ضرب و شتم در کنکور!!


در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم که چقدر انگیزه و اعتماد به نفس می تواند برای برنده شدن در ماراتن کنکور موثر باشد.

R13 115

بسیاری از ماینرها، حتی آنهایی که تلاش بسیار منطقی و آینده نگر دارند. در پاسخ به این سوال که آیا موفقیت خود را در کنکور قطعی می‌دانند یا خیر، با شک و تردید به این سوال پاسخ می‌دهند و دلشان کمکی به پاسخگویی عمیق به این سوال نمی‌کند!

در سالی که هر کدام از داوطلبان کنکور به نام کنکور شناخته می شوند، معمولا هر خبری که به گوشه و کنار کنکور برسد، تن و بدنشان را می لرزاند! سایت سازمان سنجش کشور به عنوان منبع اصلی اخبار کنکور، معمولا هر از چند گاهی با عناوین مختلف، اتفاقات جالب در دل داوطلبان کنکور و مشی علمی و سختی هایی که هر ساله در سرلوحه کنکور دیده می شود. کاربران به تلاش های تکراری و میانبرهای علمی منجر به افزایش چشمگیر سطح تمرین ها و نکات کتاب های درسی برای کمک به معدن کاران و وب سایت های آموزش آنلاین مانند باشگاه اوماند و … شده است. آنها مجبورند نکات بیشتری را ارائه دهند و سبک جدیدی از آموزش را برای بارور کردن درخت دانش معدنچیان هر چه بیشتر ارائه دهند.

تمامی مشکلات اخیر علاوه بر گسترش سطح رقابتی در زمینه های مختلف، کاربران را از ابتدا برای برنده شدن در ماراتن کنکور به سمت اجرای استراتژی و طرحی مشخص سوق داده است. رقابتی و پرمشغله بدون یک استراتژی مشخص، تقریبا غیرممکن به نظر می رسد.

در این راستا و با در نظر گرفتن هر یک از عوامل ذکر شده، معمولاً کنکور مجموعه کاملی از ابزارها را برای قبولی در کنکور ارائه می کند; در راس این سبد خدمات روانشناسی قرار دارد. خدمات روانشناسی به کاربران انگیزه لازم را برای ادامه مسیر انتخابی می دهد و اغلب آنها را با روش های مختلف تحقیق و آزمایش آشنا می کند، به طوری که در سال های اخیر، به عنوان مثال در زمینه تجربی، بیش از هفتاد درصد کاربران در راس کنکور رشته خود را در زمینه کاربرد روش های تست زنی به مصاحبه تجربی مشاوره کنکور مراجعه کنید.

ترس از رد شدن در کنکور

اما اغلب ترس از شکست خوردن در کنکور به خصوص در روزهای آخر و نزدیک به کنکور بر همه این مشکلات غلبه می کند و در محیط کاربر و به خصوص در ذهن خود کاربر مشکلاتی را ایجاد می کند که اغلب کاربر را از خود دور می کند. از مسیر اصلی تمرکز ذهنی. با ایجاد فرکانس های حاوی استرس غیر واقعی در مغز کاربر، قدرت مطالعه مورد نظر را از کاربر سلب می کند و به همین دلیل است که در روزهای پایانی کنکور که بیش از هر دوره دیگری اهمیت دارد، کاربر فرآیند را به شکلی پردازش می کند. باید باشد و ممکن است تحصیلات خود را کامل نکرده و از دوره مسابقه عقب بیفتید و به عبارت کلیشه ای و معروف بعدی که توسط بسیاری از کاربران ناموفق در کنکور استفاده می شود، برسید.

تا یک ماه آخر تمام تلاشم را کردم اما بعد از آن دیگر طاقت نیاوردم و از دور رقابت ها کنار رفتم!

همه اینها فقط به یک دلیل است، و آن این است که کاربران از ابتدا برای حرکت رو به جلو، پایه محکمی برای اعتماد ایجاد نمی کنند. و اینطور است که بعد از کلی زحمت، مثلاً یک داوطلب کنکور تجربی، با مشاهده سؤالات فیزیک سال گذشته و عدم حل برخی از آنها، به کلی امیدش را از دست می دهد!

به یاد داشته باشید که قبل از گام برداشتن در مسیر تلاش، باید سوخت لازم برای یک سال تلاش کنترل شده را تهیه کنید و این تنها با یک اعتماد به نفس قوی امکان پذیر خواهد بود. ذهن شما اولین جایی است که شما را به عنوان پادشاه بلامنازع می شناسند و اگر اعتماد به نفس کافی ندارید به این معنی است که حتی در قلمرو خودتان هم برای خود برتری نمی دانید، پس چگونه در این شرایط انتظار داشته باشید. شما این فرصت را دارید که در یک رقابت بالا در فضای باز برنده شوید؟!.

استرس شما به همان اندازه غیر واقعی است. به زبان ساده تر، افکار منفی شما فقط در سر شما هستند و هیچ کدام از آنها واقعاً اتفاق نیفتاده است و قدردانی از این مشکلات غیر واقعی انرژی، ذهن و روان شماست. شما را درگیر می کند و از انتقال حداکثر قدرت خود به واقعیت جلوگیری می کند.

در نهایت به خاطر داشته باشید که باید برای موفقیت تلاش کنید و از نظر ذهنی آماده تلاش باشید و استرس و ترس از شکست تمایل ذهنی شما به تلاش را کاهش می دهد، بنابراین با کمی استرس می توانید ببینید که زنجیره موفقیت چگونه خواهد بود. پاره شده!.

غلبه بر استرس کنکور!

مشکل استرس به خصوص در رشته علوم انسانی و در بین داوطلبان آن بسیار رایج است، زیرا دامنه آموزشی این رشته بسیار متنوع است و داوطلبان کنکور انسانی به دلیل تضادهای فراوان در یادگیری دروس مختلف، معمولاً یک تعادل آموزشی بین برنامه های تحصیلی مختلف در رشته خود باز مانده و سعی می شود در جلسات مشاوره کنکور راه حل مناسبی بیابند.

در نهایت لازم به ذکر است که تمامی این دوره های مختلف با یک برنامه ریزی منسجم و کامل ساده شده اند و در اینجا به خانه اول خود برمی گردیم! برای تنظیم یک برنامه منسجم و کامل برای ساده سازی دروس و غلبه بر کنکور، به اعتماد به نفس مطلوب و به دور از استرس روحی نیاز دارید.»

بدون شک با تلاش معقول و به دور از استرس غیرواقعی موفقیت شما تضمین می شود.

رویاهای خود را با تمام قدرت و اعتقاد خود دنبال کنید.

منبع: باشگاه عمان – omandclub.com