عربستان ۱۷ نفر را اعدام کرد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، سازمان ملل متحد اعلام کرد که عربستان سعودی از دهم نوامبر ۱۷ نفر را اعدام کرده است که سه نفر از آنها روز گذشته اعدام شدند.

سازمان ملل در گزارشی افزود: اعدام افراد در عربستان تنها پس از اجرای آن تصمیم گیری می شود و از روند قضایی و صدور حکم اطلاعی در دست نیست، بنابراین مشخص نیست که چند نفر هستند. در راستای اجرای حکم اعدام

در ادامه گزارش سازمان ملل آمده است که بر اساس برخی گزارش ها ممکن است «حسین ابوالخیر» شهروند اردنی به زودی اعدام شود.

علاوه بر این، طبق آماری که خبرگزاری فرانسه در جمعه گذشته فاش کرد، عربستان سعودی در سال ۲۰۲۲ دو برابر سال گذشته صادرات داشته است. افزایش شدیدی که سازمان های بین المللی حقوق بشر به شدت آن را محکوم می کنند.

خبرگزاری رسمی عربستان سعودی «واس» نیز پنجشنبه گذشته اعلام کرد که دولت این کشور یک شهروند سعودی و یک شهروند اردنی را به اتهام قاچاق قرص های ممنوعه آمفتامین در منطقه الجوف این کشور اعدام کرده است.

این در حالی است که پس از صدور حکم اعدام یک شهروند سوری به اتهام قاچاق مواد مخدر در عربستان، کاربران عرب با هشتگ «السعودیه» به این اقدام دولت سعودی واکنش نشان دادند.

در اوایل اکتبر، سازمان حقوق بشر اروپایی-سعودی از اعدام ۱۵ زندانی عقیدتی خبر داد و با وجود اینکه ۸ نفر از آنها زیر سن قانونی هستند، تعداد اعدام شدگان به ۵۳ نفر رسید.