You are currently viewing عوارض جانبی جراحی کاهش وزن (اجتناب ، بادکنک و معده معده) چیست؟

عوارض جانبی جراحی کاهش وزن (اجتناب ، بادکنک و معده معده) چیست؟


عوارض جانبی جراحی کاهش وزن (اجتناب ، بادکنک و معده معده) چیست؟

جراحی کاهش وزن برای هر کس که سعی در کاهش وزن دارد تصمیم درستی نیست. زخم معده یا معده: این تنها دارویی است که می تواند زخم معده را به طور م cureثر درمان کند. تنگ شدن معده باعث می شود فرد سریعتر احساس کند و اشتها را کاهش می دهد. این روشها با کاهش جذب غذا کار می کنند. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. بنابراین ، پس از عمل ، باید درک روشنی از آنچه در آینده اتفاق می افتد وجود داشته باشد. لازم به ذکر است که بعد از جراحی ، شیوه زندگی و رژیم غذایی فرد باید در طول زمان تغییر کند. امروزه روشهای بی ضرری برای کاهش وزن و دستیابی به اندامی ایده آل بدون محدودیت جراحی کاهش وزن وجود دارد.

افرادی که بیش از 100 پوند وزن دارند یا BMI 40 یا بالاتر دارند ؛ غذا ورزش؛ با افراد موفق مانند دارو و سایر روش های جراحی رفتار خواهد شد. با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا جراحی برای شما مناسب است یا خیر. با پزشک خود در مورد خطرات جراحی و هرگونه تغییر در رژیم غذایی و شیوه زندگی خود صحبت کنید. سعی نکنید تمام گزینه های موجود برای شما و پزشک خود را پوشش دهید.

انواع جراحی کاهش وزن که برای کاهش وزن مورد استفاده قرار می گیرد


بسته به وزن و مشکلات جسمی بیمار ، پزشک بهترین و م effectiveثرترین روش را برای جراحی انتخاب می کند. در اینجا چند روش برای کاهش وزن وجود دارد:

جراحی دستگاه گوارش

جراحی دستگاه گوارش

در حال حاضر ، شستشوی معده راهی برای کاهش وزن است و یک حلقه به قسمت بالای معده متصل شده است. وقتی فردی غذا می خورد ، غذا از مری وارد معده بالای مجرای ادرار می شود. این قسمت کوچکتر از اندازه قبلی معده است ، بنابراین فرد غذای کمتری می خورد و سریعتر از قبل احساس می کند. پس از خوردن غذا ، غذا به آرامی از قسمت بالای حلقه به پایین به قسمت تحتانی معده وارد می شود و به تدریج هضم می شود.

این دستگاه برای تنظیم موقعیت بیمار برای تغییر میزان غذایی که بیمار می تواند بعد از عمل بای پس معده مصرف کند ، تنظیم شده است. برای انجام این تغییر ، حلقه معده به یک درگاه مخصوص زیر پوست متصل می شود و هماهنگی از طریق این درگاه انجام می شود. این نوع جراحی خطرات و مشکلاتی نیز دارد. گاهی اوقات احساس سوزن سوزن شدن در معده وجود دارد. در حال کاهش است و باید تعویض شود.

جراحی دستگاه گوارش

جراحی دستگاه گوارش

در جراحی بای پس معده Roux-en-Y ، معده به دو قسمت تقسیم می شود و یک تکه کوچک در قسمت فوقانی معده ایجاد می کند. سپس قسمت فوقانی روده به این معده متصل می شود. وقتی شخصی چیزی می خورد ، غذا از قسمت اصلی معده و قسمت فوقانی روده عبور می کند. در قسمت فوقانی روده ، غذا به طور طبیعی هضم شده و جذب بدن می شود. بنابراین ، بیوپسی روده در اینجا به جذب غذاهای کم کالری کمک می کند. علاوه بر این ، چرکی که به تازگی ایجاد شده کوچکتر از اندازه طبیعی معده است و میزان غذای بیمار را کاهش می دهد و در نهایت میزان کالری جذب شده توسط فرد را کاهش می دهد.

زخم معده یا معده:

زخم معده یا معده:

در داخل مری ، یک طرف معده به شکل یک لوله کوچک ، مانند یک لوله باریک باقی مانده است. این لوله مری را به بالا و پایین متصل می کند. در این روش ، اندازه معده کوچکتر می شود و بیمار قادر است غذای کمتری بخورد و بعد از غذا مدت بیشتری سیر شود. از نظر میزان وزنی که فرد می تواند بعد از جراحی تجربه کند نسبت به سایر جراحی ها م lessثرتر نیست.

