«قصه ابراهیم» و «کیمیا» در شبکه پنج پخش می شود – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شبکه پنج سیما، شبکه پنج سیما در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی با ۲ فیلم تلویزیونی «ماجرای ابراهیم» و «کیمیا» مخاطبان خود را همراهی می کند.

فیلم جدید تلویزیونی «ماجرای ابراهیم» به کارگردانی احمد معظمی، شنبه ۲۵ مرداد ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می شود.

این اثر تلویزیونی محصول ۱۴۰۱ شبکه پنج سیما است و هنرمندانی چون داریوش فرهنگ، حمیدرضا محمدی، محسن قصابیان، نسرین نکیسا، آرین اویسی، فریبا کوثری، مریم شریف زاده، مهدی میامی، اصغر تقی زاده و مهتا ترابی در آن حضور دارند.

این فیلم داستان زندگی یک رزمنده دفاع مقدس است که پس از انفجار در عراق به کما رفت و حافظه و تکلم خود را از دست داد. پیرمرد عراقی از او مراقبت می کند و سال ها بعد با یادآوری صحنه هایی از گذشته اش به ایران باز می گردد تا به دنبال خانواده اش بگردد. راننده اسنیپ متوجه می شود که نمی تواند صحبت کند و تمام تلاشش را می کند تا به او کمک کند. او را در مسافرخانه ای سنتی اسکان می دهد و با کمک او به نقاط مختلف شهر می رود تا آدرسی مبهم پیدا کند. او (ابراهیم) که پنهانی خانه و همسرش را پیدا کرد و فهمید که…

فیلم جدید تلویزیونی «کیمیا» به کارگردانی سیروس حسن پور دوشنبه ۲۶ مرداد ساعت ۱۳:۳۰ روی آنتن شبکه پنج می رود.

این فیلم درباره خواهر و برادری شیرازی است که فرزندان شهدا هستند. آنها برای درمان جراحی قلب و پیوند به تهران می آیند و در خانه رفیق و دوست پدرشان زندگی می کنند. بعد از سال ها نوبت به پیوند قلب کیمیا می رسد و برای عمل قلب آماده می شوند اما عمل قلب او به تاخیر می افتد و حالش بدتر می شود. عموی او (دوست و رفیق پدر) که در حال بررسی پرونده های قاچاق مواد مخدر است، توسط رئیس باند واردات و قاچاق مواد مخدر مورد ضرب و شتم قرار می گیرد و به کما می رود.

حبیب دهقان نسب، حمیدرضا محمدی، زهرا نعیمی، شهرام قیدی، آشا محرابی، نسرین بابایی، ویدا جوان و خیام وقار در فیلم تلویزیونی «کیمیا» ایفای نقش کرده اند.