قدردانی از مدیریت جهادی استاندار یزد / حل مشکلات روستاها باید تسریع شود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، احمد وحیدی عصر جمعه در جلسه ستاد مدیریت بحران استانداری یزد ضمن قدردانی از مدیریت جهادی استاندار یزد در موضوع سیل گفت: در درجه اول کنترل سیل بسیار مهم است زیرا امکان تکرار وجود دارد و پس از آن باید سعی کنیم مشکلات مردم را سریع حل کنیم.

وی با اشاره به کاستی هایی که استان یزد از نظر کمبود ماشین آلات و تجهیزات فنی دارد، افزود: تسهیلات از اصفهان، تهران، کرمان و خراسان رضوی به یزد ارسال می شود که امیدواریم با ورود آنها، کار تخلیه آب به سرعت انجام شود. ..

وحیدی یادآور شد: نیروی زمینی و هوایی ارتش امکانات خود را در اختیار سپاه الغدیر قرار می دهد و هماهنگی های لازم با وزارت راه و شهرسازی برای توجه ویژه به یزد انجام شده است.

وزیر کشور با بیان اینکه دوره برخی حوادث و رویدادها ۵۰۰ سال به طول می انجامد، اضافه کرد: با این حال باید از این حوادث درس گرفت و جلوی تکرار آسیب ها را گرفت.

وی بیان کرد: با توجه به حجم زیاد سیل در استان یزد، مدیریت آن در مجموع خوب بود و همچنین در سطح کشور وضعیت مدیریت سیلاب بهتر و امیدوارکننده تر از گذشته است.

وحیدی بر لزوم استفاده از ظرفیت قنوات برای مقابله با سیلاب تاکید کرد و گفت: اگر مشکل قنوات در دهه های گذشته حل می شد اکنون می توانستیم از ظرفیت آنها به خوبی استفاده کنیم.

وی کانال ها را نعمت خواند و یادآور شد: نباید اجازه دهیم این نعمت ها تبدیل به نفرین شود.

وحیدی در بخشی دیگر از سخنان خود بر تقویت سدها در روستاها تاکید کرد و گفت: این امر باید در اولویت قرار گیرد و مشکلات آب، برق، گاز و راه روستاها نیز به سرعت حل شود.

وی تصریح کرد: هیچ روستایی در استان یزد نباید باشد که امکانات به موقع به آنها نرسد و باید از ظرفیت همه دستگاه ها در این راستا استفاده شود.

وزیر کشور درباره دایک های کشاورزی نیز گفت: در صورت آسیب دیدن برخی از این دایک ها، روستایی دچار سیل می شود، بنابراین جهاد کشاورزی باید هر چه زودتر به فکر وضعیت این دایک ها باشد و از یگان های فنی انقلاب اسلامی کمک بگیرد. سپاه پاسداران و ارتش در این زمینه.