لزوم مهارت آموزی و داشتن برنامه مشخص برای جوانان کرمانشاه – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، بهمن امیری مقدم ظهر پنجشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان کرمانشاه که در سالن شهید حاج قاسم سلیمانی استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: بانک ها در اعطای وام سخت نگیرند. . برای بدست آوردن که در غیر این صورت با آنها برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه باید عملکرد یک سال گذشته بانک ها مورد بازنگری قرار گیرد، افزود: پس از ارزیابی ها، نتایج آن ارائه می شود تا در صورت بروز مشکل و کمبود، به بانک ها رسیدگی شود.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه مسئولان در آسیب های اجتماعی جوانان نقش اساسی دارند، تصریح کرد: تا اینکه در حوزه های اشتغال، ازدواج و بچه داشتن برای جوانان روشن نیست که ما نمی توانیم آینده روشنی را برای خود متصور باشیم، در حالی که همه کارمندان دولت در این آسیب نقش دارند.

امیری مقدم خاطرنشان کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص جوانان و اهمیت بالای آنان، در بیان گام دوم بسیار به نقش محوری جوانان اشاره کردند و آنان را مهمترین عامل پیشرفت جامعه دانستند.

وی توجه مسئولین به امور جوانان را موجب اتفاقات خوب دانست و ادامه داد: توجه به سه امر تعلیم و تربیت و ورزش جوانان که مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است که در حوزه جوانان بسته به فعالیت و توجه مسئولین در این راستا اتفاقات خوبی می تواند رخ دهد

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: نبود برنامه مشخص و مدون برای جوانان انتقادی به قشر جوان است. در صورت وجود برنامه مناسب می توان اهداف مشخصی در زمینه اشتغال، اوقات فراغت، ازدواج، مسکن و… در استان و شهرستان ها پیگیری کرد.

امیری مقدم تصریح کرد: بحث اشتغال جوانان یکی از مهم ترین مسائل جامعه امروزی است و شرکت های دانش بنیان را می توان یکی از ظرفیت های مهم در این زمینه دانست.

وی به توانمندسازی جوانان اشاره کرد و گفت: این موضوع باید به عنوان یک موضوع مهم در دستور کار نهادهای مختلف قرار گیرد و هر جوان کرمانشاهی باید این مهارت را کسب کند که نهادهای مسئول باید زیرساخت های لازم را برای رسیدن به این هدف و فراهم آوردن زمینه های لازم فراهم کنند. در این زمینه اقدام کنید.

استاندار کرمانشاه افزود: الگوسازی برای جوانان موضوع مهمی است که می توان با معرفی و الگوبرداری از شهدای شاخصی همچون حاج قاسم سلیمانی و سایر شهدای عرصه ورزش در اختیار جوانان قرار داد.

امیری مقدم با بیان اینکه باید جوانان را به ورزش تشویق کنیم، تصریح کرد: لازمه این امر فراهم کردن بستر آن است که با فراهم کردن زیرساخت ها و فراهم کردن ظرفیت ها و فضاهای موجود می توان این کار را انجام داد.

وی تصریح کرد: واگذاری سالن های ورزشی برای خصوصی سازی نقد ورزش و جوانان است. در صورت عدم دسترسی به این اتاق ها برای تیم های ورزشی و افراد، کلیه قرارها لغو خواهد شد

امیری مقدم اظهار داشت: برای جلوگیری از افزایش آسیب های اجتماعی از سنین پایین، لازم است فضای حیاط مدرسه در خارج از ساعات مدرسه در اختیار جوانان قرار گیرد تا بتوانند ورزش و فعالیت خود را در این مکان مناسب انجام دهند.