قالی بافی؛ چیزهایی که امروز در برخی مناطق کهگیلویه و بویراحمد دیده ام غیرقابل تحمل است/ از مدیران قوی و قابل اعتماد حمایت می کنیم.


به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، محمدباقر قالیباف در جلسه هیئت مدیره کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در دولت گذشته به دلیل بیماری کرونا و مشکلات اقتصادی مجبور بودیم بیشتر در میدان باشیم، گفت: خوشبختانه با دولت جدید ما حرکت قوی تری به سمت نظارت میدانی داریم.

رئیس شورای اسلامی شهر کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به سفر یک روزه به کهگیلویه و بویراحمد گفت: دو ماه پیش مشکلات این استان را بررسی کردیم و شخصاً با حضور روسای کمیته ها و کمیته ها پیگیر مشکلات استان بودم. وزرا در جلسات چند ساعته

وی با بیان اینکه استان های محروم برای به دست آوردن سهم خود از مرکز با چالش مواجه هستند، گفت: اینجاست که ما به عنوان نماینده مردم باید حق این استان ها را ادا کنیم.

قالیباف با بیان اینکه قبلاً در کهگیلویه و بویراحمد بوده ام، تصریح کرد: امروز صحنه هایی را در استان دیدم که طاقت ندارم و ما را ضعیف می کند که مردم مظلومانه زندگی می کنند، بنابراین باید دست به دست هم دهیم تا این مشکلات برطرف شود. مسائل †

رئیس شورای اسلامی رفع سختی و اشتغال زایی را اولویت مجلس و دولت عنوان کرد و گفت: به دنبال همکاری با یکدیگر هستیم. برق ملی و در این موارد با اعتبارات ملی به این استان کمک می کنیم.

قالیباف تصریح کرد: اعتبارات بیشتری را برای آبرسانی به روستاهای استان در قرارگاه محرومیت زدایی به قرارگاه امام حسن(ع) اختصاص خواهیم داد.

رئیس قوه مقننه به چالش های شهرداری های استان به ویژه شهرداری یاسوج اشاره کرد و با بیان اینکه باید در این زمینه تشخیص جدی صورت گیرد، افزود: اعتبارات ویژه ای به شهرداری ها اختصاص می دهیم و برای حاشیه نشینی در استان .

وی با اشاره به ظرفیت ملی در حوزه بیمه و کارت سلامت گفت: اولویت کهگیلویه و بویراحمد استفاده از این موارد برای شناسایی کمیته بهزیستی و پذیرش معلولان و بیماران لاعلاج است تا تحت پوشش ۱۰۰ درصدی کارت سلامت قرار گیرند. .

وی از ساخت ۵۰۰۰ واحد مسکونی در صورت واگذاری زمین توسط استان خبر داد و گفت: نمی گویم متعلق به طایفه، شهر و روستای خاصی باشد، بلکه هر نیازمندی بیشتری معرفی شود.

رئیس شورای اسلامی با بیان اینکه در برنامه ریزی بد عمل کرده ایم و تا زمانی که زیرساختی مهیا نشود یا سدی ساخته نشود تعدادی از جوانان تلف شده اند، گفت: امکانات فنی برای کالاها فراهم شده و می رود و کارها انجام می شود. در برخی مناطق شهری و ما شهرهای کالابرگ را آزمایش می کنیم.

قالیباف در ادامه سخنان خود با بیان اینکه قبول دارم امکانات امروز را نمی توان با گذشته مقایسه کرد، گفت: مقایسه خودمان با ۴۰ سال پیش و دوران طاغوت قابل قبول نیست و اگر این گونه رفتار کنیم با یک مشکل جدی مواجه هستیم. چالش

رئیس شورای اسلامی در قسمت پایانی سخنان خود به حمایت مدیران شجاع اشاره کرد و افزود: از مدیران قوی و قابل اعتماد در بخش های نظارتی حمایت می کنیم.

انتهای پیام/۸۲۰۲۴
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید