You are currently viewing غذاهایی که می توانند بر سلامت دندان تأثیر بگذارند – دکتر  رویا خادمیان

غذاهایی که می توانند بر سلامت دندان تأثیر بگذارند – دکتر رویا خادمیان


نام 1: غذاهایی که برای سلامت دندان مضر هستند

غذاهایی که برای سلامت دندان مضر هستند

نوشیدنی های گازدار در غذا می تواند بر سلامت دندان ها و لثه های فرد تأثیر بگذارد. برخی از غذاها و نوشابه ها برای دندان ها و لثه مفید هستند ، اما برخی دیگر می توانند باعث پوسیدگی دندان و بیماری لثه شوند. باعث پوسیدگی دندان و بیماری های دهان می شود.

بر اساس یک گزارش ، وب سایت Health Line برخی از غذاها و نوشیدنی ها را که ممکن است برای سلامت دندان مضر باشند ، فهرست کرده است.

نوشابه و نوشابه

نوشیدنی بدون الکل نوشیدنی بدون الکل نوشیدنی های حاوی قند ، مانند نوشابه ، قهوه و نوشیدنی های انرژی زا ، می توانند پیامدهای جدی برای سلامتی داشته باشند. این نوشیدنی ها اسیدی هستند و شرایط لازم را برای باکتری های عامل پوسیدگی دندان فراهم می کنند. باکتری های تقویت کننده پوسیدگی ، مانند استرپتوکوک موتانس ، از قند تغذیه کرده و اسیدهایی تولید می کنند که به مینای دندان آسیب می رسانند.

قند شکلات

همانطور که گفته شد ، شکر با باکتری های مضر موجود در دهان مبارزه می کند و باعث تولید اسید و مینای دندان می شود. بنابراین ، خوردن شکر مهمترین عامل خطر برای پوسیدگی دندان است. با این حال ، قندهای طبیعی در غذاهایی مانند میوه ها و محصولات لبنی نقش مهمی در پوسیدگی و پوسیدگی دندان ندارند.

نان سفید و کربوهیدراتهای تصفیه شده

کربوهیدرات های تصفیه شده مانند نان سفید و برنج و برخی غذاهای شیرین مانند سیب زمینی سرخ کرده می توانند برای سلامت دهان و دندان مضر باشند. باکتری های موجود در دهان ، مانند شکر ، قند را از منابع کربوهیدرات مانند نان سفید و نان به سرعت تحریک می کنند.

آب میوه:

آب میوه 100٪ حاوی بسیاری از مواد مغذی مهم است ، اما مصرف زیاد آن می تواند برای دندان ها مضر باشد. نوشابه ها اسیدی هستند و می توانند مینای دندان را خراب کنند.

آدامس و غذاهای سفت:

برخی از غذاها می توانند خطر پوسیدگی یا پوسیدگی دندان را افزایش دهند. به عنوان مثال ، جویدن غذاهای سفت مانند آب نبات می تواند به دندان های شما آسیب برساند. جویدن تکه های یخ می تواند دندان های شما را بشکند. علاوه بر این ، آب نبات و شکلات ، مانند کارامل و تافی ، می توانند خطر پرکن شدن را افزایش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید