شهنازی: روند تیم ملی والیبال مثبت است/ مثل بعضی ها دنبال موقعیتی نیستم که چشمانم را ببندم


ناصر شهنازی گفت: وی درباره عملکرد تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت های ۲۰۲۲ به خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس گفت: در هفته اول شرایط تیم ملی مناسب نبود و نه تنها من، بلکه بیشتر کارشناسان و مردم از بازی تیم ناراضی بودند.” در حالی که در هفته اول نتایج بدی به دست نیامد، مدل بازی تیم ملی ایده آل نبود.

وی ادامه داد: در هفته دوم تیم ملی شروع خوبی نداشت، چرا که مقابل بلغارستان که شانس زیادی برای قهرمانی داشت شکست خوردیم. فکر می کنم پیروزی مقابل آمریکا سرآغاز تحولی در تیم ملی والیبال ایران بود. شرایط تیم ملی نسبت به بازی با آمریکا تغییر کرد. گیم پلی بازیکنان و حتی عملکرد کادرفنی تغییر کرد اما قبل از آن همه اینها قابل بحث بود. این تیم از بازی دوم هفته دوم جنگنده تر به نظر می رسید. حتی در بازی با برزیل که ایران شکست خورد، به نظرم تیم ملی خوب بازی کرد.

کارشناس والیبال کشورمان با اشاره به تغییر نسل در تیم ملی گفت: نوع پوست اندازی ما با دنیا متفاوت است و جای بحث دارد. شاید برد و باخت برای من به عنوان مربی مهم نباشد، اما نوع بازی تیم ملی بسیار مهم است زیرا چشم انداز بلندمدتی دارم. خوشبختانه از هفته دوم نوع بازی تیم ملی شرایط بهتری پیدا کرد و از تماشای بازی بازیکنان لذت بردم.

شهنازی عنوان کرد به هر حال وی ادامه داد: همیشه در هر تیمی ایراداتی وجود دارد، قبل از اعزام تیم، سیاست گذاری هایی انجام شد و اعلام شد که تیم به دنبال جوانی و تجربه است، در همین راستا باید اقدامات درست و نگاه کارشناسی تری به تیم انجام شود. موضوع می توانستید به طور خاص به لیگ برتر نگاه کنید و انتخاب های بهتری داشته باشید. .وادی به عنوان یک پاس باتجربه قبل از بازی با آمریکا ضعف های جدی داشت اما کم کم جای خود را پیدا کرد و بهتر شد.

وی تاکید کرد: نگرش ما به جوانگرایی و پوست اندازی متفاوت است. به عنوان مثال بلغارستان بازیکنی به نام نیکولوف آورده است که مطمئنا نامش تا سال ها بر سر زبان ها خواهد ماند. حرف من این است که ما هم این نیکولوف ها را در کشورمان داریم اما دیده نشدند. به نظر من بازیکنان باید با چشمان بازتری انتخاب شوند. ما نباید کوته فکر باشیم. اگر انتخاب و برنامه ریزی درست است چرا من به عنوان مربی نباید از کادر فنی و تیم ملی کشورم حمایت کنم؟ اگر این شرایط درست باشد، زمان می دهیم و منتظر می مانیم تا نتیجه را ببینیم. از این طریق می‌توانیم مردم را وادار کنیم که نگاه مثبتی به والیبال داشته باشند.

پیشکسوت والیبال کشورمان گفت: اگر همیشه تعریف و تمجید باشد و انتقاد سازنده نباشد پیشرفتی حاصل نمی شود. فکر می کنم تغییر روند تیم ملی در هفته دوم به دلیل مسائل مطرح شده از سوی کارشناسان و البته شنیده و پذیرفته شدن کادرفنی بود. کادرفنی با دقت به انتقادات گوش داد و در هفته دوم آن را در برنامه های خود پیاده کرد و شاهد بودیم که روند تیم بسیار بهتر و قابل دفاعتر شد.

شهنازی ادامه داد: متأسفانه برخی از دوستانی که یک روز در غرب، روز دیگر در شرق، روز دیگر در شمال و روز دیگر در جنوب حضور دارند، همه جا به دنبال جایگاه، مقام و مقام هستند، حرفه های غیرواقعی می کنند. گفت: ما همه ایرانی هستیم و برای حل مشکلات باید مشکلات را مطرح کنیم. برای کسب مقام نباید چشمان خود را بر روی واقعیت ببندیم. همه می دانیم که تیم ملی هم در دوران اوج خود مشکلاتی داشت یا بگذارید مثالی از خارج بزنم. همه ما موافقیم که جان اسپری هاسرمربی تیم ملی والیبال آمریکا یکی از بهترین مربیان جهان است اما بدترین مربیگری را در این بازی ارائه کرد. ضمن تشکر از او برای کمک به ایران برای پیروزی قاطعتر، باید بگویم که کارشناسان آمریکایی حق دارند از او به خاطر عملکرد خوبش در برابر ایران انتقاد کنند.

وی گفت: این شرایط برای ما هم وجود دارد. من چیزهای زیادی برای گفتن دارم، اما دلیلی وجود ندارد که بخواهم آن را نابود کنم. کوچینگ یک هنر است و ایرانی یا خارجی فرقی نمی کند. معتقدم هرکسی می تواند بیشتر به تیم ملی کمک کند باید بیشتر حمایت شود. همه کسانی که برای والیبال ایران قدم مثبتی بردارند برای ما ارزشمند و قابل احترام هستند. نمی دانم چرا وقتی صحبت می کنم خیلی ها ناراحت می شوند. خدا می داند وقتی چیزی می گویم از سر دلسوزی و کمک به والیبال است.

انتهای، آخر پیام/
این را در صفحه اول پیشنهاد دهید