You are currently viewing علل سنکوپ – سنکوپ در جوانان

علل سنکوپ – سنکوپ در جوانان


علل سنکوپ – سنکوپ در جوانان

سنکوپ می تواند در هر سنی و در هر جنسیتی رخ دهد. بنابراین ، نمی توان استدلال کرد که این عارضه برای افراد مسن است. اما اکثر افرادی که آن را می بینند یا اکثر افرادی که آن را می بینند نمی دانند چرا.

آنچه شما را به این مقاله می رساند ، تمایل به اطلاع از دلایل درمان آن است. در این مقاله ، ما قصد داریم نمای کلی از علل این بیماری و درمان جامع آن را به شما ارائه دهیم.

سنکوپ چیست؟

سنکوپ از دست دادن هوشیاری (موقت) است که اغلب به عنوان از دست دادن هوشیاری یا از دست دادن هوشیاری نامیده می شود. این عارضه معمولاً زمانی رخ می دهد که فشار خون بسیار پایین باشد (افت فشار خون) و قلب اکسیژن کافی را به مغز پمپ نمی کند. این وضعیت می تواند نشانه بیماری خفیف یا زمینه ای باشد.

علل سنکوپ

چه چیزی باعث سنکوپ می شود؟

سنکوپ به دلایل مختلف یک علامت تهدید کننده زندگی است. تغییرات ناگهانی در دمای بدن می تواند باعث گرم شدن بیش از حد شود. کم آبی بدن ؛ تعریق بیش از حد. خستگی یا لخته شدن خون در پاها می تواند باعث سنکوپ شود.

همچنین تعیین علت سنکوپ و هر بیماری زمینه ای مهم است. با این حال ، برادی کاردی ، بیماریهای شدید قلبی که با تاکی کاردی یا جریان خون تداخل ایجاد می کند می تواند باعث سنکوپ شود.

سنکوپ انتقال دهنده عصبی چیست؟

سنکوپ عصبی (NMS) یک علت شایع بیهوشی و مراجعه مکرر به اورژانس است. همچنین به نام سنکوپ رفلکس ، عصبی قلبی ، وازوواگال (VVS) یا “وازودرسور” نامیده می شود. نرم است و نیاز به درمان دارد.

NMS بیشتر در کودکان و بزرگسالان شایع است ، اما می تواند در هر سنی رخ دهد. این عارضه زمانی رخ می دهد که قسمتی از سیستم عصبی که فشار خون و ضربان قلب را تنظیم می کند به اعمالی مانند فعالیت ذهنی یا استرس پاسخ می دهد.

NMS معمولاً در حالت ایستاده رخ می دهد و می تواند باعث گرما ، تهوع و استفراغ شود. حالت تهوع سردرد اغلب مانند دید تونل یا “تاریکی” احساس می شود. خوابیدن فرد جریان خون و بیداری را بازیابی می کند و تب را پایان می دهد.

سنکوپ موقعیتی ، نوعی NMS ، با فعالیت بدنی مانند سرفه شدید (به ویژه در مردان) ، خندیدن یا بلعیدن همراه است. بیماریهای دیگر می توانند باعث سنکوپ شوند ، عارضه جانبی برخی داروها.

برخی از انواع سنکوپ نقایص شدیدی را نشان می دهند.

افرادی که ورزش را تجربه می کنند.

افرادی که دچار تپش قلب یا ضربان قلب غیرطبیعی می شوند

سنکوپ مکرر یا مرگ ناگهانی در سابقه خانوادگی.

    سنکوپ قلب

سنکوپ قلب چیست؟

سنکوپ قلبی عروقی در اثر انواع بیماری های قلبی مانند برادی کاردی ، تاکی کاردی یا انواع خاصی از فشار خون ایجاد می شود. این می تواند خطر مرگ ناگهانی قلبی را افزایش دهد.

افرادی که مشکوک به حمله قلبی ناگهانی هستند ، در صورت نداشتن شرایط پزشکی جدی ، می توانند توسط سرپایی درمان شوند. با این حال ، اگر شما یک بیماری جدی پزشکی دارید ، ممکن است نیاز به ارزیابی بیشتر در بیمارستان باشد. شرایطی که می تواند ارزیابی و درمان بیمارستان را تضمین کند شامل ناهنجاری های قلبی است. ایسکمی این موارد شامل تنگی شدید آئورت و اشکال مختلف بیماری ریوی است.

برای ارزیابی ممکن است نیاز به یک مانیتور قلب باشد که در صورت غیرطبیعی بودن قلب می تواند به صورت سرپایی یا سرپایی مورد استفاده قرار گیرد. نارسایی قلبی؛ فیبریلاسیون دهلیزی و سایر بیماری های جدی قلبی پس از 70 سالگی به طور قابل توجهی افزایش می یابد و سنکوپ را در افراد مسن بدتر می کند.

