علائم تب گوجه فرنگی را بشناسید


تب گوجه فرنگی ویروس جدیدی نیست و علائمی مانند تب، بدن درد و تاول های زیر پوستی دارد.

تب سرد

بیماری تب گوجه فرنگی که می گویند اخیراً در هند ظاهر شده و شیوع پیدا کرده است، آنفولانزا نیست و ربطی به گوجه فرنگی ندارد. در واقع مردم محلی به دلیل قرمز شدن پوست کودک و ایجاد تاول در بدن او به آن تب گوجه فرنگی می گفتند.

شاخه ای از گروه انترو ویروس ها دانشمندان بر این باورند که بعید است این بیماری یک ویروس جدید باشد، زیرا قبلاً بیماری هایی با علائم مشابه در هند وجود داشته است. به نظر می رسد که این بیماری که اکنون به عنوان تب گوجه فرنگی شناخته می شود، شاخه ای از خانواده انتروویروس ها است که اکنون باعث “بیماری دست، پا و دهان” می شود. همچنین به نظر می رسد حتی انتخاب نام بیماری و اصطلاحی که بر آن اطلاق می شود محلی باشد. در مقاله ژورنال لنست اشاره شده است که در هند یک بیماری رایج به نام آنفولانزا یا تب گوجه فرنگی وجود دارد.

علائم را بشناسید علائم این بیماری تب، بدن درد، درد مفاصل و تاول روی پوست است. این بیماری عمدتا کودکان یک تا پنج ساله را درگیر می کند و بزرگسالان در صورت داشتن سیستم ایمنی ضعیف ممکن است به آن مبتلا شوند.این بیماری از فردی به فرد دیگر منتقل می شود و بسیار مسری است. انتقال از طریق تنفس و مدفوع صورت می گیرد.

تب سرد