صادرات غیرنفتی در اردبیل افزایش یافت


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در سال گذشته بیش از ۳۰۲ هزار تن کالا به ارزش بیش از ۵۱۶ میلیون دلار از گمرکات استان صادر شد که نسبت به سال قبل ۹۰ درصد افزایش داشته است.

رامین صادقی

رامین صادقی در این جلسه ضمن تشریح آخرین وضعیت تجارت خارجی استان، چالش های پیش رو و برنامه های در دست اجرا برای افزایش صادرات استان، گفت: کالاهایی به ارزش بیش از ۵۱۶ میلیون دلار از گمرکات شهرستان صادر شده است که از گمرکات این استان خارج شده است. نسبت به سال قبل ۹۰ درصد رشد داشته است.

صادقی در ادامه گزارشی از اقدامات انجام شده برای شناسایی کالاهای صادراتی استان، بازارهای صادراتی قابل ورود، برنامه ریزی برای برگزاری حدود ۳۰ نمایشگاه تخصصی و مشکلات پیش آمده برای شرکت های تعاونی مرزنشین و صادرکنندگان در سال ۹۷ که مبادلات آنها انجام شده است، بیان کرد. عدم انجام تعهدات، تعیین تکلیف مشکلات این گروه از صادرکنندگان را می طلبد.

در ادامه، ارائه گزارش آخرین وضعیت تجارت خارجی استان، تحویل و نصب دستگاه ایکس ری کامیونی در گمرک بیله سوار، ارائه گزارش عملکرد اتاق بازرگانی و شرکت های تابعه هیئت های تجاری، بازاریابی هدایت شده و پذیرفته شده و همچنین برنامه های آتی در زمینه افزایش سهم صادرات استان در بازارهای کشورهای هدف صادراتی، بررسی اعلام آمادگی استانداران روسیه برای همکاری تجاری با استان های ایران و جمهوری خودمختار روسیه اینگوشتیا برای دریافت تیم اقتصادی استان، تهیه تقویم کشاورزی برای هدف گذاری صادرات محصولات کشاورزی بیش از نیاز استان و درخواست لغو عوارض سیب زمینی، بررسی بازنگری در تقویم نمایشگاهی استان در جهنم دوم بررسی آخرین وضعیت تعهدات ارزی استان، بازگشایی بازارچه مرزی بیله سوار، تمدید متمرکز کارت مبادلات مرزی و فعالیت تعاونی های مرزنشینان از جمله موضوعاتی بود که پس از بحث و تبادل نظر صورت گرفت. و بررسی تصمیمات لازم

تانکر نفت سوخت

صادرات غیرنفتی در اردبیل افزایش یافت