شکست ایران مقابل تیم جوانان کره جنوبی/ شانس صعود از دست رفت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی هندبال جوانان ایران عصر دوشنبه ۶ تیرماه در دومین دیدار خود در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی جهان به مصاف تیم قدرتمند کره جنوبی رفت. در این دیدار که به میزبانی بحرین برگزار شد، شاگردان سرگئی با نتیجه ۳۲ بر ۲۷ شکست خوردند.

کره ای ها از ابتدا فشار زیادی روی دروازه ایران وارد کردند و نیمه اول بازی با نتیجه ۱۶ بر ۱۰ به سود کره جنوبی به پایان رسید.

در ادامه بازی با وجود حملات تیم ملی ایران روی دروازه کره جنوبی، درخشش مدافع کره ای بارها مانع از گلزنی ایران شد.

تیم ملی ایران در پایان این دیدار نمایشی چشمگیر از خود به نمایش گذاشت و تفاضل گل را در لحظاتی کاهش داد، اما در نهایت نتیجه این دیدار ۳۲ بر ۲۷ به سود کره جنوبی، قهرمان دوره قبل قهرمانی جوانان آسیا شد. .

تیم ملی ایران با توجه به این شکست شانس حضور در نیمه نهایی را از دست داد و باید تلاش کند تا در رده های پنجم تا هشتم قرار گیرد.

هندبالیست های جوان ایران روز شنبه اولین بازی خود در این رقابت ها را به تیم قدرتمند عربستان واگذار کردند. تیم ملی هندبال جوانان ایران که در گروه کشتار قهرمانی آسیا حضور دارد در سومین دیدار خود از ساعت ۱۹:۳۰ چهارشنبه ۸ تیرماه به مصاف کویت می رود.

لازم به ذکر است دو تیم کره جنوبی و کویت با ۵ مدال طلای آسیایی در این رده سنی بهترین تیم های قاره محسوب می شوند. عربستان سعودی نیز چند سالی است که یکی از مدعیان مردان بوده است.

احسان بذرافکن، سعید علی اکبری، طاها شکوهی پور، علی مقدم، محمد سنجری پور، رضا بیات، شایان فرشته نژاد، سید مهرشاد دانشی، علی حافظیان، امیرعباس زارعی، صابر حیدری، امیررضا شجاعی، رضا محیل صفری و امیرحسین ملی‌نیا. تیم هندبال جوانان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا.

ابوالقاسم شعبانپور (مدیر فنی)، سرگئی نیکولنکو (سرمربی)، محمود متین (سرپرست)، حسن رنجکار (مربی)، امید کاظمی (دستیار ورزشی) نیز به عنوان کادر مربیگری تیم ملی جوانان ایران در این مسابقات حضور دارند.

بر اساس قرعه کشی انجام شده، تیم های ملی ایران، کره جنوبی، عربستان و کویت در گروه A و تیم های ملی بحرین، ژاپن، هند و پاکستان در گروه B هندبال جوانان آسیا قرار گرفتند. قهرمانی.

پس از پایان مرحله گروهی، تیم اول گروه A با تیم دوم گروه B، تیم اول گروه B برای تعیین رتبه اول تا چهارم با تیم دوم گروه A و تیم سوم گروه به رقابت خواهند پرداخت. الف با تیم چهارم B و تیم سوم گروه B به مصاف تیم چهارم A می روند و برای تعیین رتبه پنجم تا هشتم به مصاف یکدیگر می روند.