فروش ملک سوم شهرداری تهران در بورس به ارزش ۱۵ میلیارد تومان – خبرگزاری مهر ایرانبه گزارش خبرگزاری مهر، ابوالفضل فلاح از فروش ملک سوم شهرداری تهران در تالار شیشه ای بورس خبر داد و با اشاره به برنامه های شهرداری تهران در راستای فروش املاک در بورس کالا، گفت: ایجاد شفافیت مالی. یکی از رویکردهای نوین عمده در معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران است که در نهایت منجر به واگذاری و فروش املاک و مستغلات در بورس شد.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با اشاره به اینکه مبادله کالا سالم ترین ابزار معاملاتی محسوب می شود، افزود: تسریع در روند واگذاری نهایی مالکیت تا دو ماه، بهره وری و شفافیت از مزایای استفاده از ظرفیت است. بورس کالا برای تامین املاک شهرداری تهران.

وی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت بالای بورس کالا در مستندسازی کیفیت املاک و مستغلات، واحدهای مسکونی، تجاری و اداری مفید متعلق به شهرداری را با امکان واگذاری اسناد مالکیت در بورس بر اساس اولویت ارائه خواهیم کرد. واگذاری و تحویل شفاف با تعامل و هماهنگی مسئولان بورس از این ابزار واگذاری املاک شهرداری تهران بیشتر استفاده کنیم.

فلاح با بیان اینکه در گذشته خرید و فروش ملک از طریق تسویه طلبکار و مزایده انجام می شد، تصریح کرد: در دوره مدیریت شهری جدید از ابزار جدیدی به نام بورس در خرید و فروش ملک استفاده می کنیم چرا که حضور ما در کالا. مبادله شفافیت و کشف را افزایش می دهد قیمت واقعی ملک خواهد بود. همچنین در برنامه چهارم شهرداری موظف به شرکت در نمایشگاه کالا شد. اما تا این دوره مدیریت شهری توجهی به این موضوع نمی شد و اکنون با استفاده از بورس کالا به عنوان یکی از روش های فروش، قصد داریم بخشی از تعهدات غیرنقدی خود را از این طریق تملک کنیم.

وی در خصوص قیمت گذاری املاک عرضه شده در بورس کالا گفت: قیمت ها در بورس کالا و حراج همواره یک سطح کمتر از قیمت واقعی است، بنابراین شرایط رقابتی ایجاد می شود که امیدواریم با درج املاک در بورس کالا، امکان کشف وجود داشته باشد. قیمت به درستی اتفاق بیفتد

فلاح در پایان گفت: پیمانکاران و اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با مراجعه به ملک و بررسی قیمت منطقه ای قبل از روز فروش از قیمت واقعی ملک مطلع شوند.

ساختمان سوم شهرداری تهران به ارزش ۱۵ میلیارد تومان در تالار شیشه ای بورس کالا قرار گرفت.