You are currently viewing شواهد دارچین پایه 10 شواهد دارچین 10 مزایای اساسی دارچین برای سلامتی

شواهد دارچین پایه 10 شواهد دارچین 10 مزایای اساسی دارچین برای سلامتی


بر اساس شواهد علمی که دارچین دارای 10 فایده برای سلامتی است ، می توان نتیجه گرفت که برای سلامتی مفید و م effectiveثر است. دارچین یک ادویه بسیار خوشمزه است. این گیاه به دلیل خواص دارویی هزاران سال ارزش گذاری شده است. علم مدرن آنچه را که قبلاً شناخته شده است تأیید می کند. در این مقاله ، 10 فایده علمی دارچین برای سلامت توسط تحقیقات علمی پشتیبانی می شود.

10 فایده دارچین – حاوی یک ماده دارویی است

دارچین ادویه ای است که از پوست گیاه تهیه می شود و از نظر علمی به آن دارچین می گویند. در طول تاریخ مورد استفاده قرار گرفته است و از زمان مصر باستان هدیه کمیاب و ارزشمندی از پادشاهان محسوب می شده است. چوب دارچین این روزها ارزان تر است. این در هر سوپر مارکت موجود است و در انواع غذاها و دستور العمل ها یافت می شود.

چوب دارچین با بریدن ساقه درخت دارچین تهیه می شود. قسمت داخلی پوست برداشته می شود و قسمت های چوبی برداشته می شود. وقتی خشک می شود ، ساقه های پیچ خورده ای به نام چوب دارچین ایجاد می کند. از این جنگل ها می توان برای تهیه پودر دارچین استفاده کرد. عطر و طعم بی نظیر دارچین به دلیل دارا بودن مقدار زیادی سینامالدهید است. دانشمندان معتقدند که این ترکیب مسئول بیشتر اثرات سلامتی و متابولیسم دارچین است. دارچین یک ادویه محبوب است. دارچین سرشار از دارچین آلدئید است که مسئول بیشتر فواید سلامتی است.

همین حالا با پزشک خود مشاوره آنلاین بگیرید

10 فایده دارچین: دارچین حاوی آنتی اکسیدان است

10 فایده دارچین برای سلامت مبتنی بر شواهد

آنتی اکسیدان ها در برابر آسیب اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کنند. دارچین سرشار از آنتی اکسیدان های قوی مانند پلی فنول است. در مطالعه ای که فعالیت آنتی اکسیدانی 26 ادویه را مقایسه کرده است ، دارچین حتی از غذاهای فوق العاده مانند سیر و پونه کوهی نیز پیشی گرفته است. در واقع دارچین آنقدر قوی است که می توان آن را به عنوان یک غذای طبیعی حفظ کرد.

دارچین دارای خواص ضد التهابی است

التهاب بسیار مهم است. این به بدن شما در مبارزه با میکروب ها و ترمیم بافت آسیب دیده کمک می کند. با این حال ، التهاب می تواند مزمن باشد و اگر برعکس بافت بدن شما باشد ، می تواند مشکل ساز باشد. دارچین می تواند در این زمینه مفید باشد. مطالعات نشان داده است که این ادویه و آنتی اکسیدان های آن دارای خواص ضد التهابی هستند.

خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهید

دارچین خطر بیماری های قلبی را کاهش می دهد و یکی از عوامل اصلی مرگ زودرس در جهان است. در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 ، حدود 1 گرم دارچین در روز یا حدود نیم قاشق چایخوری دارچین می تواند بر فشار خون تأثیر بگذارد. این مقدار کل کلسترول است ، LDL “بد” کلسترول و تری گلیسیرید را کاهش می دهد و کلسترول HDL “خوب” همچنان ادامه دارد. بر اساس یک بررسی بزرگ اخیر ، مصرف فقط 120 میلی گرم دارچین در روز می تواند این اثرات را داشته باشد. در این مطالعه ، دارچین کلسترول HDL “خوب” را افزایش داد.

بر اساس مطالعات حیوانی ، دارچین فشار خون را کاهش می دهد. همه این عوامل در کنار هم می توانند خطر بیماری های قلبی را تا حد زیادی کاهش دهند. دارچین منبع خوبی از کلسترول است. این می تواند برخی از عوامل خطر اصلی برای بیماری های قلبی ، از جمله تری گلیسیرید و فشار خون بالا را افزایش دهد.

قند خون را پایین می آورد و اثرات ضد دیابتی دارد

شواهد 10 فواید اساسی دارچین برای سلامتی

دارچین به دلیل خواص کاهش قند خون شناخته شده است. مزایای مقاومت به انسولین دارچین فرانسوی می تواند قند خون را به طرق مختلف کاهش دهد. اول ، ثابت شده است که دارچین میزان گلوکز خون را بعد از غذا کاهش می دهد. این کار با دخالت در آنزیم های مختلف گوارشی که کربوهیدرات ها را در دستگاه گوارش شما تجزیه می کنند ، انجام می دهد. دوم ، دارچین می تواند با تقلید از انسولین به سلول ها آسیب برساند.

