You are currently viewing علوم ورزشی کدام داروی ورزشی یا مکمل برای کبد مضر است؟

علوم ورزشی کدام داروی ورزشی یا مکمل برای کبد مضر است؟


آنچه در این مقاله می خوانید

فروشگاه های مکمل در فروشگاه ها مملو از وعده ها و قرص هایی است که به شما کمک می کند به طور طبیعی عضله سازی کنید. اما تحقیقات جدید نشان می دهد که مصرف برخی از این مکمل ها می تواند به سلامت کبد شما آسیب برساند. امروزه استفاده از مکمل های ورزشی بسیار محبوب است. از سوی دیگر، برای برخی ، تقاضا و عدم قطعیت در مورد محصولات موجود در بازار سوالاتی را ایجاد می کند. مگه نه.

مکمل های ورزشی می توانند به بدن آسیب برسانند.

همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد ، شرکت کنندگان در این آزمایش با استفاده از متداول ترین مکمل های هوازی در بازار عبارت بودند از: من از مشکلات کبدی مانند زردی چشم ، پوست و زخم معده رنج می بردم. حدود سه چهارم این افراد به دلیل علائم در بیمارستان بستری شدند. این مطالعه که در مجله Alimentary Pharmacology and Therapeutics منتشر شد ، آسیب های کبدی مکمل را از طریق آزمایش خون شناسایی کرد که شاخص های مختلف ، از جمله عملکرد کبد ، از جمله تجمع صفرا را مورد بررسی قرار می داد.

بسیاری از این محصولات شامل خوابگاه هایی است که در نام تجاری ذکر نشده است. استروئیدهای مصنوعی هورمون مردانه تستوسترون را تقلید می کنند. با این حال ، آسیب کبدی ، تومورهای سرطانی ؛ عوارض جانبی بسیار ناخوشایندی مانند طاسی زودرس و کوچک شدن بیضه ها وجود دارد.

کبد بزرگترین اندام داخلی شما است و بیش از 500 عملکرد در بدن شما دارد.

در این مطالعه ، بسیاری از محصولات مصرفی نشان دادند که برچسب آنها حاوی اطلاعات نادرست است. مثلا، آزمایشات نشان می دهد که در یکی از این مکمل ها هیچ آندروژن در لیست ترکیبات خود ذکر نشده است و آزمایش ها نشان می دهد که این دارو حاوی استروئیدهای ناشناس و سه استروئید دیگر است.

توصیه شده
خواندنی

کبد چیست؟ کارکرد آن چیست؟ بهترین راه برای سم زدایی از کبد چیست؟

الان چقدر بد است؟

استانوزول یکی از تعداد انگشت شماری از این محصولات خانگی در ایالات متحده است که در فهرست ممنوعیت های آژانس مبارزه با دوپینگ جهانی قرار دارد. گاهی پزشکان هورمون هایی را برای مردان با شرایط خاص مانند کم خونی تجویز می کنند. متأسفانه برخی از افراد این نکات را نادیده می گیرند و بدون توصیه پزشک به سراغ استروئیدها می روند تا عضله سازی کنند.

دکتر اندرو استولز ، نویسنده اصلی این مطالعه ، توصیه می کند قبل از خرید مکمل با پزشک مشورت کنید. همه باید مصرف هرگونه مکمل را در نظر بگیرند ، به ویژه مکمل های ورزشی که حاوی مواد غیرقانونی هستند.

آره، برخی مکمل ها مانند کراتین می توانند به عضله سازی کمک کنند. اما مراقب محصولاتی باشید که می خرید. تولید ما هشدار می دهیم که باید توزیع شود. می تواند بدون نیاز به دارو و دارو عضله بسازد. پروتئین کافی بخورید. با پیگیری میزان کالری خود ، یک خواب راحت داشته باشید.

اگر محصول حاوی برچسب بهداشتی نیست از آن استفاده نکنید. عدم رعایت بهداشت و برچسب گذاری واقعی به این معنی است که محصول از مقررات وزارت بهداشت پیروی نمی کند.

کدام داروها می توانند به کبد آسیب برسانند؟

در حال حاضر اکثر داروهایی که به کبد آسیب می رسانند ، داروهای حاوی استروئیدهای هورمونی هستند که می توانند عوارض جانبی برگشت پذیر داشته و به هیچ وجه نباید استفاده شوند. بیشتر از آن. سایر مکمل های تناسب اندام عموماً اگر برچسب اصلی باشند بی خطر هستند.

سایر مکمل های آسیب کبدی عبارتند از: تغذیه برای کاهش وزن آنها در بازار موجود هستند. این مکمل ها در حال حاضر بی شمار هستند. نامگذاری مکمل مخرب خاص امکان پذیر نیست. محققان سعی کرده اند دریابند که آیا عنصر مضری در این مکمل ها وجود دارد یا نه ، اما هنوز مشخص نشده است.

یکی از مواردی که دانشمندان به آن شک دارند این است که چای سبز آن چای سبز نیست که شما معمولاً می نوشید. مصرف زیاد چای سبز می تواند به کبد آسیب برساند. مکمل های فیزیکی و ورزشی غیرقانونی هستند و این شبهه وجود دارد که ممکن است در این محصولات گنجانده نشوند.

میلیون ها نفر در سراسر جهان از مکمل های چای سبز استفاده می کنند. حداقل 80 مشکل کبدی مرتبط با این مکمل ها در سراسر جهان گزارش شده است. این مشکلات از خفیف تا زردی متغیر است و در برخی موارد نیاز به پیوند کبد دارد. نوجوانان و جوانان نیز پس از مصرف چای سبز در معرض مشکلات کبدی قرار دارند.

توصیه شده
خواندنی

دوره پاکسازی استروئید و روش سم زدایی پس از مصرف استروئیدها و مکمل ها

DNP یک داروی مرگبار برای کاهش وزن است

یکی از پر فروش ترین محصولات کاهش وزن 2،4 دینیتروفنول است. DNP یک ماده شیمیایی صنعتی است که نباید توسط انسان مصرف شود. این ماده بسیار سمی است و عوارض جانبی بسیار جدی و خطرناکی دارد. DNP به ویژه در بین بدنسازان محبوب است و طرفداران آن معتقدند که می تواند به شما در کاهش وزن فوری کمک کند. DNP به صورت پودر یا قرص به نامهای زیر موجود است: Dinosan ، Dnoc ، Solfo Black ، Nitrophen ، Aldifen و chemox ، اما DNP خطرناک است زیرا متابولیسم را تسریع می کند.


بیشتر بخوانید: آیا کراتین به کلیه ها آسیب می رساند؟


ویرایش و ترجمه elmevarzesh.com

منابع: menshealth – ncbi – nhs – bbc


دیدگاهتان را بنویسید