You are currently viewing علائم عدم تحمل لاکتوز و گزینه های درمانی

علائم عدم تحمل لاکتوز و گزینه های درمانی


حداقل شما هرگز عبارت “عدم تحمل لاکتوز” را نشنیده اید. آیا می دانید معنی این عبارت چیست؟ یا چگونه می توان تشخیص داد که عدم تحمل لاکتوز داریم؟ آره، درمان این چیست؟ با ما همراه باشید تا پاسخ همه سوالات خود را بیابید.

عدم تحمل لاکتوز

عدم تحمل لاکتوز چیست؟

عدم تحمل لاکتوز یا عدم تحمل لاکتوز یک بیماری دستگاه گوارش است. افراد مبتلا به این بیماری ممکن است قادر به هضم کامل لاکتوز یا قند شیر نباشند. بنابراین ، پس از مصرف انواع محصولات لبنی ، ممکن است اسهال ، تهوع و استفراغ را تجربه کنند. آنها مشکلاتی مانند نفخ و درد را تجربه می کنند. این بیماری کاملاً بی ضرر است. این بدان معنی است که شما سلامت بیمار را به خطر نمی اندازید. اما گاهی اوقات می تواند بسیار ناامید کننده باشد.

علت عدم تحمل لاکتوز چیست؟

تحقیقات نشان می دهد بدن برای تجزیه قند شیر یا لاکتوز به ماده ای به نام لاکتاز نیاز دارد. این به طور طبیعی در روده تولید می شود. بنابراین ، افرادی که مواد مغذی از دستگاه گوارش تولید نمی کنند ، ممکن است در هضم لاکتوز دچار مشکل شوند. کاهش سطح لاکتاز را می توان تا حدی جبران کرد. این بدان معنی است که بدن سعی می کند لاکتوز را به روش های مختلف تجزیه کند. با این حال ، اگر این مقدار کمتر از حد توصیه شده باشد ، بدن قادر به هضم نخواهد بود. در نتیجه ، فرد با مصرف محصولات لبنی از مشکلات زیادی رنج می برد.

علائم بیماری چیست؟

افراد مبتلا به این بیماری 30 تا 120 دقیقه پس از خوردن رژیم غذایی غنی از لاکتوز مشکلات زیر را ایجاد می کنند.

  • تورم؛
  • قورباغه ؛
  • سوزش سر دل و سوزش ؛
  • اسهال ؛
  • تهوع و استفراغ.

چرا درمان این بیماری مهم است؟

هنگامی که مشکل عدم تحمل لاکتوز دارید ، ناخودآگاه از محصولات لبنی متنفر است. با مصرف هر یک از محصولات لبنی مشکلات زیادی خواهید داشت. بنابراین ، شما باید مصرف لبنیات را متوقف کنید. این باعث نمی شود بدن شما کلسیم کافی دریافت کند. بنابراین شما باید این مشکل را با دقت حل کنید.

عدم تحمل لاکتوز

چرا به این بیماری مبتلا می شویم؟

همانطور که گفته شد ، وقتی روده به اندازه کافی لاکتاز تولید نمی کند ، بیمار می شویم. با کمک لاکتاز ، بدن می تواند قند شیر را به قندها و چربی های ساده تجزیه کند. به گالاکتوز و گلوکز تبدیل می شود. این قندها به راحتی جذب روده می شوند. روده شما نمی تواند این آنزیم را برای زندگی یا به دلایل مختلف تولید کند. سطوح پایین این آنزیم می تواند منجر به عدم تحمل لاکتوز شود.

جالب است بدانید که سطح لاکتاز در بدن به طور طبیعی کاهش می یابد. نوزادان سرشار از لاکتاز هستند. با این حال ، هنگامی که نوزاد شیردهی خود را متوقف می کند ، ماهیت این ماده مغذی کاهش می یابد. با این حال ، عدم تحمل لاکتوز است. در حقیقت بدن شما مستعد ابتلا به بیماری کرون است. رشد باکتریایی ؛ کاهش تولید لاکتاز به دلیل بیماری سلیاک یا بیماریهای مختلف عفونی.

درمان عدم تحمل لاکتوز چیست؟

متأسفانه ما درمان خاصی برای این بیماری نداریم. این بدان معناست که شما نمی توانید این مشکل را با جراحی یا جراحی حل کنید. اما مواردی وجود دارد که می توانید برای کمک به آنها انجام دهید.

  • مصرف لبنیات را تا حد ممکن کاهش دهید.
  • به آرامی کمی لبنیات به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید.
  • از محصولات کم لاکتوز استفاده کنید.
  • پودر لاکتوز را به محصولات لبنی اضافه کنید.
  • از محصولات لبنی بدون لاکتوز استفاده کنید.
عدم تحمل لاکتوز

محصولات لبنی بدون لاکتوز چیست؟

همانطور که گفته شد ، در صورت عدم وجود باکتری لاکتاز در بدن ، به هضم و متابولیسم لاکتوز اهمیتی نمی دهد. به این ترتیب مشکلات گوارشی خواهید داشت. بنابراین ، بسیاری از تولیدکنندگان لبنیات در نظر دارند که پودر یا عصاره لاکتاز را به برخی از محصولات خود اضافه کنند. به این ترتیب ، افرادی که مشکلات گوارشی دارند ، لاکتاز را در ترکیب با لاکتوز مصرف می کنند. در نتیجه ، آنها دیگر مشکلات گوارشی ندارند. شیر بدون لاکتوز در حال حاضر در فروشگاه ها موجود است. آره، به یاد داشته باشید که می توانید عصاره لاکتاز را به شیر خود اضافه کنید. با این حال ، شیر بدون لاکتوز با گوشت نرم و تولید لاکتاز به دندان شما نمی رسد.

بنابراین ، دوستان عزیز ، آیا از عدم تحمل لاکتوز رنج می برید؟ برای حل مشکل خود کدام روش را انتخاب کردید؟ آیا از محصولات لبنی بدون لاکتوز استفاده می کنید؟ نظرات خود را با ما و شرکای ما به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که مراقب دوستان عزیز ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید