You are currently viewing علائم آکنه روی بینی چیست؟  آکنه با قرمزی و زخم در اطراف بینی

علائم آکنه روی بینی چیست؟ آکنه با قرمزی و زخم در اطراف بینی


باید بدانیم آیا علائم آکنه روی بینی از ابتدا قابل درمان بوده و عود نمی کند. این می تواند توسط عوامل متعددی از جمله مشکلات ایجاد شود هورمون ها باکتری ها یا مشکلات دیگر در قسمت های دیگر بدن رخ می دهد. علاوه بر داروهای طبیعی و خانگی ، می توان از داروها و شیمی درمانی برای درمان آکنه استفاده کرد.

پس از 5 دقیقه دیگر ، اطلاعاتی در مورد چگونگی خلاص شدن از شر آکنه بینی تا پایان عمر خواهید داشت.

آکنه در کناره ها و بینی دقیقاً چیست؟

آکنه روی بینی چیست؟

همه ما در زمان های مختلف زندگی خود آکنه را تجربه کرده ایم و راه های متفاوتی را برای از بین بردن آن امتحان کرده ایم.

با درک علائم آکنه روی بینی ، می توانیم سریعتر درمان مناسب را انجام دهیم و آثار این آکنه ها را از روی پوست خود برداشته و از عود مجدد آنها جلوگیری کنیم.

اما به طور کلی آکنه و جوش ها مشکلات سطحی و موقتی هستند و باید بگویم که یکی از علل آن هستند. تجمع چربی دلیل دیگر وجود سلولهای مرده پوست منافذ باز روی صورت خود دارید. اما گاهی اوقات این مشکل می تواند توسط باکتری ها ایجاد شود. قطعاً نیاز به مراقبت پزشکی دارد و باید توسط متخصص بررسی شود.

نقشه چهره

نقشه چهره

سالها پیش در شرق آسیا ، نقشه ای از چهره طراحی کردند و در نظر گرفتند که ظاهر آکنه در صورت یک فرد ، مشکل اندام های حیاتی و اندام های داخلی است. به عنوان مثال ، برای مردم چین ، جوش بینی در این طرح ها نشان دهنده یک مشکل است قلبی عروقی در هرکدام.

این مشکل می تواند ناشی از کمبود ویتامین B یا پروتئین باشد. یا می تواند نشان دهنده استرس و اضطراب زیادی در زندگی و ضربان قلب فرد باشد. آره، این قطعاً قابل قبول نیست. بنابراین اگر در بینی خود آکنه دارید ، نگران نباشید زیرا عوامل بسیار دیگری نیز وجود دارد که می تواند باعث ایجاد آکنه در بینی شما شود.

بنابراین اولین قدم این است که علائم آکنه بینی خود را بیابید و راهی برای درمان پیدا کنید.

آکنه ولگاریس

آکنه ولگاریس ، روزاسه و شباهت ها و تفاوت های آنها

این می تواند نوعی آکنه ولگاریس باشد سر سیاه یا سر سفید دیده شدن گاهی اوقات به عنوان کیست دیده می شوند. ولگاریس علاوه بر بینی ، در سایر قسمت های پوست شما نیز یافت می شود.

تغییرات هورمونی سابقه خانوادگی و سطوح استرس می تواند باعث ایجاد ابتلا به پوست شما شود.

برای درمان آکنه ولگاریس می توانید از داروهای خانگی استفاده کنید. با این حال ، اگر آکنه شدید باشد ، بهتر است برای درمان مناسب و پاک کننده های قوی به متخصص مراجعه کنید.

آکنه روزاسه یک نوع روزاسه است که بیش از یک نوع پوست را درگیر می کند و می تواند باعث قرمزی پوست و آکنه سفید یا زرد شود که از بینی به گونه ها منتقل می شود اما نه در سراسر صورت.

روزاسه سابقه خانوادگی است. پوست روشن کاهش ایمنی باسیلوس ؛ هلیکوباکتر پیلوری؛ این به دلیل کمبود پروتئین است که به طور طبیعی از پوست محافظت می کند.


آکنه روزاسه

بر خلاف ولگاریس ، روزاسه هنوز به عنوان یک درمان خانگی برای آکنه شناخته می شود هیچ مسئولیتی وجود نداشت برای درمان آن باید به پزشک مراجعه کنید.

متخصص با در نظر گرفتن علت احتقان بینی ، داروهایی را تجویز می کند که باعث بثورات می شوند.

