صندوق های قرض الحسنه پایگاه ویژه بانکی انقلاب اسلامی – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، سردار زهرایی پیش از ظهر چهارشنبه در محل کارگاه بسیج سازندگی استان یزد اظهار داشت: آمادگی داریم سهمیه قیر استان یزد را با توجه به آبگرفتگی اخیر و خسارت دو برابری راه های روستایی یزد حداقل دو برابر کنیم. سهمیه پنل خورشیدی در یزد

وی بیان کرد: مقرر شده است دو اردوی جهادی تجهیز شود که سایر گروه های جهادی را ساماندهی کند تا در عملیات ها و حوادث مختلف مانند سیل و زلزله به همه گروه ها نرسیم.

رئیس بسیج سازندگی کشور با تاکید بر ضرورت کمک های صادقانه گفت: طی روزهای آینده مجموعه جدیدی از کمک های وفادار به ارتش استان یزد ارائه می شود و کمک های دستگاه های اجرایی نیز در این زمینه حائز اهمیت است. باید بپذیریم که بخشی از جامعه آسیب دیده اند و این اقدام برای آنها ضروری است و رهبر معظم انقلاب نیز بر اجرا و تداوم این ابزارها تاکید دارند.

زهرایی با ادعای همکاری بسیج با دولت برای آموزش نیروهای انقلابی در عرصه های مختلف، گفت: علاوه بر کمک بسیج سازندگی استان یزد، از استاندار یزد تقاضا داریم تجهیزات و ماشین آلات مهندسی در اختیار بسیج سازندگی قرار دهد و این امکان وجود دارد. کمک به بسیج ساخت و ساز از هر ردیف اعتباری موجود در سازمان برنامه بودجه استان.

وی با بیان اینکه ساخت و ساز روستاهای با اقتصاد مقاومتی از سال گذشته آغاز شده و ادامه دارد، تصریح کرد: کارگاه های کوچکی برای اشتغال زایی در استان ایجاد می شود که بازار آن در دل این روستاهای با اقتصاد مقاومتی فراهم می شود. ما آماده هستیم تا لیدرهای شغلی را که در سراسر کشور برای استان فعال کردیم فعال کنیم بیایید یزد را فعال کنیم و محصولات استان یزد را خوشه بندی و برندسازی کنیم.

وی با بیان اینکه باید به دنبال فناوری ویژه انقلاب خود باشیم، اربعین حسینی و سرود سردار سلام فرماندهی را ویژه این انقلاب دانست و افزود: در اقتصاد مقاومتی، صندوق های قرض الحسنه و ایجاد تحول نیازمند اتفاقاتی از این دست هستیم. صنایع می توانند بستری برای بانکداری ویژه اسلامی باشند. انقلابی باشید که نوع مبل فعلی نیست.