طراحی ۱۲ خوشه صنعتی در استان زنجان


به گزارش خبرنگار فارس خبرگزاری زنجان، افشین جعفری معاون صنایع کوچک شرکت زمین صنعتی زنجان گروه کاری اقتصاد، اشتغال و سرمایه گذاری استان زنجان با بیان اینکه خوشه های بسیاری از صنایع در استان طراحی و راه اندازی شده است، گفت: در حال حاضر ۱۲ خوشه در استان طراحی شده که چهار خوشه آن تا حدودی تکمیل شده است. .

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی زنجان با تشریح مراحل طراحی و توسعه خوشه های صنعتی برای صنایع مختلف گفت: امکان سنجی جامع و تهیه نقشه تدوین برنامه عملیاتی است و در این راستا کار برای خوشه چاقو از سال ۲۰۸۵ شروع شده است.

در ادامه این جلسه عامل توسعه خوشه چاقو در استان زنجان گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه کرد. بر اساس این گزارش ۶۷۴ واحد فعال اعم از سنتی، صنعتی، عرضه کننده چاقو، توزیع و … می باشد.

به گزارش مججونی، نمایندگی خوشه چاقو در زنجان در زمینه فعالیت های صنعت چاقو که مشکلات راهبردی و محدودیت های بازار را شناسایی کرده است، با ناکارآمدی سیستم تامین مواد اولیه شناسایی شده است و باید برای ارتقای عرضه چاقو اقداماتی انجام شود. مواد اولیه و توسعه بازار، در این راستا شبکه‌هایی در خوشه شکل گرفته است که یکی از الزامات توانمندسازی فعالان این حوزه است.

انتهای پیام/۷۳۰۰۴
در صفحه اول این مقاله را معرفی کنید