به عنوان مثال ، می توان از آنتی بیوتیک ها برای درمان آکنه استفاده کرد. بریمونیدین ها برای کاهش قرمزی و التهاب پوست ؛ مترونیدازول اسید ؛ ماساژ با ایزوترتینوئین آزلائیک اسید ؛ لیزر درمانی

اگرچه تشخیص نوع آکنه اغلب به دلیل شباهت های آن دشوار است ، اما پزشک ممکن است جای زخم را برای شما تجویز کند. အ လုံး များ، سفید یا سیاه ؛ مواردی مانند حبوبات و سایر علائم مرتبط را می توان آزمایش کرد. آکنه می تواند پیامدهای روانی جدی برای آکنه شما داشته باشد.


علائم آکنه چیست؟

علائم آکنه چیست؟

مهم است بدانید علائم آکنه در بینی چیست. با این حال ، توجه به این نکته ضروری است که بیشتر خون دماغ ها برای درمان آنها به کمک متخصص نیاز دارند.

علائم آبریزش بینی ممکن است نیاز به دارو و درمان داشته باشد.

اختلال بینایی؛ دو بینی ؛ سرگیجه ؛ تب قرمزی و تمرکز ضعیف ؛ تب دو چشم نامتقارن

بنابراین اگر یک یا چند مورد از این علائم را دارید ، فوراً برای درمان آبریزش بینی به متخصص مراجعه کنید.

گرفتگی بینی

موها می توانند در عمق بینی رشد کنند سلولیت بینی خطرات احتمالی باید فوراً برطرف شود. اگر در بینی خود سلولیت دارید ، نیاز به آموزش دارید آنتی بیوتیک سی روز برای درمان آن مکث کنید.

همچنین می توانید در این زمان از مسکن ها برای تسکین درد خود استفاده کنید.

لوپوس:

لوپوس:

لوپوس یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی قادر به تشخیص و حمله به بافتهای سالم بدن خود نیست و گاهی اوقات لوپوس می تواند باعث ایجاد زخم داخل بینی شود.

در برخی موارد ، گرفتگی بینی ممکن است به دلیل احتقان بینی باشد که ممکن است نشانه ای از لخته شدن خون باشد.

خستگی چشم؛ تب سردرد سرگیجه ؛ خواب تغییر سن دانش آموز

بنابراین ، مهم است که درک کنیم که نشانه آکنه در بینی است.


ترس از احتقان بینی

ترس از احتقان بینی

آکنه می تواند تقریباً هر قسمت از بدن ما را در طول زندگی ما تحت تاثیر قرار دهد. وقتی جلوه های زیبایی این آکنه ها روی صورت ما ظاهر می شود. بیشتر اینها ملتهب هستند موقت سپس آنها ناپدید شدند.

ما باید آن را توصیف کنیم ماساژ آکنه این کار درستی نیست و می تواند باکتری ها و عفونت ها را در عمق پوست شما و در جریان خون شما پخش کند. این بسیار خطرناک است. 11 تا 30 سال است که همه از آکنه رنج می برند عطسه کردن آسان و مراقبت آسان است آره.

منافذ بزرگ بینی پر از چربی و روغن است. باکتری ها و سلول های مرده پوست را جمع می کند.

باکتریها و روغنها در عمق پوست نفوذ کرده و در سراسر فولیکولهای مو پخش می شوند. برای جلوگیری از انتشار باکتری ها در مثانه و محیط اطراف درپوش به این دلایل ، ما باید بتوانیم علائم آکنه بینی را به روش صحیح درمان کنیم.

راههای جلوگیری از عود آکنه

در اینجا چند راه برای جلوگیری از عود آکنه آمده است:

بهتر است صورت خود را بگذارید دو بار در روز بشویید به طور مرتب پوست را از ناخالصی ها و روغن ها پاک کنید. به طور مرتب از لایه بردارها استفاده کنید. اینها از تشکیل جوش های سر سفید جلوگیری کرده و سلول های مرده را تمیز می کنند. دو تا سه بار در هفته از اسکراب بسیار ملایم استفاده کنید.

از جانب مرطوب کننده های بدون روغن آکنه عمدتا افراد نیمکره غربی را درگیر می کند.آکنه عمدتاً افراد نیمکره غربی را درگیر می کند. از آرایش غلیظ و غلیظ خودداری کنید زیرا این لوازم آرایشی از پوست در برابر تنفس محافظت می کند و خطر آکنه را افزایش می دهد.

اجتناب از تماس بیش از حد با صورت قبل از شستن دست ها ، خطر عفونت های باکتریایی را در صورت شما کاهش می دهد.


مهمترین علل احتقان بینی را بیابید

مهمترین علل احتقان بینی را بیابید

دلایل زیادی برای آکنه وجود دارد و برای درمان آن باید علائم آکنه روی بینی را بدانیم.

