قطعی برق ۴۲ دفتر پرمصرف در اردبیل


مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل از قطعی برق ۴۲ دفتر پرمصرف در استان خبر داد.

حسین پیر

حسین گدی گفت: با توجه به ابلاغ مصوبه هیات وزیران مبنی بر لزوم کاهش مصرف برق ادارات و دستگاه های اجرایی، برق ادارات پرمصرف استان اردبیل قطع می شود.

حسین آلدی افزود: تغییر ساعت کاری ادارات حداقل ۵ مگاوات در مصرف برق صرفه جویی پیش بینی شده است و لازم است ادارات مشارکت و همکاری در جهت کاهش مصرف برق داشته باشند.

وی بیان کرد: با تشکیل تیم نظارتی برای نظارت بر مصرف برق ادارات، اداراتی که مصرف برق را کاهش نمی دهند و بیش از مدل مصرف می کنند دچار قطعی برق می شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: تمامی ادارات استان باید نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد در ساعات اداری و ۶۰ درصد در ساعات غیر اداری مصرف برق خود را کاهش دهند وگرنه با قطعی برق مواجه خواهند شد.

حسین الدی اظهار داشت: اعطای جوایز به مشترکان خانگی در صورت کاهش مصرف برق به حدی که به ازای هر کیلووات ساعت صرفه جویی ۵ برابری در مصرف برق نسبت به زمان مشابه سال گذشته داشته باشند، تبصره همکاری منعقد شد. با صنعت، به منظور کاهش مصرف برق در ساعات اوج مصرف، برق رایگان چاه های کشاورزی در صورت همکاری با شرکت برق و کاهش ساعات کاری ادارات از جمله برنامه ها و اقدامات شرکت توزیع نیروی برق است. استان اردبیل برای انتقال پیک تابستانی.

وی گفت: بیشترین مصرف برق خانگی در فصل گرم سال عموماً به ۳ وسیله پرکاربرد کولر، یخچال و روشنایی، یخچال فریزر ۳۵ درصد، تهویه مطبوع ۳۵ درصد و روشنایی ۱۵ تا ۲۰ درصد اختصاص دارد. مصرف برق خانگی با کمی توجه و مصرف بهینه می توان به تامین برق کشور به ویژه در ایام پیک کمک کرد و علاوه بر آن مشمول پرداخت هزینه اضافی قبوض برق نمی شود.

حسین قدیم قطعی برق ۴۲ دفتر پرمصرف در اردبیل

قطعی برق ۴۲ دفتر پرمصرف در اردبیل