بسیار کندتر از خود انسولین است ، اما جذب گلوکز را تا حد زیادی بهبود می بخشد. مطالعات متعدد نشان داده است که دارچین اثر ضد دیابتی آن را تأیید می کند و روزه داری می تواند قند خون را بین 10 تا 29 درصد کاهش دهد. دوز موثر معمولا 1.5 تا 6 قاشق چایخوری دارچین در روز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی کاهش قند خون ، به 15 راه آسان برای کاهش قند طبیعی خود نگاهی بیندازید. دارچین قند خون را پایین می آورد و سطح قند خون را از 1 تا 6 گرم در 0.5 گرم با ناشتا افزایش می دهد. 2 قاشق چایخوری در روز

افزایش حساسیت به هورمون انسولین

10 فایده دارچین برای سلامت مبتنی بر شواهد

انسولین یکی از هورمون های اصلی تنظیم کننده متابولیسم و ​​مصرف انرژی است. برای انتقال قند خون از جریان خون به سلول های شما ضروری است. مشکل این است که بسیاری از مردم در برابر اثرات انسولین مقاوم هستند. به این می گویند مقاومت به انسولین. خبر خوب این است که دارچین مقاومت به انسولین را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و به این هورمون حیاتی کمک می کند تا کار خود را انجام دهد. دارچین ، که در فصل بعدی مورد بحث قرار می گیرد ، می تواند با افزایش حساسیت به انسولین ، قند خون را کاهش دهد.

در بیماریهای عصبی مثر است

اختلالات عصبی باعث از دست رفتن تدریجی ساختار یا عملکرد سلول های مغزی می شود. آلزایمر و پارکینسون دو نوع رایج هستند.

دو ترکیب موجود در دارچین از تجمع پروتئین ذخیره شده در مغز جلوگیری می کند که از علائم بارز بیماری آلزایمر است. بر اساس مطالعه روی موش های مبتلا به بیماری پارکینسون ، دارچین از اعصاب محافظت می کند. سطح انتقال عصب را عادی کرده و عملکرد حرکتی را بهبود می بخشد. انسان باید در مورد این اثرات بیشتر بیاموزد. دارچین در مطالعات مختلف روی حیوانات نشان داده شده است که منجر به پیشرفت در بیماری آلزایمر و پارکینسون می شود. اما تحقیقات انسانی نادر است.

پیشگیری از سرطان

سرطان یک بیماری جدی است که در اثر رشد سلول های کنترل نشده ایجاد می شود. دارچین به دلیل پتانسیل آن در پیشگیری و درمان سرطان به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است. عصاره دارچین به طور کلی محدود به مطالعات تجربی و حیوانی است که برای جلوگیری از سرطان نشان داده شده است. این رشد سلول های سرطانی و تشکیل عروق خونی در تومورها را کاهش می دهد ، سلول های سرطانی را مسموم می کند و باعث مرگ سلول می شود.

بر اساس مطالعه روی موش های مبتلا به سرطان روده بزرگ ، دارچین به طور موثری آنزیم های سمی را در روده بزرگ فعال کرده و از رشد بیشتر سرطان جلوگیری می کند. این یافته ها با مطالعات تجربی که نشان می دهد دارچین باعث واکنش ایمنی در سلول های روده بزرگ انسان می شود ، مورد حمایت قرار می گیرد. چوب دارچین می تواند زندگی را تهدید کند. باید در مطالعاتی که دستگاه تنفسی انسان را کنترل می کنند تأیید شود.

با باکتری ها و قارچ ها مبارزه می کند

10 فایده دارچین برای سلامت مبتنی بر شواهد

سینامالدهید ، ترکیب اصلی دارچین ، می تواند به مبارزه با بسیاری از بیماری های عفونی کمک کند. روغن دارچین در درمان عفونت های تنفسی موثر است. این می تواند از رشد برخی از باکتری ها از جمله لیستریا و سالمونلا جلوگیری کند.

با این حال ، شواهد محدود است و ثابت نمی کند که دارچین می تواند خطر انتقال به دیگر نقاط بدن را کاهش دهد.

خواص ضدعفونی کننده دارچین می تواند از پوسیدگی دندان جلوگیری کرده و بوی بد دهان را کاهش دهد.

10 فایده دارچین: مبارزه با HIV

HIV ویروسی است که به آرامی سیستم ایمنی بدن شما را از بین می برد و در صورت عدم درمان ، در نهایت می تواند منجر به ایدز شود. عصاره دارچین از گونه Mae Zali به مبارزه با HIV-1 ، رایج ترین نوع ویروس HIV در انسان کمک می کند.

بر اساس مطالعه آزمایشگاهی سلولهای آلوده به HIV ، دارچین م 69ثرترین درمان 69 گیاه دارویی است. آزمایشات انسانی برای تأیید این اثرات مورد نیاز است.

یک حرف آخر

مطالعات نشان داده است که دارچین می تواند با HIV-1 (HIV-1) در انسان مبارزه کند. بهتر است از دارچین “واقعی” استفاده کنید. همه سینماها برابر نیستند. کاسیا حاوی ترکیبات زیادی به نام کومارین است.

همه دارچین باید فواید سلامتی داشته باشند ، اما Cassia به دلیل محتوای کومارین می تواند مشکلات جدی ایجاد کند.

دارچین “واقعی” در این مورد بهتر است. مطالعات نشان می دهد که قدرت کومارین بسیار کمتر از ذرت است. متأسفانه بیشتر دارچین های موجود در سوپرمارکت ها ارزان ترین نوع ماست است.

در پایان روز ، دارچین یکی از خوشمزه ترین و سالم ترین ادویه جات در جهان است. این می تواند قند خون را کاهش دهد. کاهش خطر بیماری های قلبی. فواید بی شمار دیگری برای سلامتی وجود دارد.

منبع: https://www.healthline.com/nutrition/10-proven-benefits-of-cinnamon#TOC_TITLE_HDR_1

دیدگاهتان را بنویسید