You are currently viewing غذاهایی که دندان ها را تمیز می کند – دکتر  رویا خادمیان

غذاهایی که دندان ها را تمیز می کند – دکتر رویا خادمیان


14571292 739 - غذاهایی که دندان ها را تمیز می کنند

غذاهایی که دندان ها را تمیز می کند

در اینجا غذاهایی وجود دارد که می تواند به تمیز نگه داشتن دندان های شما کمک کند. آیا می دانید غذاهایی وجود دارد که برای دندان های شما مضر است و برخی از آنها برای دندان های شما مفید هستند ، اما غذاهایی نیز وجود دارند که هنگام خوردن آنها دندان های شما را تمیز می کنند؟ در اینجا برخی از این غذاها و مزایای آنها آورده شده است:

سیب

خوردن سیب می تواند به تمیز شدن دندان ها و مبارزه با بوی بد دهان کمک کند. فیبر موجود در سیب به عنوان مسواک عمل می کند و نقش مهمی در از بین بردن پلاک از دندان ها و از بین بردن بقایا دارد. اسید موجود در سیب باکتری های بد را از بین می برد و در از بین بردن بو بسیار مثر است. سیب سرشار از فیبر سالم برای دهان است ، بنابراین خوردن پوست کنده به تمیز شدن دندان ها و لثه ها کمک می کند.

هویج

هویج ، مانند سیب ، هنگام غذا خوردن پلاک را تمیز می کند تا دندانهای سرشار از فیبر را تمیز کند. هویج تولید بزاق را تحریک می کند که به طور طبیعی دندان ها را تمیز می کند. هویج علاوه بر تمیز کردن دندان ها حاوی ویتامین B است که با التهاب لثه مبارزه می کند.

سبزیجات

میوه هایی مانند کلم پیچ و اسفناج سرشار از فیبر و کالری کمی هستند و برای دندان ها مفید است. فیبر موجود در سبزیجات مانند سیب و هویج هنگام خوردن سطح پلاک و پلاک را پاک می کند. اما آیا می دانستید که گشنیز حاوی کلسیم و ویتامین B است؟ کلسیم دندان ها را تقویت می کند ؛ ویتامین B اغلب در برابر بیماری های لثه محافظت می کند. به جای کاهو ، مقداری گشنیز یا اسفناج آسیاب شده به ساندویچ فرزند خود اضافه کنید. یا از هویج و کلم پیچ استفاده کنید.

پنیر

خود پنیر مستقیماً در تمیز کردن دندان ها دخیل نیست. با این حال ، هنگام خوردن غذاهای دیگر از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند. پنیر سرشار از کلسیم است ، اما فواید پنیر بی پایان است. همچنین حاوی پروتئینی به نام کازئین است که مینای دندان را تقویت کرده و در برابر پوسیدگی دندان محافظت می کند. پنیر از مینای دندان در برابر خوردگی محافظت می کند. چند برش اضافی پنیر به ناهار کودک خود اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید