عباس و نخست وزیر آلمان بر راه حل دو کشوری برای فلسطین تاکید کردند


به گزارش خبرگزاری فارس، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز سه شنبه با اولاف شولتز صدراعظم آلمان دیدار کرد.

دو طرف سپس در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک شرکت کردند و عباس بر نقش مرکزی آلمان در منطقه غرب آسیا تاکید کرد و گفت: آماده همکاری با آلمان و همه شرکا برای رسیدن به صلح در منطقه هستیم.

عباس گفت: ما به مقاومت مردمی مسالمت آمیز پایبند هستیم و از آن عدول نخواهیم کرد و در هر جای دنیا با خشونت و تروریسم مخالفیم.

به گزارش الجزیره، عباس تاکید کرد که تضعیف راه حل دو دولتی با نامگذاری مرزهای ۱۹۶۷ در کنار اسرائیل هرگز به نفع ثبات در منطقه نخواهد بود و من نسبت به از دست دادن فرصت تحقق راه حل دو دولتی و حمایت از مطالبه آن هشدار دادم. .

وی افزود: به رسمیت شناختن کشور فلسطین به یافتن راه حلی برای این بحران کمک می کند و ملت ما خواهان آزادی و استقلال در یک کشور دموکراتیک مستقل است که در آن همه از عدالت و برابری برخوردار باشند.

عباس بار دیگر بر پایبندی به برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری در سرزمین های فلسطینی از جمله بیت المقدس شرقی تاکید کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین گفت: برای دستیابی به عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل به شورای امنیت مراجعه خواهیم کرد و امیدواریم کشورهای عضو این شورا از ما حمایت کنند.

وی همچنین از نخست وزیر آلمان برای بازدید از فلسطین دعوت کرد.

نخست وزیر آلمان نیز بر راه حل دو کشوری تاکید کرد و گفت ما از سیاست شهرک سازی اسرائیل انتقاد داریم. وی در عین حال گفت که توصیف اسرائیل به عنوان رژیم آپارتاید را قبول ندارد.

انتهای پیام.
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید