صندوق بازنشستگی فولاد در دولت سیزدهم تغییر کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صندوق بازنشستگی فولاد، «حسین عامریان» در دیدار با «سیدمحمد حسینی» معاون پارلمانی رئیس جمهور به تشریح وضعیت بد صندوق بازنشستگی فولاد در بدو شروع به کار تیم مدیریتی جدید، شفافیت پرداخت. و مبارزه با فساد، مدیریت جوانان و اشتغال مدیران انقلابی، اصلاحات جذب، تکریم و ارتقای رفاه بازنشستگان، برنامه ریزی برای سودآور ادغام شرکت‌های تابعه، پیگیری مسائل کارگری، انضباط مالی، رسیدگی به پرونده‌های متعدد، افتتاح و نظارت بر پروژه‌های عمرانی مختلف، تعامل مطلوب با نمایندگان مجلس و برخی اقدامات از مهمترین دستاوردهای پنسیوآنفوند استال در شش ماه گذشته بوده است.

عامریان با اشاره به سفرهای استانی خود به چند استان از جمله کرمان، یزد، مازندران، خراسان، گلستان و خوزستان برای دیدار با بازنشستگان و بررسی وضعیت شرکت های تابعه گفت: به عنوان مثال از زمان تصدی این سمت تاکنون چهار بار به کرمان سفر کرده ام. مشکلات حاد کارگری و اعتصابات در این استان وجود داشت که با همدلی شورای کارگری و جلساتی که برگزار شد این مشکلات برطرف شد.

وی افزود: تیم مدیریت جدید در کمتر از ۳ ماه صندوق تطبیق را تکمیل کرد. علاوه بر این، خدمات رفاهی متعددی برای بازنشستگان در دوره فعلی از جمله خدمات زیارتی و سیاحتی در نظر گرفته شده است.

عامریان با اشاره به انتقادات برخی بازنشستگان از بیمه سلامت گفت: در قرارداد جدید تمام نواقص قراردادهای سال های گذشته را برطرف کرده و بیمه را متعهد به رفع مشکلات موجود کرده ایم.

«سیدمحمد حسینی» در پایان این نشست با ابراز خرسندی از خدمات صندوق فولاد به بازنشستگان، بر اهمیت تکریم این قشر اشاره کرد. خو نهرویکرد و برنامه های دولت سیزدهم و به ویژه معاونت امور مجلس را تشریح کنید رئیس جمهوری در تعامل نمایندگان و مدیران دستگاه های اجرایی پرداخت.

وی با بیان اینکه مدیریت جوان صندوق فولاد تحول بزرگی در صندوق ایجاد کرده است، گفت: آمادگی داریم با صندوق فولاد همکاری کنیم تا در بودجه سال آینده پیش بینی های بودجه ای قوی برای صندوق لحاظ شود. اکنون آمادگی داریم با همکاری صندوق اصلاحات حقوقی، لایحه ای را در قالب لایحه به مجلس نمایندگان ارائه کنیم.

شایان ذکر است احمد خانی نوذری، معاون اقتصادی وزارت کار، ساسان ولی زاده، مشاور فرهنگی معاونت رسانه ای مجلس رئیس جمهوری و امیر فواد در این جلسه محسنی مدیر کل نیز حضور داشت.