You are currently viewing علوم ورزشی چگونه پروتئین آب پنیر خانگی تهیه کنیم؟  چگونه پروتئین آن را آماده کنیم؟

علوم ورزشی چگونه پروتئین آب پنیر خانگی تهیه کنیم؟ چگونه پروتئین آن را آماده کنیم؟


آنچه در این مقاله می خوانید

پودر پروتئین برای عضله سازی و عضله سازی مهم است. با توجه به مزایای آن برای ترمیم بافت های آسیب دیده و جوان سازی بدن ، به یکی از محبوب ترین مکمل های رژیم غذایی و ورزش تبدیل شده است. پودرهای پروتئینی مختلفی بسته به ترکیبات اصلی آنها وجود دارد ، مانند پروتئین آب پنیر ، سویا و کازئین. پروتئین آب پنیر پرکاربردترین پروتئین است ، بنابراین یک پروتئین کامل محسوب می شود و حاوی 9 اسید آمینه ضروری است. این مقاله نحوه ساخت پروتئین آب پنیر خانگی را توضیح می دهد.

مواد پروتئینی آن

فرآیند تولید پنیر باعث تولید پروتئین آب پنیر یا ماده ای به نام مرغ می شود. آب پنیر به خودی خود مفید است. اما می توانید با مصرف آب میوه بیشتر مزایای آن را افزایش دهید. وقتی آب بدن او را کم کنید ، پوست او باقی می ماند. اگر این پروتئین را تجزیه کنید ، می توانید از آن در شیک ، اسموتی ، کاپ کیک و انواع اسنک استفاده کنید.

فرموله شده برای ساختن پروتئین آب پنیر خانگی با شیر است

برای تهیه پروتئین آب پنیر خانگی از شیر ، ابتدا شیر را در یک قابلمه بزرگ بریزید. به یک گالن یا 3.8 لیتر شیر نیاز دارید. بهتر است از شیر کامل استفاده کنید. 4 فنجان شیر (950 میلی لیتر) و 2 فنجان نان (475 میلی لیتر) نیز می توانید استفاده کنید. شیر را روی 180 درجه فارنهایت (83 درجه سانتیگراد) گرم کنید. برای تعیین دما می توانید از دماسنج پخت استفاده کنید. اگر دماسنج ندارید ، منتظر بمانید تا شیر بجوشد. 83 درجه سانتیگراد دمای جوش شیر است.

هنگام استفاده از دماسنج ، مراقب باشید که ته دیگ را لمس نکنید. 5 قاشق غذاخوری آب لیمو (75 میلی لیتر) اضافه کنید. اگر آب لیمو ندارید ، می توانید از سرکه سفید استفاده کنید. اگر از شیر و نان استفاده می کنید ، نصف قاشق چایخوری نمک و 3 قاشق غذاخوری آب لیمو یا سرکه سفید به آن اضافه کنید.

پروتئین خانگی

تابه را از روی حرارت بردارید. روی آن را بپوشانید و بگذارید 20 دقیقه بماند. آن را در مکانی نگه دارید که دیگر نمی تواند حرکت کند. یک پمپ آب بزرگ سوراخ شده را روی یک کاسه بزرگ قرار دهید و یک قاشق غذاخوری پارچه پنیر را در بالای آن قرار دهید. با استفاده از یک قاشق یا چنگال ، پنیر لورل را در یک قابلمه بریزید ، بقیه آب میوه را در یک بطری بزرگ بریزید و در یخچال قرار دهید.

بهتر است شیشه را در یخچال بگذارید و حداقل دو ساعت صبر کنید تا خشک شود. آب جدا شده و پنیر لورل را در یک قابلمه بریزید. روی حرارت متوسط ​​یا زیاد بجوشانید. سپس حرارت و حرارت را کم کنید تا پخته شود. آن را روی سینی پوشیده از کاغذ روغنی بگذارید و بگذارید سرد شود. سپس آن را به قطعات کوچکتر تقسیم کنید. بگذارید 24 ساعت خشک شود.

حالا باید آن را پودر کنید. این کار را می توان با مخلوط کن یا غذاساز انجام داد. همچنین می توانید از آسیاب قهوه استفاده کنید. اگر هنوز مرطوب است ، آن را 24 ساعت دیگر پهن کرده و دوباره در مخلوط کن بریزید. پودر پروتئین را در ظرف در بسته نگهداری کنید. می توان از آن برای تکان دادن پروتئین استفاده کرد ، کیک ها با نان سرو کنید.

چگونه می توان ماست و پودر پروتئین آن را تهیه کرد؟

پروتئین خانگی

یک قاشق پنیر (بی رنگ) را در یک کاسه بریزید و کاسه را در یک کاسه قرار دهید. همچنین می توانید از یک حوله تمیز استفاده کنید. کاسه باید به اندازه کافی عمیق باشد و تخلیه باید کاملاً داخل آن باشد. فولاد یا کفیر (دو فنجان) را در یک صافی که با درپوش فولادی پوشانده شده است قرار دهید. می توانید از ماست خانگی یا ماستی که در فروشگاه خریداری می کنید استفاده کنید. ماست نباید حاوی ژلاتین یا پکتین باشد. حتما از ماست معمولی یا کفیر استفاده کنید.

