You are currently viewing غذاهای هیجان انگیز مدیترانه ای

غذاهای هیجان انگیز مدیترانه ای


غذای مدیترانه ای
غذای مدیترانه ای

غذاهای هیجان انگیز مدیترانه ای

امروزه حفظ سلامتی یکی از مهمترین دغدغه های زندگی افراد است. بنابراین برخی از افراد برای حفظ تناسب اندام از غذاهای متنوع استفاده می کنند. این می تواند بدون کمک به سلامت آنها آسیب برساند. پس از این مشکل ، اهمیت رعایت رژیم غذایی مناسب بیش از پیش خود را نشان می دهد. اگر به دنبال برنامه غذایی سالم برای بدن خود هستید ، رژیم مدیترانه ای ممکن است برای شما مناسب باشد.
پس برای آشنایی بیشتر با غذاهای مدیترانه ای با ما همراه باشید.

چرا غذاهای مدیترانه ای

مطالعات نشان می دهد که شناختی ، بیماری قلب و عروقی سندرم متابولیک؛ روماتیسم مفصلی؛ چاقی کشورهایی که از رژیم مدیترانه ای پیروی می کنند کمتر از سایر کشورها مانند کشورهای مبتلا به دیابت نوع 2 و سرطان کمتر احتمال دارد. بنابراین ، رژیم غذایی سالم می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند.

غذای مدیترانه ای چیست؟

غذاهای مدیترانه ای یونان این برنامه از شیوه های سالم سنتی مردم هم مرز با کشورهای مدیترانه ، مانند ایتالیا و اسپانیا پیروی می کند. هیچ تعریف واحدی از غذای مدیترانه ای وجود ندارد ، اما معمولاً شامل سبزیجات ، میوه ها و سبزیجات است. میوه ها دانه؛ حبوبات آجیل؛ حاوی دانه و روغن زیتون است. توصیه کلی غذاهای مدیترانه ای این است که از غذاهای تازه ، فصلی و محلی هر منطقه استفاده کنید و غذاهای فرآوری شده مصرف کنید. فست فودها و شیرینی ها را به حداقل برسانید.

اجزای اصلی غذاهای مدیترانه ای عبارتند از:

مصرف روزانه: سبزیجات ، میوه ها آجیل و چربی های سالم
مصرف هفتگی: ماهی ، جوجه، لوبیا و نخود فرنگی
• مصرف متوسط: محصولات لبنی
• مصرف را محدود کنید: گوشت قرمز و شیرینی
نوشیدن مقدار زیادی آب
خانواده خوردن یک وعده غذایی منظم با دوستان از دیگر بخشهای مهم غذاهای مدیترانه ای است.

کمتر غذاهای گیاهی و حیوانی بخورید

اکثر این غذاها حاوی مواد گیاهی هستند. غذاهای حیوان خانگی باید گهگاه به دلیل متوسط ​​بودن (غذاهای دریایی ، مرغ ، تخم مرغ و محصولات لبنی) یا گوشت قرمز یا محدود مصرف شوند.

چربی های سالم یک غذای مدیترانه ای هستند

چربی های سالم یکی از پایه های رژیم مدیترانه ای هستند. این به این دلیل است که چربی های ناسالم (چربی های اشباع و چربی های ترانس) نقش مهمی در ایجاد بیماری های مزمن و التهابی دارند.

روغن زیتون (اشباع نشده) منبع اصلی چربی در رژیم غذایی مدیترانه ای است و کلسترول تام و کلسترول (مضر برای LDL) را کاهش می دهد. آجیل و آجیل حاوی چربی های اشباع نشده هستند.

مصرف ماهی در دریای مدیترانه بسیار مهم است. ماهی های چرب مانند ماهی خال مخالی ، شاه ماهی ، ساردین ، ​​ماهی تن ماهی آزاد ، ماهی آزاد و ماهی قزل آلا سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 (چربی های غیر اشباع چندگانه) هستند و نقش مهمی در کاهش التهاب دارند. اسیدهای چرب امگا 3 همچنین باعث کاهش تری گلیسیرید و کاهش لخته شدن خون می شود. از سکته مغزی و نارسایی قلبی جلوگیری می کند.

غذاهای ممنوعه در غذاهای مدیترانه ای

غذاهایی که در رژیم مدیترانه ای ممنوع است شامل چربی های فرآوری شده ، قندهای غیر طبیعی ؛ حاوی مواد تراریخته و اسیدهای چرب ترانس است.

دیدگاهتان را بنویسید