شورای صنفی نمایش اصلاح شد


به گزارش فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، جلسه شورای صنفی اکران دیروز یکشنبه ۳۰ خردادماه با حضور منوچهر شهسواری مدیرعامل خانه سینما، حبیب ایل بیگی قائم مقام سینما برگزار شد. ارزشیابی و نظارت، حبیب اسماعیلی، نماینده انجمن پخش، همایون اسعدیان، مهدی صباغ زاده، قائم مقام نماینده انجمن پخش، محمد احمدی، نماینده اتحادیه تهیه کنندگان، رضا زارعی، معاون نماینده انجمن سینماگران، هاشم میرزاخانی، مدیرعامل موسسه شهر سینما، سیدعلی طباطبایی نژاد نماینده انجمن سینماگران، رضا سعیدی پور نماینده انجمن سینماگران و روح الله سهرابی مدیرکل دفتر نظارت بر اکران و اکران فیلم ها در خانه سینما برگزار شد.

در این مراسم اعضای اصلی و معاونین معرفی شده از سوی اصناف سینمایی توسط معاون ارزیابی و نظارت سازمان معرفی شدند و پس از آن اعضای جدید هیئت مدیره معرفی و اظهارات معاون ارزیابی و نظارت ارائه شد. ، شرایط فعلی سینما و اکران تهدیدهای بالقوه و بالفعل برای سینما رخ داده است.

پس از ارائه دیدگاه های نمایندگان سازمان سینمایی، نمایندگان اصناف نیز به ارائه دیدگاه ها و پیشنهادات خود برای بهبود روند تولید و اکران فیلم پرداختند. تاریخ سه شنبه در خانه سینما برگزار می شود.

تعامل دوجانبه و سازنده اصناف و سازمان سینمایی، حمایت ویژه سازمان از آثار اکران، عدالت محوری در تعیین فیلم ها و… از موضوعات مطرح شده در اولین جلسه شورای صنفی اکران بود. در عصر جدید

جلسه هیات مدیره جدید نمایش به دلیل تاخیر در پیشنهاد نمایندگان اصناف به تعویق افتاد که سرانجام امروز یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ با حضور تمامی اعضا در خانه سینما برگزار شد.

ضمناً در غیاب شورای صنفی نمایش، تصمیم گیری در مورد اکران و اکران فیلم ها به طور موقت بر عهده شورای راهبردی اکران بود که با تشکیل شورای صنفی، از این پس وظیفه و مأموریت اصلی خود را مورد بازنگری قرار داد و مؤثر واقع شد. رفع نیازهای نمایش، پیشنهاد روش های حمایتی برای اکران فیلم ها، برنامه ریزی برای اکران فیلم های تولید شده در دوران کرونا، تقویت و توسعه بازار داخلی سینمای ایران، حفظ حقوق مخاطبان سینمای ایران، توجه به کشور اولویت های فرضی در برنامه ریزی و ویرایش نسخه های غربالگری و… نتیجه خواهد داد.

انتهای پیام/
این را در صفحه اول پیشنهاد دهید