عزم همه دستگاه ها ایجاد اشتغال است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حامد کرمی، مدیرکل تعاون و رفاه اجتماعی استان تهران در کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری استان تهران که به موضوع اشتغال اشاره می کند، گفت: اهمیت اشتغال بر همگان روشن است و رهبر معظم انقلاب نیز در این زمینه تاکید کرده اند.

وی ادامه داد: برای تحقق منویات مقام معظم رهبری و اجرای برنامه های دولت ایجاد یک میلیون شغل در سال در دستور کار قرار دارد و دستگاه های اجرایی موظف به تحقق این امر هستند.

مدیرکل تعاون و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: وزارت کار در سه بخش خدماتی، صنعتی و کشاورزی ایجاد اشتغال کرده است و همچنین ۴۲ هزار شغل در استان تهران ایجاد شده است.

کرمی افزود: اولویت های اسناد بالادستی استان و جمعیت، نرخ بیکاری، سختی کار، بهره برداری لوازم خانگی و بسیاری موارد دیگر برای ایجاد این مشاغل در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: ما به عنوان قوه مجریه باید تمام تلاش خود را برای اجرای برنامه های دولت برای خلق ثروت برای شهروندان انجام دهیم.

مدیرکل تعاون و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: اشتغال باید به صورت روزانه رصد شود.

کرمی گفت: متاسفانه در سال های اخیر شعار داده ایم که نرخ اشتغال افزایش یافته است اما در عمل این اقدام صورت نگرفته است و در این راستا باید تلاش کنیم تا برنامه های خود را محقق کنیم.

وی ادامه داد: در حوزه اشتغال روستایی نیز موضوع ایجاد اعتبارات لازم در حوزه اشتغال در نظر گرفته شده و منابع قرضه الحسنه برای انجام تکالیف نیز در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل تعاون و رفاه اجتماعی استان تهران تصریح کرد: هر پروژه و طرحی که دستگاه ها تعریف می کنند باید دارای اعتبارات لازم باشد.

کرمی گفت: برای ایجاد اشتغال در محلات می توان از ظرفیت شهرداری ها استفاده کرد. همچنین مقام معظم رهبری به بحث شرکت های دانش بنیان توجه کردند و ۶۰ درصد شرکت های دانش بنیان در تهران مستقر هستند و ظرفیت شرکت های دانش بنیان نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: متاسفانه در بحث اشتغال زایی از توانمندی های مردم استفاده نمی شود اما با استفاده از توانمندی مردم می توان در اشتغال زایی نقش آفرینی کرد.