You are currently viewing لبخند و 10 فایده آن برای سلامتی

لبخند و 10 فایده آن برای سلامتی


گروهی از متخصصان لبخند تصور می شود که لبخند پاسخی خودکار به چیزی است که شما را خوشحال می کند یا شما را می خنداند. این تعریف کمی درست است ، اما یک نکته مهم را نادیده می گیرد. لبخند می تواند یک انتخاب آگاهانه و عمدی باشد.

فواید لبخند زدن

مهم نیست که لبخند شما واقعی است یا نه. این می تواند به طرق مختلف بر بدن و ذهن شما تأثیر بگذارد و بر سلامت و رفاه افراد اطراف شما تأثیر بگذارد. حتی به نفع احساسات خواهد بود.

1 لبخند باعث می شود عمر طولانی تری داشته باشید

جذاب ترین دلیل برای لبخند زدن این است که می تواند عمر شما را طولانی کند. طبق مطالعه ای در سال 2010 ، یک لبخند واقعی با طول عمر همراه است

به نظر می رسد افرادی که خوشحال هستند سالم تر هستند و عمر طولانی تری دارند.

مطالعات نشان می دهد که شادی طول عمر را افزایش می دهد و حفظ نگرش شاد و سالم بخش مهمی از یک زندگی سالم است.

2 لبخند زدن استرس را از بین می برد

استرس بر کل وجود ما تأثیر می گذارد و در واقع می تواند در صورت ما ظاهر شود. لبخند خستگی است ؛ نه تنها می تواند از خستگی و افسردگی جلوگیری کند ، بلکه می تواند به کاهش استرس نیز کمک کند.

باور کنید یا نه ، یک لبخند می تواند استرس را کاهش دهد ، حتی اگر برای لبخند زدن بی حوصله هستید یا از یک لبخند غیر واقعی تقلید می کنید. وقتی استرس دارید ، برای لبخند زدن وقت بگذارید. مطمئناً از مزایای آن لذت خواهید برد.

سلامت باشید و لبخند بزنید

3 لبخند الهام بخش است

دفعه بعد ، وقتی احساس عصبانیت کردید ، سعی کنید لبخند بزنید. بیشتر اوقات ، روحیه شما بهبود می یابد.

عمل فیزیکی لبخند زدن واقعاً راه را برای مغز باز می کند تا بر وضعیت احساسی شما تأثیر بگذارد – یعنی با تقلید از حالت شاداب صورت خود ، می توانید ذهن خود را وارد شادی کنید.

یک لبخند ساده باعث آزاد شدن نوروپپتیدهایی می شود که ارتباط عصبی را تقویت می کند و همچنین انتقال دهنده های عصبی مانند دوپامین و سروتونین را آزاد می کند. لبخند را به عنوان یک درمان طبیعی برای افسردگی در نظر بگیرید.

4 لبخندها مسری هستند

لبخند حس زیبایی و نشانه حقیقت را می بخشد. لبخند نه تنها می تواند روحیه فرد را افزایش دهد ، بلکه می تواند روحیه دیگران را نیز به بهترین شکل ممکن تغییر دهد.

مغز به طور خودکار حالت چهره دیگران را تشخیص می دهد. گاهی اوقات می توانید از آنها تقلید کنید.

این بدان معنی است که شما می توانید لبخند شخص دیگری را تشخیص دهید و بدون اینکه خود متوجه شوید به خود لبخند بزنید. آره از نظر علمی مسری بودن لبخندها ثابت شده است

تاثیر لبخند

5 لبخند زدن سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

لبخند زدن می تواند سلامت کل بدن را با کمک م systemثرتر به سیستم ایمنی بدن بهبود بخشد. اعتقاد بر این است که سیگار کشیدن می تواند عملکرد سیستم ایمنی بدن را از طریق آرامش بهبود بخشد.

6 لبخند زدن می تواند فشار خون را کاهش دهد

لبخند زدن می تواند برای فشار خون شما مفید باشد. خنده به ویژه فشار خون را کاهش می دهد

لبخند زدن در هنگام استرس نشان می دهد که ضربان قلب را کاهش می دهد ، اما برای تعیین دقیق نحوه کاهش فشار خون به تحقیقات بیشتری نیاز است.

اگر در خانه خود دستگاه فشار خون دارید ، می توانید این ایده را خودتان امتحان کنید. چند دقیقه بنشینید و فشار خون خود را اندازه گیری کنید. سپس یک دقیقه لبخند بزنید و در حین لبخند زدن دوباره فشار خون خود را اندازه گیری کنید. متوجه تفاوت شدید؟

لبخند بزنید و درد را کاهش دهید

7 لبخند زدن درد را تسکین می دهد

مطالعات نشان می دهد که لبخند اندورفین و سایر مسکن های طبیعی و سروتونین را آزاد می کند. این مسکن ها نه تنها خلق و خوی فرد را افزایش می دهند بلکه بدن شما را نیز آرام کرده و از درد جسمی می کاهند. لبخند یک داروی طبیعی است.

8 لبخند شما را جذاب می کند

ما به طور طبیعی افرادی را که لبخند می زنند جذب می کنیم. حالتهای شدیدتر یا منفی صورت مانند حلقه های تیره و چین و چروک روی صورت برعکس است

اما مردم به طور طبیعی تصور می کنند که شما لبخند زیبایی دارید و چهره شما با لبخند جذاب تر است و ویژگی های مثبت شخصیتی بیشتری دارید.

لبخند نه تنها می تواند شما را جذاب تر کند ، بلکه شما را جوانتر نشان می دهد. ماهیچه هایی که ما برای لبخند زدن استفاده می کنیم چهره فرد را تغییر می دهد تا جوانتر به نظر برسد. بنابراین به جای انتخاب چهره جدید ، سعی کنید در طول روز لبخند بزنید. شما جوانتر و بهتر به نظر خواهید رسید.

9 لبخند بیانگر موفقیت است

مطالعات نشان می دهد افرادی که به طور منظم لبخند می زنند ، بیشتر موفق هستند. سعی کنید در جلسات و قرارهای کاری لبخند بزنید. می بینید که واکنش افراد متفاوت است.

فواید لبخند زدن

10 لبخند به شما کمک می کند مثبت اندیش باشید

این آزمایش را تماشا کنید لبخند به جای لبخند زدن ، به چیز منفی فکر کنید. سخت نیست؟

لبخند زدن می تواند بر احساسات مثبت فرد تأثیر بگذارد ، حتی اگر غیر طبیعی یا اجباری باشد. آیا لبخند شما واقعی است؟ چه بخواهید و چه نخواهید ، به دیگران خواهید گفت که خوش بین هستید.

اولین مرکز پرستاری سلامت با سالها مجوز رسمی برای ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاری تحت مجوز رسمی وزارت بهداشت ، با کادری مجرب و متخصص آماده خدمت رسانی به شهروندان عزیز می باشد.

پرستاران سالمند ؛ پرستاران و پرستاران اطفال با در نظر گرفتن آخرین خدمات مراقبت و پرستاری ، همواره خدمات خود را به پرسنل مجرب این مرکز ارائه کرده اند.

کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

هشدار: این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و باید با مشورت پزشک یا متخصص مورد استفاده قرار گیرد.

لطفاً به این مقاله امتیاز دهید به من بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید