عکاسی سه بعدی ارزان از چشم با آب مروارید و سرطان مبارزه می کند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انجمن پرس، این دستگاه که قادر به عکاسی از شبکیه، پشت چشم و قرنیه است را می توان به دستگاه مورد استفاده برای آزمایش چشم اضافه کرد. به این ترتیب اپتومتریست ها به راحتی می توانند سلامت چشم را کنترل کنند.

محققان امیدوارند که پیشرفت های جدید در این زمینه به شناسایی بیماری هایی مانند سرطان چشم و گلوکوم کمک کند.

هزینه دستگاه های تصویربرداری سه بعدی چشم فعلی گاهی ۱۰۰۰۰۰ پوند است و به همین دلیل برای عموم مردم قابل استفاده نیستند. نسخه اصلاح شده این فناوری به افراد اجازه می دهد از شبکیه چشم خود سلفی بگیرند. به عبارت دیگر، دستگاه جدید بدون نظارت پزشکی و حتی در داروخانه ها قابل استفاده است.

Mariogiardini، Ian Coghill و Kirsty Jordan از دپارتمان فناوری پزشکی دانشگاه Strathclyde در انگلستان این دستگاه را اختراع کردند.

جیاردینی می گوید این روش به بیماران اجازه می دهد تا به راحتی و با هزینه کم و بدون نیاز به متخصص چشم معاینه شوند. دستگاه ما قادر است تصاویر سه بعدی را به روشی راحت و سریع و در واقع در کمتر از یک ثانیه ثبت کند.

وی می افزاید: این فناوری می تواند آزمایش ها و فرآیندهای بعدی را برای تشخیص بیماری هایی مانند گلوکوم متحول کند، زیرا هر بینایی سنج در هر کجای دنیا می تواند آن را خریداری کند.