عملیات زمینی ارتش سوریه برای آزادسازی رقه از دست داعش – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، یگان های ارتش سوریه با پشتیبانی جنگنده های مشترک سوریه و روسیه در حال انجام عملیات در منطقه بادیه هستند. کوه بشاریک در جنوب شرق استان سوریه آغاز شد.

گفته می شود این منطقه در ماه های اخیر شاهد فعالیت های قابل توجهی از سوی بقایای گروه تروریستی داعش بوده است.

ارتش سوریه در ساعات اولیه عملیات شاهد یک سری حملات هوایی و درگیری مستقیم با بقایای داعش بود که در آن شبه نظامیان این گروه تروریستی کشته و زخمی شدند.

منابع میدانی در حومه شهر در شرق سوریه گفته شد یگان های ارتش سوریه روز پنجشنبه ۲۳ ژوئن عملیات زمینی را برای پاکسازی مناطق روستایی بین مرزهای اداری استان آغاز کردند. آنها شروع کردند.

این منابع افزودند که ارتش سوریه تعداد زیادی پیاده نظام را بسیج کرده و با پشتیبانی نزدیک هوایی جنگنده های روسیه و سوری در صحرا عملیات انجام داده است. آغاز شده.

در این عملیات از منطقه کویر رصفا در حومه و با هدف راه اندازی کمپین بزرگ پاکسازی در سطح شهر شروع شد، گروه های نظامی «لشکر ۱۷»، «لشکر ۲۵ زرهی» و «سپاه پنجم» شرکت کردند. به گفته این منابع، کویر تحت نظارت هوایی و پشتیبانی جنگنده های روسی است.

این منابع افزودند که جو کویر از روز گذشته شاهد پروازهای شدید هواپیماهای شناسایی و جنگی روسیه برای آماده سازی صحنه زمینی برای عملیات زمینی بوده است.

این منابع تایید کردند که مناطق بیابانی شاهد درگیری مستقیم با بقایای گروه تروریستی داعش بوده است.

در عین حال کویر کوه بشاریک در جنوب شرقی شاهد دو حمله تروریستی با هدف اول یک اتوبوس غیرنظامی بود که ۱۱ سرباز سوری و دو غیرنظامی کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند. در عملیات دوم دو سرباز کشته و یک تن دیگر زخمی شدند.