التهاب معده

التهاب معده

یک میکروسکوپ ویژه به نام اندوسکوپ از طریق دهان وارد مری می شود و در نهایت یک بالون سیلیکونی را وارد معده بیمار می کند. حباب پر از مایع شده و در معده ته نشین می شود. با بالن در شکم ، بیمار سریعتر احساس می کند و بنابراین غذای کمتری می خورد. این روش فقط در کوتاه مدت جواب می دهد ، زیرا بالون باید بعد از حداکثر 6 ماه از معده خارج شود.

انحراف بیوپانکراس

انحراف بیوپانکراس

در طول این عمل ، بیشتر معده برداشته می شود و فقط یک معده کوچک باقی می ماند. دور به انتهای روده نزدیک است. در این روش ، قسمت اعظم روده از طریق دستگاه گوارش عبور کرده و از آن خارج می شود. در همان زمان ، آنزیم های صفراوی و پانکراس به طور معمول به قسمت فوقانی روده برای مجرای صفراوی و هضم تزریق می شوند. یکی از معایب این روش این است که می تواند باعث تورم و بوی نامطبوع شود. انحراف بیلیوپانکراسی یک عمل پیچیده است که باید توسط یک جراح مجرب انجام شود.

محدودیت های تغذیه ای بیمار پس از این عمل چیست؟


رعایت دستورات پزشک برای غذا خوردن و ورزش بسیار مهم است. برای کاهش وزن بعد از عمل جراحی ، بیماران باید رژیم غذایی خود را تغییر داده و قبل از جراحی کمتر غذا بخورند. در هفته های اول پس از جراحی ، دستورات سختگیرانه ای در مورد آنچه باید بخورد به بیمار داده می شود. در ابتدا ، رژیم غذایی شامل مایعات طبیعی بود ، چای، ممکن است حاوی قهوه و نوشابه باشد. به تدریج ، بیمار در معرض مخلوط تخم مرغ قرار می گیرد ، رشته فرنگی می توانید غذاهای نرم مانند ماست و آخرین غذاهای سخت اما مهم را بخورید. رعایت رژیم غذایی سالم بسیار مهم است.

بیمار نباید بتواند ویتامین ها و مواد معدنی خاصی را پس از عمل جذب کند و باید برخی مکمل های خود را زیر نظر پزشک خود مصرف کند. آزمایش خون می تواند آهن را تشخیص دهد ، کلسیم مس فلز روی سطح ویتامین D و ویتامین B12 اندازه گیری می شود و پزشک دوز را بر اساس نتایج آزمایش تعیین می کند. برای برخی از افراد ، تغییر شیوه زندگی و رژیم غذایی خود پس از جراحی بسیار دشوار است.

خطرات جراحی کاهش وزن


جراحی ایمن نیست ؛ کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. به ندرت. برخی از افراد ممکن است در حین عمل جراحی بمیرند. ممکن است عوارض بعد از عمل ایجاد شود. سن تفاوت جنسیت و وزن بدن متفاوت است. علاوه بر این ، برای برخی از افراد ، جراحی ممکن است به کاهش وزن آنها کمک نکند.

خطرات کلی زیادی در هر نوع مشاغل مربوط به کاهش وزن وجود دارد. باید تحت بیهوشی عمومی قرار گیرد ، که در صورت چاق بودن بیمار احتمال بیشتری دارد. علاوه بر این ، پس از جراحی ، پزشک ممکن است داروهایی را برای کاهش خطر لخته شدن خون در ریه ها (تنگی عروق) یا ترومبوز ورید عمقی تجویز کند. برخی از افراد ممکن است پس از کاهش وزن دچار جراحی شوند. جراحی روی ریه ها انجام می شود. پس از جراحی ، ممکن است روی زخم روی پوست ایجاد شود.

اگر بیمار بعد از عمل وزن زیادی از دست بدهد ، اصلا جذاب نیست و گوشت زیادی از خود به جا می گذارد. عملیات دیگری که همیشه نمی تواند این مشکل را حل کند امکان پذیر است. قبل از عمل با پزشک خود مشورت کنید.

بسته به نوع جراحی ، ممکن است فرد خطرات و عوارض دیگری نیز داشته باشد.

راههای دیگر برای کاهش وزن چیست؟


از آنجا که جراحی کاهش وزن می تواند عوارض جانبی و محدودیت های زیادی برای بسیاری از بیماران داشته باشد ، بسیاری از پزشکان روش های کاهش وزن بدون جراحی را توصیه می کنند. اینها روشهای مطمئن و مطمئن هستند لیپوماتیکروش کرایولیپولیزRFاز و سپس روش لیپولیز نتایج فوری و ماندگاری را به همراه خواهد داشت.

“کپی با ذکر منبع و پیوند مجاز است.”

دیدگاهتان را بنویسید