You are currently viewing عوارض جانبی زیاد خوردن انجیر – دکتر  رویا خادمیان

عوارض جانبی زیاد خوردن انجیر – دکتر رویا خادمیان


2866859 - اثرات قابل توجهی بر مصرف انجیر

مصرف زیاد انجیر

مصرف زیاد انجیر می تواند به بدن آسیب برساند. انجیر یکی از مغذی ترین مواد غذایی است. با این حال ، استفاده بیش از حد می تواند عوارض جانبی جدی داشته باشد. این مقاله عوارض جانبی پرخوری انجیر را به شما نشان می دهد.

ازسنگینی معده

مصرف زیاد انجیر باعث سوزش سر دل می شود. با این حال ، انجیر سرشار از فیبر است و برای افراد مبتلا به یبوست مفید است. اما پرخوری می تواند باعث سوختگی شود. خوردن انجیر و نوشیدن آب سرد توصیه می شود.

ازدمیدن

انجیر یکی از میوه هایی است که باعث تورم می شود. برای درمان این مشکل بهتر است آب انیسون (انیسون رومی) بنوشید.

ازبهره وری خورشیدی

مصرف انجیر تأثیر مثبتی بر درمان بیماری های مزمن پوستی مانند سرطان پوست دارد ، اما در عین حال حساسیت پوست را در برابر نور خورشید افزایش می دهد. اشعه ماوراء بنفش خورشید می تواند به پوست آسیب برساند و باعث پیری زودرس شود. این بیماری باعث بیماری هایی مانند ملانوم و سرطان پوست می شود. می تواند باعث تحریک پوست شود. اگر شما یکی از مصرف کنندگان ثابت انجیر هستید ، برای جلوگیری از بیماری های پوستی به مدت طولانی از آفتاب اجتناب کنید.

ازممکن است به کبد و روده آسیب برساند

انجیر همچنین می تواند برای کبد مضر باشد. به دلیل دانه های انجیر ، این میوه می تواند دستگاه گوارش را مسدود کند. دانه های انجیر بسیار مقاوم هستند ، هضم آنها دشوار است و می توانند به روده ختم شوند.

ازجذب کلسیم

انجیر حاوی ماده ای به نام اگزالیت است که در جذب بدن در جذب کلسیم اختلال ایجاد می کند. این وضعیت در نهایت باعث کمبود کلسیم در بدن می شود و فرد به دلیل کمبود کلسیم دچار پوکی استخوان و سایر بیماری ها می شود.

ازخون ریزی

انجیر به طور طبیعی گرم است و می تواند باعث خونریزی در بدن شود. مصرف زیاد انجیر می تواند به بینایی آسیب برساند. ممکن است باعث خونریزی در واژن و فرج شود. می تواند باعث کم خونی هموتولیک شود. اگر خونریزی بعد از خوردن انجیر رخ داد ، بلافاصله مشروب نخورید. در صورت خونریزی شدید مراجعه به پزشک بسیار مهم است.

از دیگری مصرف زیاد انجیر موارد زیر را می توان توصیف کرد: ظاهر می شود:

1. قند خون را پایین می آورد

التهاب قرنیه. آلرژی و حساسیت به رینیت (التهاب مخاط بینی)

اگزالات موجود در انجیر می تواند برای افراد مبتلا به بیماری های کلیه و کیسه صفرا خطرناک باشد.

برای بهره مندی از رژیم آنلاین دکتر رویا خادمیان روی لینک زیر کلیک کنید.

برنامه غذایی دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید