غذاهای مفید برای کاهش درد بدن


تحقیقات جدید نشان می دهد که برخی از غذاها مانند مسکن های رایج مانند ایبوپروفن، قدرت مبارزه با درد را دارند.

غذاهای مفید برای کاهش درد بدن

۱- فلفل تند

کپسایسین، ترکیبی که به فلفل‌ها طعم تند می‌دهد، به دلیل خواص تسکین درد در کرم‌ها و لوسیون‌ها شناخته شده است. برخی تحقیقات اولیه نشان می دهد که خوردن فلفل تند به جای استفاده از آن روی پوست ممکن است التهاب را کاهش داده و از آن جلوگیری کند.

۲- سکه

روغن نعناع گرفتگی دردناک، گاز و نفخ را که از علائم سندرم روده تحریک پذیر هستند، تسکین می دهد. چای نعناع تسکین دهنده خوبی برای ناراحتی های گاه به گاه معده است.

۳- زردچوبه

کورکومین، ترکیب موجود در زردچوبه که به آن رنگ نارنجی روشن می‌دهد، می‌تواند بر چندین فرآیند در بدن از جمله التهاب تأثیر بگذارد.

ماهی

۴- ماهی سالمون

ماهی سالمون سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ ضد التهابی برای کاهش درد آرتریت و بهبود سلامت قلب است. انواع دیگر ماهی های آب سرد انتخاب های خوبی هستند، از جمله ماهی تن، ساردین، سالمون و ماهی خال مخالی.

۵- روغن زیتون

روغن زیتون حاوی ترکیبی به نام اولئوکانتال است که مانند ایبوپروفن عمل می کند. روغن زیتون فوق بکر همچنین حاوی لوبریسین است که از تجزیه غضروف ها محافظت می کند.

۶- زنجبیل

زنجبیل احتمالاً بیشتر به دلیل خواص ضد تهوع و تسکین دهنده معده شناخته شده است، اما همچنین می تواند با دردها از جمله درد مفاصل ناشی از آرتریت و دردهای قاعدگی مقابله کند.

۷- زغال اخته

این جواهرات کوچک آبدار مملو از مواد مغذی گیاهی هستند که می توانند با التهاب مبارزه کرده و درد را کاهش دهند. سایر میوه هایی که حاوی آنتی اکسیدان ها و پلی فنول ها هستند، از جمله توت فرنگی و پرتقال، ممکن است اثر تسکین دهنده مشابهی داشته باشند.
۳ دانه کدو تنبل دانه کدو تنبل منبع عالی منیزیم است. منیزیم می تواند تعداد حملات میگرنی را کاهش دهد. تخم کدو همچنین ممکن است به پیشگیری و درمان پوکی استخوان کمک کند. برای دریافت منیزیم بیشتر، بادام و بادام هندی، سبزیجات با برگ سبز تیره و لوبیا و عدس را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.