از افراد با نکات مطرح شده در آن ارتباط احساس کرده اند.

لطفا پیام صوتی نفرستید

به تازگی سایت «ایندیپندنت فارسی» مطلبی با عنوان «لطفا پیام صوتی نفرستید» منتشر کرده است که پاسخ ها و نظرات جالبی را در پی داشته است.

در ادامه بخش هایی از این مقاله را بخوانید و بیایید از منظر روانشناسی به آن نگاه کنیم.

پیام های صوتی کاملاً بد هستند

هریت ویلیامسون در سایت ایندیپندنت فارسی نوشت: پیام های صوتی کاملا بد هستند. آنها به بلای “واتس اپ” تبدیل شده اند، که زمانی یک پلت فرم پیام فوری بسیار خوب بود، اما اکنون با این احتمال رو به زوال آن را خراب کرده است. از این فرصت استفاده می کنم و به دوستان و عزیزانم اطمینان می دهم که از آشنایی با شما خوشحالم و آنچه می گویید برای من مهم است، اما خواهش می کنم، نه، خواهش می کنم نظر خود را از طریق پست صوتی ارسال نکنید. … وقتی پیام صوتی را می بینم، قلبم می شکند.

در مورد آن بخوانید: آسیب ناشی از دریافت پیام ها و تماس های صوتی

اگر بیش از یک دقیقه طول بکشد، احتمالاً تجربه منفی من باعث می شود آن را باز نکنم. این یک چیز دیگر در لیست کارهای من می شود، به یک تعهد اخلاقی ناخواسته بسیار دلسرد کننده تبدیل می شود. اما اگر فرستنده آنچه را که می‌خواست بگوید، نوشته بود، مطمئناً آن را حس نمی‌کردم.»

اختلال در «شخصیت اصلی» در فرستنده پیام صوتی!

او ادامه می دهد: “اگر پیام صوتی ارسال می کنید، به این معنی است که خودخواهی خاصی در شما نهفته است. شاید فردی که پیام صوتی می فرستد یک عقده “شخصیت خودساخته” داشته باشد.” من نمی خواهم آن را خلاصه کنم. اما کسانی که پیام‌های صوتی ارسال می‌کنند، اعتماد به نفس سرخوشانه‌ای دارند، به لحن کسل‌کننده‌شان اهمیتی نمی‌دهند، و من تقریباً مطمئن هستم که خیلی مشغول تایپ کردن با انگشتانشان نیستند. †

پیام هایی که گاهی در زمان نامناسبی می رسند

او همچنین در این مقاله نوشت: «بپذیریم، پیام‌های صوتی همیشه در بدترین زمان ممکن می‌رسند. مطمئنم برخی از شما با وحشت باز کردن تصادفی یک پیام صوتی در اداره یا وسایل نقلیه عمومی، حتی اگر هدفون ندارید، آشنا هستید. من می خواهم اطلاعات خود را در واتس اپ به سرعت و دقیق دریافت کنم، به این معنی که می توانم به سرعت یک پیام متنی را خلاصه کنم. پست صوتی شما مرا از این ویژگی محروم می کند. پیام های صوتی البته برای برخی افراد و در برخی موقعیت ها در دسترس تر و راحت تر هستند. من با اکراه اعتراف می کنم که گاهی اوقات آنها حتی ضروری هستند.”