مهمترین نکات عبارتند از:

دیابت و سیستم ایمنی بدن را کاهش می دهد:آکنه یکی از شایع ترین علل ایجاد آکنه است سیستم ایمنی ضعیف یکی از علل ایجاد میکروب ها می تواند دیابت یا بیماری های سیستم ایمنی بدن باشد.

وجود باکتری روی پوستباکتری های روی پوست منافذ پوست هستند چربی و سلولهای مرده پوست را افزایش می دهد آنها می توانند باعث ایجاد آکنه در آن ناحیه شوند.

تغییرات هورمونییکی دیگر از علل شایع آکنه در زنان و نوجوانان تغییرات هورمونی آره.

مشکلات گوارشیمشکلات گوارشی یکی دیگر از علل شایع آکنه در نوک بینی است.

وستیبولیت بینیبه این بیماری فولیکولیت نیز گفته می شود برجستگی های سفید یا قرمز در شروع اختلال دوقطبی ، که شامل التهاب و قرمزی است ، یافت می شود. باکتری های استراتوکوک ، که عامل اصلی قارچ پوستی هستند ، می توانند باعث دهلیز و آکنه شوند.

این مشکل می تواند ناشی از جویدن ناخن ، احتقان بینی باشد. بینی را سوراخ کنید. ممکن است در اثر پرخوری ایجاد شود.

سلولیت بینیعفونت های شدید بینی می توانند علائمی مانند باکتری استاف و استرپتوکوکوس اورئوس ایجاد کنند. پوست رنگپریده؛ التهاب و التهاب در آن منطقه. این باکتری در برابر آنتی بیوتیک ها بسیار مقاوم است و حتی در صورت ورود به رگ خونی می تواند تهدید کننده زندگی باشد.

پوست زیر بینیگاهی آکنه نتیجه رشد است موهای اضافی در زیر پوست قرار دارد و می تواند باعث التهاب و قرمزی شود. این معمولاً پس از تراشیدن بینی اتفاق می افتد.


چگونه از شر آکنه خلاص شویم

چگونه از شر آکنه خلاص شویم

اگر به دنبال راه حلی پزشکی برای از بین بردن این آکنه مزاحم هستید ، ممکن است موارد زیر را پیشنهاد کنم:

روغن درخت چای:

از نظر علمی ثابت شده است که دارای خواص روغن درخت چای (منشاء استرالیایی) است ضد باکتری بالا می توان از آن برای درمان آکنه و آکنه باکتریایی استفاده کرد. اضافه کردن درمان تبخال و زگیل همچنین می تواند برای

صورت عطر

صورت عطر

در بیشتر مواقع منافذ پوست با مو باز می شوند و منافذ پوست فاقد ماهیچه های کشسان هستند. با این حال، گرمایش بخار این می تواند سلول های مرده پوست یا هر عامل دیگری را در منافذ پوست تضعیف کند.

داروها:

داروها:

شیمی درمانی نیز برای از بین بردن آکنه و جوش زیر نظر متخصص پوست استفاده می شود. رایج ترین داروهای مورد استفاده برای درمان این مشکل عبارتند از:

بنزوئیل پراکسید: این ماده شیمیایی به از بین بردن باکتری ها کمک می کند. برآمدگی های ایجاد کننده آکنه را از بین می برد و منافذ پوست را تمیز می کند.

اسید سالیسیلیکاز تشکیل جوش های سر سفید جلوگیری می کند و منافذ را از بین می برد.

گوگردگوگرد چربی ، یکی از مهمترین علل ایجاد آکنه و جوش را کنترل می کند.

قبل از استفاده از هر نوع درمانی ، همانطور که اشاره کردیم ، آکنه می تواند پیامدهای جدی روانی به ویژه برای نوجوانان داشته باشد.


خلاصه نکات

  1. عوامل زیادی می توانند بر ظاهر صورت ، به ویژه بینی تأثیر بگذارند. دانش آنها در برابر اثرات درمان و روش ها محافظت می کند.
  2. برای مشخص شدن علت آکنه در بینی و در دو طرف بینی ، باید از روش های مختلف برای احتقان بینی استفاده کرد.
  3. از داروهای خانگی می توان برای آکنه سطحی و روزانه استفاده کرد. با این حال ، اگر علائم غیر معمول مانند آکنه دارید ، باید به متخصص مراجعه کنید.
  4. در دوران بلوغ ، تغییرات هورمونی در بدن میزان چربی تولید شده توسط پوست را افزایش می دهد که عامل اصلی آکنه در دوران بلوغ است.
  5. در هر صورت ، آنها باید تحت فشار قرار گیرند تا آکنه و جوش های صورت از بین بروند و می توانند به لایه های عمیق پوست گسترش یابند.

دیدگاهتان را بنویسید