قفسه های فروشگاه ها در هلند خالی از مواد غذایی بود


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، با اعتراض کشاورزان و مسدود شدن ورودی انبارهای مواد غذایی با تراکتورهایشان، قفسه مغازه ها در هلند خالی شده است.

قفسه‌های سوپرمارکت‌ها و مغازه‌ها در این کشور با اقدامات هماهنگ کشاورزان معترض به سیاست‌های زیست‌محیطی مقامات هلندی عصر دوشنبه تخلیه شد.

به گزارش سایت «ریانووستی»، تعداد زیادی از کشاورزان سوار بر تراکتورهای خود انبارهای مواد غذایی شرکت های زنجیره ای بزرگ در شهرهای آلمر، آلکمار، بردا، بیلن، دونتر، زوله، نایمخن و چند شهر دیگر را مسدود کردند.

در تعدادی از سوپرمارکت های مرزی با آلمان، قفسه های نانوایی و قنادی، سبزیجات و بستنی به طور کامل خالی شد.

خبرنگار رایان نیوز از هلند گزارش می دهد: مردم محلی خوش شانس هستند که دمای هوا در این منطقه معتدل است و از ۲۰ درجه فراتر نمی رود. مقامات به شهروندان توصیه کردند که از وسایل حمل و نقل عمومی برای رسیدن به فرودگاه ها استفاده کنند زیرا اکثر بزرگراه ها توسط معترضان مسدود شده است.

بر اساس این گزارش پلیس هلند کشاورزانی را جریمه می کند که بسیاری از آنها راه ها و ورودی انبارهای مواد غذایی را با پرچم ملی مسدود کرده اند.

دولت هلند اقدامات سختگیرانه تری را برای محدود کردن انتشار نیتروژن در محیط زیست اعلام کرده بود. با این حال، کشاورزان هلندی اعتراض می کنند که چنین سیاستی بسیاری از خانوارهای روستایی را نابود می کند، زیرا دام و کود منابع اصلی انتشار نیتروژن هستند.

پیش از این رسانه های آمریکایی گزارش داده بودند که فروشگاه های ارتش جهانی در سراسر جهان با کمبود کالا و قفسه های خالی دست و پنجه نرم می کنند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید