قیمت روبل امروز یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱/ تحریم های جدید اروپا علیه روسیه


به گزارش تجارت نیوز، بر اساس اعلام شبکه اطلاع رسانی ارز، طلا و سکه، قیمت روبل امروز شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ نوساناتی دارد. نرخ روبل در زمان نگارش این خبر ۵۰۶ تومان است. بیشترین قیمت روز ۵۰۸ و کمترین قیمت ۵۰۳ تومان بوده است.

همچنین متوسط ​​قیمت پول ملی روسیه در سایت مرکز مبادلات ایران ۴۶۶ تومان است. بانک مرکزی اعلام کرده است که قیمت روبل را به ۶۹۱ تومان کاهش می دهد.

تحریم های جدید اروپا علیه روسیه

ایسنا نوشت: اتحادیه اروپا در نظر دارد محدودیت های شدیدی را برای اعطای ویزای توریستی به شهروندان روسیه اعمال کند، اما کسانی مانند خبرنگاران یا کسانی که می خواهند با بستگان خود ببینند جای نگرانی نیست.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ایلوا یوهانسون، کمیسر داخلی اتحادیه اروپا امروز (جمعه) گفت: این کمیته سیاست نحوه عمل در این شرایط را منتشر خواهد کرد و ما قطعا از کسانی که می خواهند ویزا و دریافت کنند حمایت خواهیم کرد. مخالفان (دولت روسیه)، ما دسترسی آسان را فراهم خواهیم کرد. کسانی مانند روزنامه نگاران، کسانی که قصد دارند به دلایل حقوق بشری یا برای دیدار با اقوام وارد اروپا شوند، باید امتیاز (ویزا) دریافت کنند.

در مقابل، دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت که واکنش مسکو به اقدامات “ناشایستگی” علیه دیپلمات های روسیه و شرکت کنندگان در رویدادهای بین المللی منعکس خواهد شد.

البته ما با رفتارهای نامناسب نسبت به دیپلمات‌ها و شرکت‌کنندگان در رویدادهای بین‌المللی به‌ویژه طرف هستیم، پاسخ ما (به محدودیت‌های روادید) منعکس خواهد شد و بر اساس اصل عمل متقابل که سنگ بنای همه روابط دیپلماتیک است، خواهد بود. سخنگو گفت.

وی درباره تصمیم اخیر کشورهای بالتیک مبنی بر عدم اعطای مجوز ورود به اتباع روسیه گفت که آنها موضع افراطی اتخاذ کرده اند و مسکو به گونه ای پاسخ خواهد داد که به منافع روسیه لطمه ای وارد نشود.