علائم و نشانه های هشدار دهنده

مناطق سینوکاپیال اغلب با علائم و نشانه های هشداردهنده همراه است. این شامل:

• حالت تهوع

زبان را ببندید

فشار خون پایین

• تغییر ناگهانی دمای بدن که ناگهان قرمز یا سرد می شود.

تعریق ناگهانی و ناخوشایند

پوست رنگپریده

تاری دید؛ تاری دید؛ دید تونلی یا تاری دید

• به نظر می رسد که صداها ناگهان از بین می روند.

سردرد بدن تاب می خورد یا سر و بدن احساس سبکی می کند.

• بی حسی

• سرگیجه

احساس سرگیجه یا سبکی سر

• ضربان قلب سریع

ضعف جسمانی

• ارتعاش

• سردرد

    ضربان قلب در جوانان

سنکوپ و عوامل خطر در نوجوانان

سنکوپ یک عارضه شایع است ، اما بزرگسالان بالای 80 سال بیشتر در بیمارستان بستری می شوند و می میرند. جوانان بدون بیماری قلبی افرادی که سنکوپ را در حالت ایستاده تجربه کرده اند. افرادی که استرس یا نوسانات خلقی را تجربه کرده اند کمتر احتمال دارد سنکوپ قلبی را تجربه کنند.

سنکوپ قلبی در افراد زیر 60 سال بیشتر محتمل است. نر؛ در صورت وجود بیماری قلبی شناخته شده ؛ تنگی نفس یا از دست دادن ناگهانی هوشیاری هنگام خواب. یا وضعیت سابقه خانوادگی.

    ضربان قلب در جوانان

آیا هنگام سنکوپ نیاز به مراجعه به پزشک دارید؟

معمولاً بیهوشی شواهدی از یک بیماری جدی نیست ، اما در صورت بیهوشی بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

در موارد زیر حتماً به پزشک خود مراجعه کنید:

شما بیش از یک بار بیهوش شده اید.
به هوش آمدن بیش از دو دقیقه طول کشید.
مشکوک است که شما باردار هستید.
وقتی هوشیاری خود را از دست می دهید ، کنترل مثانه و روده خود را از دست می دهید.
ضربان قلب شما تپنده یا غیر طبیعی است.
درد قفسه سینه دارید
آیا بیماری قلبی دارید؟ سابقه بالا ؛ سابقه فشار خون بالا یا دیابت داشته باشید.

هنگامی که به پزشک مراجعه می کنید ، معاینه فیزیکی می تواند علت سنکوپ را مشخص کند ، اما گاهی اوقات تشخیص باید تسکین یابد. این آزمایشات ممکن است شامل موارد زیر باشد:

اندازه گیری فشار خون
آیا می توانم آزمایش بارداری بدهم؟
نوار قلب (EKG) ؛ عملکرد الکتریکی قلب خود را تجزیه و تحلیل کنید. برای بررسی ضربان نامنظم قلب
• جهت تجزیه و تحلیل نحوه واکنش قلب و فشار خون به تفاوت های جسمانی ، شیب را بررسی کنید.
پزشک می تواند پرونده پزشکی شما را درخواست کند. موارد زیر ممکن است شامل موارد زیر باشد:
تشخیص فعلی و گذشته
• داستانی که در طول مسابقه اتفاق افتاد
دارو بدون نسخه مصرف می شود. از پیش فروش استفاده می شود

از شما خواسته می شود تا آنجا که ممکن است رویداد را با جزئیات به خاطر بسپارید. این به پزشک کمک می کند محرک هایی مانند گرمای بیش از حد یا استرس را شناسایی کند.

روشهای درمان سنکوپ

گزینه های مداوا چه هست؟

گزینه های درمانی بستگی به علت سنکوپ و نتایج ارزیابی و معاینه دارد. هدف از درمان این است که شما را از سنکوپ محافظت کند.

گزینه های درمانی عبارتند از:

• دارو مصرف کنید یا به داروهای قبلی تغییر دهید.
برای بهبود گردش خون لباس یا جوراب ساق بلند بپوشید.
رژیم غذایی خود را تغییر دهید. پزشک به شما توصیه می کند که اغلب وعده های غذایی کوچک بخورید. نمک (سدیم) بیشتری بخورید. به مقدار زیاد مایعات بنوشید. سطح پتاسیم را افزایش دهید و از کافئین و الکل اجتناب کنید.
• هنگام ایستادن بسیار مراقب باشید.
هنگام خواب سر خود را بالا بیاورید. می توانید این کار را با استفاده از بالش های اضافی و بلند کننده ها در زیر پاهای تخت انجام دهید.
از شرایط یا تغییراتی که باعث پریود سنکوپ می شوند خودداری کنید.
تمرینات بیوفیدبک برای کنترل ضربان قلب
درمان بیماریهای قلبی ساختاری
کاشت نبض (فقط برای شرایط خاص پزشکی لازم است) برای عادی سازی ضربان قلب. دستگاه دفیبریلاتور قلب قابل کاشت (ICD) دستگاهی است که به طور مداوم ضربان قلب و ریتم شما را کنترل می کند و فقط برای بیماران با شرایط خاص پزشکی سریع است.