ظرف را در یخچال بگذارید و ماست را فشار دهید. این می تواند تا 24 ساعت طول بکشد. در صورت استفاده از ماست ، خمیر ترش متفاوت خواهد بود. ظرف را می توان به مدت طولانی در یخچال نگهداری کرد. با این کار بیشتر به دست خواهید آورد. ماست تبدیل به پنیر خامه ای می شود.

بسته به مدت زمان خیساندن ماست یا کفیر ، می توانید ماست اضافه کنید ، خامه ترش یا پنیر دریافت خواهید کرد. در این مرحله کار تمام شده و می توان آن را در بطری ها ریخت. پروتئین زیادی دارد. اما اگر پروتئین بیشتری می خواهید ، باز هم باید آن را دهیدراته کنید.

همه را در یک کاسه بزرگ بریزید و روی حرارت متوسط ​​تا زیاد بجوشانید. سپس حرارت را کم کنید. بجوشانید و بجوشانید تا بسته شود. آن را در سینی پوشیده از کاغذ روغنی بریزید و بگذارید سرد شود. سپس به قطعات کوچک برش دهید و بگذارید 24 ساعت خشک شود.

در حال حاضر از قهوه خشک در قهوه سازها استفاده می شود ، او در زمان آسیاب یا مخلوط کن یا غذاساز هنوز مرطوب است. سپس پهن کرده و به مدت 24 ساعت خشک کنید ، سپس دوباره آسیاب کنید. پودر را در یک ظرف بریزید و آن را ذخیره کنید. می توان از آن در اسموتی و کیک استفاده کرد.

طرز تهیه فوری پروتئین خانگی

سه فنجان شیر بدون چربی ؛ شما به یک فنجان گندم خشک و یک فنجان بادام احتیاج دارید. یک لیوان شیر خشک (80 گرم) را به مخلوط کن اضافه کنید. یک فنجان بلغور جو دوسر و یک فنجان بادام را اضافه کنید. همه چیز را مخلوط کرده و پودر کنید.

آب را به شیر خشک اضافه نکنید ؛ موجود در شیرخشک. دو فنجان پودر شیر باقی مانده را به مواد اضافه کرده و در مخلوط کن بزنید تا مواد کاملاً نرم شوند. مواد را در یک کاسه بریزید. می توان آن را به مدت 2 هفته در دمای اتاق نگهداری کرد. اگر فکر می کنید دو هفته است که غذا نخورده اید ، پودر پروتئین خود را در یخچال نگهداری کنید تا از خراب شدن بادام جلوگیری کنید.

نصف فنجان پودر پروتئین خود را در مخلوط کن بریزید. نصف فنجان شیر (یا هر مایع دیگر) اضافه کنید و مخلوط را به مدت 5 تا 10 دقیقه بگذارید. سپس میوه یا ماست را اضافه کرده و مخلوط کنید تا نرم شوند. نمی تواند پودر پروتئینی که آماده می کنید 5 تا 10 دقیقه طول می کشد تا آرد پودر شود.

پودر پروتئین خانگی را بچشید

پروتئین خانگی

210 گرم پودر پروتئین و 3 پاکت استویا (یک قند طبیعی بدون کالری) را در یک شیشه شیشه ای بریزید. سپس یکی از این طعم ها را انتخاب کنید. پودر پروتئین خود را بچشید و از آن به عنوان یک پروتئین شیک معمولی استفاده کنید.

  • وانیل: پودر وانیل را از فروشگاه بخرید ، یک قاشق غذاخوری در جعبه پودر پروتئین خود قرار دهید ، ظرف را ببندید و خوب مخلوط کنید.
  • دارچین و وانیل: نصف قاشق چایخوری دارچین و یک قاشق چایخوری پودر وانیل را در کاسه پودر پروتئین خود بریزید. ظرف را ببندید و مواد را مخلوط کنید.
  • کوکو: یک چهارم فنجان (25 گرم) پودر شکلات تلخ با کیفیت بالا را به پودر پروتئین اضافه کنید ، ظرف را ببندید و همه مواد را مخلوط کنید.
  • چای سبز ماتچا چای سبز ماتچا می تواند طعم بی نظیری به پودر پروتئین شما بدهد. نصف فنجان (9 گرم) پودر چای سبز ماتچا را در ظرف پودر پروتئین خود بریزید ، ظرف را ببندید و مواد را خوب تکان دهید.

این مقاله توسط مجله علوم ورزشی منتشر شده است. تکثیر این مقاله تحت هر شرایطی مجاز است و ممکن است پیگرد قانونی داشته باشد.

ویرایش و ترجمه elmevarzesh.com


دیدگاهتان را بنویسید