ضرورت اصلاح بافت فرهنگی جامعه/ امام حسین (ع) فدای است – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام شیخ مصطفی باقری بنابی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای عمومی فرهنگی شهرستان بناب ضمن اشاره به حضور پرشور مردم در عزاداری و حضور منظم و پرشور مردم در این عزاداری ها گفت: بازداشت حسینی با تشکر و قدردانی وی گفت: متاسفانه با این ظرفیت عظیم و گسترده نتوانستیم قدمی برداریم و از آن برای تغییر ساختار فرهنگ جامعه استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: امام حسین(ع)آ) برای ما فداکاری و شجاعت و آزادگی در برابر زورگویان و حضرت زینب(س)س) آنها صبوری و شجاعت هستند و وظیفه ماست که از این علوم انسانی درس «چگونه زیستن» را بیاموزیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب با دست تمام پیش می رود تمرین کنندگان نگه داشتن تشریفات عزاداری ویژه لشکریان، نیروی انتظامی و سربازان گمنام امام زمان (عج)aj) از ایجاد نظم و امنیت برای عزاداران و مردم در این ایام تقدیر و تشکر کرد.

کارگروه مد و لباس وزارت ارشاد باید نظارت بر تولید پوشاک در کشور

فرمانده سپاه ناحیه بناب نیز در این جلسه با انتقاد از نحوه صرف برخی امور فرهنگی برای جوانان شهرستان گفت: متأسفانه در بناب بیشتر به فرهنگ ثروت سازی توجه می شود تا امور فرهنگی.

بر اساس این گزارش سرهنگ یحیی حیدری او مدعی شد: رویکردهای اصلی فعالان فرهنگی و فرهنگ عمومی شهرستان باید نهادینه شدن فرهنگ انفاق، انفاق و ترویج سنت های حسنه اسلامی در جامعه باشد.

وی با انتقاد از فروش پوشاک در سطح شهرستان، تصریح کرد: اخیرا به ویژه در ماه محرم شاهد حضور جوانانی بودیم که لباس های مشکی پوشیده بودند که کلمات عربی و لاتین با معنای نامناسب نوشته شده بود. موضوع حساس و آگاه باشید.

فرمانده ارتش ناحیه بناب با بیان اینکه کاپشن مناسبی برای فروش در مغازه های شهرستان وجود ندارد، از کارگروه مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست بر تولید پوشاک در کشور نظارت داشته باشد.

حیدری افزود: دولت موظف است اقدامات لازم را برای افزایش نظارت ها در این زمینه انجام دهد.

وی در ادامه بر لزوم استفاده از ظرفیت طلاب دختر حوزه علمیه شهرستان در مسائل فرهنگی شهرستان تاکید کرد و گفت: متاسفانه در برخی جلسات از بانوان دعوت می شود و منبر می روند. بدست آورد موضوعاتی را که ریشه در دین ندارد، می گیرند و بیان می کنند و افکار عمومی را به اشتباه می اندازند قادر بودن به کشتن.

این افسر نظامی سپاه همچنین از برگزاری برخی برنامه های فرهنگی پرهزینه مانند جشنواره کباب، عید غدیر و جشنواره تابستانی شهرداری و دعوت از هنرمندان انتقاد کرد. موضوع دار خاطرنشان کرد: در حال حاضر قیمت استفاده از استخر شهری از قیمت قلیان در قهوه خانه بالاتر است و ادامه این سیاست مطلقاً برای فرهنگ و جوانان جامعه مضر است.

بر اساس این گزارش در پایان این نشست از زحمات و زحمات خبرنگاران شهرستان با اهدای لوح سپاس به مناسبت روز خبرنگار تقدیر شد.