توصیه های انجمن قلب آمریکا

توصیه های AHA (انجمن قلب آمریکا)

1 بیهوشی ؛ افرادی که علائم هشدار دهنده تهوع و تعریق را تجربه می کنند باید بنشینند یا دراز بکشند. هر کسی که سنکوپ دارد باید برای ارزیابی اولیه با پزشک خود مشورت کند. این باید شامل یک معاینه فیزیکی کامل و سابقه ، و همچنین اندازه گیری فشار خون و ضربان قلب باشد.

2 همچنین به عنوان بخشی از ارزیابی اولیه توصیه می شود اطلاعاتی را در مورد علت حساسیت ارائه دهید. نوار قلب به طور گسترده ای در دسترس است و می تواند اطلاعات ارزان در مورد علل احتمالی سنکوپ (به عنوان مثال ، ریتم غیرطبیعی قلب) ارائه دهد. تست های استرس ورزشی ؛ آزمایش های دیگر مانند مانیتور هولتر و اکوکاردیوگرام ممکن است برای کنترل سایر بیماری های قلبی مورد نیاز باشد.

3. نوار قلب برای کودکان و بزرگسالان با سنکوپ توصیه می شود. بیماری قلبی مادرزادی در صورت مشکوک به کاردیومیوپاتی یا ناهنجاری ها ، ممکن است نیاز به آزمایش های تشخیصی غیرواگیر دیگر باشد.

4 اگر ارزیابی اولیه مشخص نیست ، “آزمایش شیب” ممکن است برای بیماران مفید باشد. وقتی روی تخته دراز می کشید و تخته را خم می کنید ، فشار خون و ضربان قلب شما اندازه گیری می شود. افراد مبتلا به NMS اغلب به دلیل فشار خون پایین و ضربان قلب شیب لغزنده ای دارند. وقتی افراد به پشت می نشینند ، جریان خون خود را بازیابی کرده و غش می کنند.

بیماران مبتلا به VVS و هیچ شرایط پزشکی جدی را نمی توان به صورت سرپایی مدیریت کرد. برای افراد مسن ، رویکرد یکپارچه سازی با یک متخصص سالمند ممکن است مفید باشد.

6 برای افرادی که دچار کم آبی هستند ، افزایش نمک و مایعات می تواند از سنکوپ جلوگیری کند. این توصیه همچنین برای افرادی که سنکوپ را تجربه کرده اند مانند حذف یا کاهش داروهای فشار خون و دیورتیک ها بی خطر است.

7 اگرچه مصرف نمک و مایعات ممکن است برای اکثر بیماران اطفال مفید باشد ، اما نتایج آن در افراد مبتلا به NMS مشخص نیست. سایر تغییرات در شیوه زندگی ، مانند ورزش ، نیز می تواند برای کودکان مفید باشد.

آینده سنکوپ

برخی مطالعات نشان داده اند که با زوال عقل مکرر ، کیفیت زندگی در بزرگسالان و بزرگسالان کاهش می یابد ، اما کیفیت زندگی بهبود نمی یابد. مطالعات طراحی بهتر از جمله از دست دادن شغل و تحرک مورد نیاز است. مطالعات بیشتر شامل کیفیت زندگی است. علائم سنکوپ ، همراه با عملکرد و نتایج مختلف در نتیجه از دست دادن شغل و نتایج احتمالی ؛ درک بهتری از علل و زمینه بیماری ایجاد می کند.

نتایجی که اظهار شده

یافتن علت سنکوپ و مشورت با متخصص برای درمان آن. خوشبختانه ، اکنون بسیاری از کلینیک ها می توانند کمک کنند. کلینیک قلب و عروق اکسیر ، که بر بیماریهای قلبی عروقی و دیابت تمرکز دارد ، ممکن است یکی از بهترین مراکز برای تشخیص و درمان این نوع بیماری باشد. در صورت مشاهده هر یک از این بیماری ها ، می توانید برای درمان با این مرکز تماس بگیرید.
منبع:
https://www.heart.org
https://my.clevelandclinic.org
https://www.healthline.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید.

[کل: 2 میانگین: 4]

دیدگاهتان را بنویسید