لزوم فعالیت فرهنگی برای اهدای عضو


به گزارش خبرنگار زنجان فارس، محمدرضا طهماسابی مدیرعامل سازمان خیریه حمایت از کلیه استان زنجان نشست مدیران موسسات خیریه حمایت از بیماران کلیوی کشور را تشکیل داد که در سالن همایش های دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار شد. اتاق بازرگانی زنجان، عنوان این نشست را «یاران همدل» عنوان کرد و گفت: در چهار دهه اخیر این انجمن با همدلی و مشارکت با بیماران کلیوی به آنها کمک کرده است.

محمدرضا طهماسبی با بیان اینکه این بیماری جایز نیست انتهای، آخر را باید راه دانست، گفت: بیماری سرآغاز شکرگزاری نعمت سلامتی است.

وی تعداد مبتلایان به بیماری های کلیوی را نسبت به گذشته افزایش داد و گفت: این اهمیت در مقوله پیوند کلیه نیز مشهود است بنابراین اقدامات پیشگیری باید بیشتر در دستور کار قرار گیرد.

مدیرعامل انجمن بیماران کلیوی بیماران کلیوی استان زنجان به افزایش چشمگیر هزینه های درمانی و دارویی و به ویژه پیوند بیماران کلیوی اشاره و تصریح کرد: این افزایش هزینه ها بیش از پیش نیازمند حمایت خیرین است.

طهماسبی با تاکید بر اینکه مسائل دیالیز برای بیماران کلیوی و خانواده آنها طاقت فرسا است، گفت: باید در بخش فرهنگی اهدای عضو فعالیت بیشتری صورت گیرد.

شایان ذکر است در این جلسه اقدامات انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان تشریح و ساختمان پنج طبقه انجمن در قالب کلیپی معرفی شد.

انتهای، آخر پیام/۷۳۰۰۴
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید